Úvod > Aktuality > Výstavy, které byste s dětmi o jarních prázdninách neměli zmeškat

Výstavy, které byste s dětmi o jarních prázdninách neměli zmeškat

Vydáno 7. února 2019 Kultura
Týden volna je príma, možná s dětmi stihnete pár věcí, na které při každodenním kolotoči nezbývá čas ani chuť. Do programu si určitě zařaďte také některou z výstav; pro mrňata, školáky i studenty se jich nabízí celá řada a portál Kudy z nudy vám předkládá rychlý přehled s místy konání i s termíny.

Broučci architekta Zdeňka Podhůrského

BroučciVýstava milých, půvabných loutek z večerníčků Broučci, Neználkovy příhody a Dobrodružství Čokoládového panáčka, kresby, náčrty, kalendářové loutky, pracovní fotografie a textové informace připomínají genialitu tohoto kreslíře a výtvarníka.

Vystaveny jsou i loutky z posledního nedokončeného animovaného seriálu na motivy Řeckých bájí a pověstí, nechybí Hanibal, obr Goliáš a jeho nepatrný přemožitel David a další bájné postavičky. Výstavu doplňuje výtvarná a loutkářská dílna. Výstava na zámku Ctěnice trvá už jen do 3. března, cstupné stojí 100 Kč.
 

Princezny a hrdinové v Brně

pyšná princeznaLetohrádek Mitrovských v Brně připravil barevnou a hravou výstavu Princezny a hrdinové. Návštěvníky čeká 50 legendárních kostýmů princezen, princů i padouchů z nejznámějších českých filmových pohádek z Barrandova. Pro děti je připraveno hravé Ladovské peklo s váhou hříšníků, ale také mluvící zrcadlo, rekvizity pohádek Princezna se zlatou hvězdou, Princ a Večernice, S čerty nejsou žerty a další.

Kromě krásných princezen se na vás těší udatní chasníci, stateční princové a rytíři, ale také kdejaký padouch a zloduch, bez kterých se žádná správná pohádka neobejde!
 

Svět kostiček na Chvalském zámku

Výstava LegoMalí i velcí příznivci pestrobarevných kostiček budou na výstavě Ctěnického zámku doslova u vytržení. Výstava Svět kostiček nabízí exponáty z téměř 750 000 dílků stavebnice Lego i herny pro děti! Výstava je otevřena do 14. dubna 2019, denně od 9 do 18 hodin.

Těšit se můžete na Lego město plné života o rozloze jednoho zámeckého sálu i vláček projíždějící metropolí z kostiček. Ohromeni budou i sběratelé a znalci produkce společnosti Lego modelovou řadou vozidel či největší sbírkou edice modelů Lego Technic v ČR a také exkluzivními exponáty z limitovaných edicí. Výstava je otevřena denně, vstupné stojí 70 korun.


Dinosauři v Českých Budějovicích

sinosaurSetkejte se tváří v tvář s druhohorními velikány v životních velikostech! Unikátní a ojedinělá výstava robotických a statických modelů dinosaurů v životních velikostech se vrací na výstaviště do Českých Budějovic. Sezóna mláďat vás přesvědčí o tom, že dinosauří drobečci jsou krásná a roztomilá mláďátka.

Na výstavišti v pavilónu T-2 se můžete těšit na to nejlepší ze všech DinoParků v ČR i zahraničí. Třicetimetrový býložravý Barosaurus, mláďata Stegosaurů nebo tyrannosauří tři bratři, jsou jen malou ochutnávkou pestrého druhohorního menu. Výstava je otevřena denně od 10:00 do 18:00 hod., vstupné stojí 120 korun.
 

Leonardo na zámku Žďár nas Sázavou

LeonardoZámek Žďár nad Sázavou poctil svou návštěvou geniální vynálezce Leonardo da Vinci! Interaktivní výstava pro všechny generace vám umožní naplno se ponořit do říše da Vinciho vynálezů, umění a vědecké práce.

Na výstavě Leonardo českobudějovického Objevária můžete digitálně manipulovat a promítat obrazy Mona Lisy, reprodukovat Leonardovy nákresy, naučit se novým technikám kreslení, zúčastnit se Poslední večeře, manipulovat modely vynálezů, hrát si ve velkém modelu Leonardova slavného vojenského tanku, zatočit Vitruviánským mužem, ale také si pohovět v odpočinkové zóně.
 

Interaktivní expozice lidských dovedností a umu našich předků

Alchymistická dílnaKláštery Český Krumlov nabízí zvídavým návštěvníkům interaktivní expozice seznamující s řemesly, dovednostmi a umem nejen našich předků. Přibližují také tradiční znalosti a dovednosti středověkých klášterů.

Návštěvníci si mohou prohlédnout alchymistickou dílnu, seznámit se se skladováním potravin ve středověku. V dobových komnatách uvidí ukázky života v období gotiky či renesance, mohou si vyzkoušet dobový oděv.
 

Titanic připlul na brněnské Výstaviště

TitanicV prostorách Pavilonu C Výstaviště Brno se až do 31. března koná světová výstava Titanic. Expozice, kterou po světě navštívily miliony návštěvníků, představuje reálné prostory legendárního plavidla, které v roce 1912 kleslo na dno Atlantiku. Díky Boarding passu – palubní vstupence se stanete jedním z pasažérů na Titaniku a prožijete krásu a luxus největšího a nejmodernějšího parníku své doby.

Pro děti je připravena „Dobrodružná cesta za pokladem oceánu“. Navíc děti dostanou hrací kartu plnou zábavných obrázků, omalovánek a tajenek. Hravou formou se tak dovědí spoustu informací nejen o Titaniku.


Modelfest Ostrava

Model vláčekŽelezniční, papíroví, plastikoví a RC modeláři ve spolupráci se ZŠ Jugoslávská zvou na ModelFest Ostrava 2019.

Na výstavě uvidíte přes 70 m dlouhou modelovou železnici v měřítku H0, panelové moduly ve všech měřítcích od zahradní po vnitřní. Budou vystavovány papírové i plastikové modely, funkční modely RC techniky - vojenské a terénní.
 

Pixar - 30 let animace v Praze

PIxar výstavaOd 15. 2 do 26. 5. 2019 se v prostorách Křižíkových pavilonů Výstaviště Holešovice Praha uskuteční velkolepá výstava nejznámějšího animačního studia světa - Pixaru. V rámci interaktivní části výstava nabídne pohled na principy animovaného filmu.

Výstava, s názvem Pixar - 30 let animace, představí návštěvníkům historii i současnost věhlasného studia, nechá nahlédnout pod pokličku nejlepším animátorům planety, odvypráví vývoj tvorby populárních postav z filmů, představí originální skicy a postupy, které stojí za vznikem fenoménu. Expozici v minulosti zhlédly miliony návštěvníků po celém světě. Nyní se chystá na svou premiéru v České republice. Velkým lákadlem bude také speciální zařízení Zoetrop, díky kterému ožijí modely postaviček přímo před zraky diváků.