Úvod > Aktuality > Výstava Z historie nejstaršího řemesla končí již v neděli
Nejstarší remeslo
"> Nejstarší remeslo "> Melnické muzeum "> Muzeum v Melníce
Kultura

Výstava Z historie nejstaršího řemesla končí již v neděli

  • Vydáno31. října 2013
Výstava v mělnickém muzeu představuje pohled do minulosti nejstaršího řemesla především v prostředí našeho hlavního města v letech 1850 – 1938. Navštívit ji můžete naposledy v neděli 3. listopadu. V tento den je také připravená přednáška 80 let od neobjasněné smrti Otýlie Vranské.
Z historie nejstaršího řemeslaVýstavu se podařilo zapůjčit díky výborné spolupráci s odborníky z Muzea Policie ČR, které ji veřejnosti představilo před osmi lety pod názvem Prostituce staré Prahy. Výstava přiblíží atmosféru kolem nejstaršího řemesla světa především v prostředí Prahy v letech 1850 – 1938.

Chce seznámit návštěvníky s různými přístupy k fenoménu prostituce, s prostředím, ve kterém bujela a které ji utvářelo. Pražská čtyřka i typické figurky na tzv. druhém břehu se tentokráte sejdou v mělnickém muzeu a ožijí díky starým archívním materiálům a dokumentům. Výstavu doplňuje regionální část nazvaná „Lehká láska nad soutokem“.

V neděli 3. listopadu je ku příležitosti derniéry výstavy Z historie nejstaršího řemesla připravena přednáška 80 let od neobjasněné smrti Otýlie Vranské. Fakta o případu představí na přednášce odborník Mgr. Radek Galaš z Muzea Policie ČR. Přednáška začíná v 15 hodin, vstup je zdarma. Vzhledem k omezené kapacitě míst doporučujeme rezervaci v pokladně muzea nebo na tel. 315 630 936.
Regionální muzeum Mělník – historické kočárky, vláčky a regionální historie

Regionální muzeum Mělník – historické kočárky, vláčky a regionální historie

Expozice mělnického muzea se snaží zachytit široké spektrum života v mělnickém regionu jak v minulosti, tak i v současnosti. Muzeum se specializuje na historii výroby kočárků v Čechách a dokumentaci českého vinařství. Mělnické muzeum pořádá řadu akcí a výstav po celý rok.