Úvod > Aktuality > Výstava Veselí kostlivci v Prachaticích přibližuje tradiční svátky Mexika od dušiček do masopustu
Výstavu pripravila Katerina Klápštová, kurátorka amerických sbírek v Náprstkove muzeu
Kultura

Výstava Veselí kostlivci v Prachaticích přibližuje tradiční svátky Mexika od dušiček do masopustu

  • Vydáno16. února 2013
V Muzeu české loutky a cirkusu v Prachaticích probíhá výstava Veselí kostlivci, která přibližuje tradiční svátky Mexika od dušiček do masopustu. Můžete tak nahlédnout do atmosféry obřadních slavností a tanců v maskách v Mexiku.
V Mexiku se masopustu říká karneval, nicméně původ slov masopust a karneval je stejný. Karneval znamená dát vale masu, stejně tak jako masopust. I průběh svátku je podobný jako u nás, svátek je oslavou nového života, nastupujícího jara, životní obnovy.

Výstavu Veselí kostlivci i s karnevalovými kostýmy a maskami přímo z Mexika můžete navštívit do 2. března. 
Muzeum české loutky a cirkusu v Prachaticích

Muzeum české loutky a cirkusu v Prachaticích

V Prachaticích můžete navštívit muzeum, které vás uvede do světa loutkářství a lesku manéží. Přímo v expozici je možnost zhlédnout slavné inscenace loutkových her v historických divadélkách. Muzeum je stálou expozicí Národního muzea v Praze.

Další aktuality

Nejkrásnější výhled na celou Šumavu nabízí rozhledna nad Prášilským jezerem

Věž Poledník bude mimořádně otevřena od 1.5 do 4.5. a následně opět v dalším týdnu od 8.5 do 11.5. Na konci 60. let 20. století vznikl na Poledníku areál, který sloužil armádě jako základna protivzdušné obrany a odposlechová stanice. Až do roku 1989 patřil Poledník do přísně střežené pohraniční zóny Šumavy. Poledník leží v nadmořské výšce 1315 m, výška věže je 37 metrů, na rozhlednu vede 227 schodů!
Příroda

Na Šumavu za přírodou a dobrodružstvím

Šumava je pro každého velmi atraktivní region, zejména pro svou rozmanitost a krásu. Každý návštěvník zde může nalézt vše, co hledá – odpočinek, relaxaci a poznání, sport, pohyb a zábavu, ale i kulturní a společenské zážitky. Horské pásmo podél jihozápadních hranic České republiky představuje největší přírodní park střední Evropy. Kromě tradiční krásné přírody nabízí letos národní park i originální hračky nebo šperky z paroží.
Příroda