!

Upozornění: Vzhledem k aktuálním vládním opatřením jsou akce a provoz turistických cílů omezeny. Doporučujeme před vlastní návštěvou ověření u organizátora.

Úvod > Aktuality > Výstaviště Kroměříž ruší zahradnickou výstavu Floria Jaro, ale připravuje farmářské trhy
Výstaviště Kroměříž ruší zahradnickou výstavu Floria Jaro, ale připravuje farmářské trhy
"> "> ">
Životní styl

Výstaviště Kroměříž ruší zahradnickou výstavu Floria Jaro, ale připravuje farmářské trhy

Vydáno 17. dubna 2020
Kroměřížské výstaviště musí přistoupit ke zrušení největší zahradnické výstavy v České republice – Floria Jaro. Důvodem je přetrvávající stav koronavirové epidemie. Návštěvníci se však mohou těšit na jiné akce. Výstaviště Kroměříž nově připravuje organizování farmářských a řemeslných trhů, které se budou pořádat za přísných hygienických podmínek.
trhy kroměřížNa akci Floria Jaro vystavují každý rok stovky prodejců pro desítky tisíc lidí. Akci podobného formátu nyní nelze uspořádat. Organizační tým výstaviště ovšem nově připravuje akci daleko menšího rozsahu, a to Farmářské a řemeslné trhy. Jednoznačnou prioritou na těchto trzích je velký důraz na bezpečnostní a hygienická opatření: prodávat se bude pouze na čerstvém vzduchu, vnitřní pavilony zůstanou uzavřené, prodejní stánky budou umístěny v několikametrové vzdálenosti od sebe, do areálu se bude pouštět pouze omezený počet návštěvníků, nebudou zde žádná místa k sezení, nebude zde probíhat prodej žádné formy občerstvení a samozřejmostí je dezinfekce k volnému použití.

trhyFarmářské a řemeslné trhy proběhnou na kroměřížském výstavišti ve třech po sobě jdoucích prodloužených víkendech, tedy od 24. do 26. dubna, od 1. do 3. května a od 8. do 10. května. Každý den budou trhy otevřeny od 9 do 15 hodin.

Lidé, kteří si na výstavu Floria Jaro zakoupili vstupenku v předprodeji, se nemusí bát, že by o ni přišli. Všechny vstupenky zůstávají platné a návštěvníci ji mohou využít na akci Floria Jaro v příštím roce. Pokud bude chtít někdo vstupenku vrátit, výstaviště mu samozřejmě pošle peníze zpět.

 
Výstaviště Floria Kroměříž

Výstaviště Floria Kroměříž

Výstaviště Floria Kroměříž pořádá v průběhu roku výstavy a akce pro celé rodiny. Areál výstaviště se nachází na území bývalých Rybalkových kasáren v okrajové části Kroměříže.