Úvod > Aktuality > Výstavu Bohuslava Reynka zahájí program v katedrále sv. Víta
Výstavu Bohuslava Reynka zahájí program v katedrále sv. Víta
"> Výstavu Bohuslava Reynka zahájí program v katedrále sv. Víta "> Katedrála svatého Víta se ve stredu 16. dubna v 17 hodin stane úvodním dejištem nevšedních zážitku "> ýstava Bohuslava Reynka bude ve Valdštejnské jízdárne k videní až do 31. cervence 2014
Kultura

Výstavu Bohuslava Reynka zahájí program v katedrále sv. Víta

  • Vydáno16. dubna 2014
Katedrála svatého Víta se ve středu 16. dubna v 17 hodin stane úvodním dějištěm nevšedních zážitků, které nabídne bohatý program pro veřejnost, nachystaný u příležitosti zahájení jedinečné výstavy děl mistra české expresionistické grafiky Bohuslava Reynka.

Bohuslav ReynekLákavou součástí originálního pojetí otevření expozice grafik českého umělce s výstižným názvem "Reynek – Génius, na kterého jsme měli zapomenout", se stanou slova pronesená kardinálem Dominikem Dukou a ztvárnění pašijových her znázorňujících ukřižování Ježíše Krista v katedrále sv. Víta na Pražském hradě. Následovat bude slavnostní průvod k Valdštejnské jízdárně, kde se krátce po 18. hodině poprvé otevřou dveře k návštěvě výstavy.

Bonusem pro milovníky a obdivovatele tvorby Bohuslava Reynka je, že v tento zahajovací den mohou výstavu zhlédnout za dobrovolné vstupné. K zahájení unikátní kulturní události v období Velikonoc přivedl organizátory fakt, že umělcovo dílo se úzce pojí s křesťanskými tématy. Bohuslav Reynek se při své tvorbě inspiroval biblickými motivy a výjevy.

Zejména Reynkova výtvarná produkce zůstávala na rozdíl od jeho básnického a překladatelského díla dlouho a neprávem stranou pozornosti. Ve srovnání s poslední velkou výstavou mají tentokrát Pražané a návštěvníci Prahy jedinečnou příležitost seznámit se ve Valdštejnské jízdárně s řadou dosud veřejně nevystavených prací, pocházejících z pozůstalosti Bohuslava Reynka. Výstava bude k vidění až do 31. července 2014.

Katedrála sv. Víta v Praze – absolutní vrchol gotické architektury

Katedrála sv. Víta v Praze – absolutní vrchol gotické architektury

Katedrála svatého Víta je největším a nejvýznamnějším pražským chrámem. Kromě bohoslužeb se zde odehrávaly i korunovace českých králů a královen. Je místem uložení ostatků svatých zemských patronů, panovníků, šlechticů a arcibiskupů.

Valdštejnská jízdárna

Valdštejnská jízdárna

Valdštejnská jízdárna byla postavena v roce 1630 jako součást raně barokního paláce Albrechta z Valdštejna. V současnosti Valdštejnská jízdárna slouží jako prestižní výstavní prostor Národní galerie pro konání krátkodobých výstav.