Úvod > Aktuality > Výstava Svět kostek na slavkovském zámku v neděli končí
Zážitky

Výstava Svět kostek na slavkovském zámku v neděli končí

  • Vydáno15. května 2015
Zámek Slavkov – Austerlitz se loučí s unikátní výstavou Svět kostek. Čtyři zámecké místnosti zaplnilo od března 360 exponátů budov, pohyblivých modelů, filmových scén, vlaků i letadel postavených ze stavebnice Lego. Autor výstavy Petr Šimr spolu s dalšími staviteli použil při tvorbě přes 200.000 dílků stavebnice. Výstava, která nabízí velmi zajímavou velkoplošnou podívanou na část rozsáhlé sbírky Lego za posledních téměř 40 let její produkce, bude na zámku trvat již jen do neděle 17. května.
Náplní výstavy je tematická expozice dioramat: City – stavba, City –Trains – vlaky, City – letiště, City přístav a překladiště, zábavní park a sportoviště. K vidění jsou také speciální kolejová vozidla, modelová vozidla ze série Model Team a Creator. Autoři se zaměřili také na skulptury, alternativní modely, viněty a další exkluzivní exponáty z řad továrních setů i vlastní tvorby.

Velkým lákadlem je také filmová tvorba z kostiček, která představí scény z The Simpsons, Back of the Future, Ghostbusters – Lovci duchů, Spongebob, Lego Movie. Nechybí ani známé architektonické skvosty z různých koutů Česka. Na své si přijdou i malé slečny, pro které je připraveno pestrobarevné diorama města Heartlake, sestavené ze stavebnic Lego Friends.

Nejmenší děti si pak můžou hrát v dětském koutku vybaveném stovkami kostiček Lego Duplo s vláčkodráhou. Pro návštěvníky výstavy je navíc v prostorách dětského koutku ke kreativní tvorbě umístěn originální Lego hrací stolek. V prostoru pokladny si návštěvníci mohou zakoupit také vybrané druhy této stavebnice.

Na závěr výstavy, v neděli 17. května je od 13:30 hodin připraven workshop na téma "Alternativní modely", který vás seznámí s tím, jak si co nejsnáze postavit model pouze z dílků jedné stavebnice Lego. Program se skládá ze dvou částí: prezentace (délka 30 minut), při které vám zkušený stavitel alternativních modelů Tomáš Vít, ukáže užitečné tipy a triky, které používá při stavbě alternativních modelů. Ve druhé části si budete mít možnost pod jeho vedením postavit svůj vlastní model ze setu 31017, který vám poté po společném focení zůstane. První část workshopu je volně přístupná a pro účast ve druhé části potřebujete mít set 31017 – ten si můžete buď zakoupit na místě za částku 250 Kč, nebo s sebou přinést vlastní.
Zámek Slavkov – Austerlitz – panské sídlo rodu Kouniců

Zámek Slavkov – Austerlitz – panské sídlo rodu Kouniců

Slavkovský zámek patří k nejstarším dochovaným panským sídlům na Moravě. K zámku patří i rozsáhlý zámecký park s několika bazény a sochařskou výzdobou Giovanni Giulianiho. Ve spodní části zahrady se nachází veřejné šestijamkové golfové hřiště.

Další aktuality

Mutěnští vinaři zvou na Den otevřených sklepů v búdách

Šestnáctý ročník Dne otevřených sklepů odzátkuje v sobotu 27. dubna láhve vinařů v Mutěnicích. Naskytne se tak možnost si projít a ochutnat vína ve více než čtyřiceti sklepích v jednom areálu. Přijeďte objevit malebné Mutěnsko, oblast, kde najdete stovky malých vinohradů, stovky búd malých vinařů i sklepů přímo pod domy ve vesnicích a stovky poctivých vinařů se skvělými víny!
Jihomoravský kraj | Gurmánská turistika

Skanzen Strážnice se otevírá návštěvíkům

Hledáte zajímavý tip na víkendový výlet? Vydejte se do Strážnice – od 28. dubna 2024 se totiž otevírá areál skanzenu ve Strážnici! Jedná se o první otevření po dlouhé zimě. Prohlídky budou probíhat pouze s průvodcem, a to každou celou hodinu. Zároveň se poslední dubnovou neděli bude stavět májka.
Jihomoravský kraj | Památky

Neobjevené skvosty: 10 tipů z regionu Jihomoravský kraj

Které neobjevené cíle lákají k výletům do Jihomoravského kraje s tradicemi vinařství, památek a lidových tradic? Vyberte si! Cílem skvělého výletu může být zámeček Bohutice s poutním místem a naučnou stezkou nebo zámky Strážnice, Uherčice anebo Rosice. Zavítejte i na řadu dalších dosud neobjevených míst. Navštivte také dvě interaktivní expozice v Institutu Paměti národa Brno – expozice, které vás vtáhnou do příběhu z 2. světové války nebo 50. let 20. století.
Jihomoravský kraj | Zážitky

Hitlerova dálnice a mosty odnikud nikam: poznejte kuriozity našich silnic

Dálnice a silnice nemusí spojovat města a vesnice, mohou také vést odnikud nikam. Své by o tom mohla vyprávět nedokončená stavba dálnice, která měla protnout Moravu a spojit Vídeň s Vratislaví. Dodnes ji připomíná spousta zajímavých míst: pojďte je prozkoumat s Kudy z nudy.
Jihomoravský kraj | Památky

Rotunda svaté Kateřiny zve na prohlídku

Jedinou zcela dochovanou památkou přemyslovského knížecího hradu ve Znojmě je rotunda sv. Kateřiny, která je jednou z mála dochovaných románských památek u nás. Unikátem této stavby jsou románské malby v jejím interiéru, zobrazující světské motivy z historie i legend rodu Přemyslovců. Malby jsou tak zcela výjimečné v rámci celého románského umění Evropy. Rotunda je otevřena v návštěvnickém režimu v závislosti na aktuálním stavu mikroklimatu v interiéru.
Jihomoravský kraj | Památky

Kempování v Česku: 10 tipů, kam do kempu v Jihomoravském kraji

Letní kempování je skvělá věc. Pro někoho je ideálem dovolená třeba po širákem, pro jiné v luxusních plně vybavených stanech, další hledají pěkné místo pro karavan či obytné auto. Jižní Morava tohle všechno nabízí – můžete si vybrat ze stanování na pláži u vody, v blízkosti památek Lednicko-valtického areálu, nebo na dohled od vinic.
Jihomoravský kraj | Ubytování

Zázrak v Moravském krasu: v jeskyni Jáchymka zahnízdili sokoli – místo je pro turisty uzavřeno

Jeskyně Jáchymka v Moravském krasu se letos stala místem ornitologického zázraku. Poprvé od roku 1957 zde zahnízdil pár sokolů stěhovavých. Protože sokoli jsou velmi choulostiví na rušení lidmi, museli ochránci přírody celou oblast uzavřít. Místo lze obejít, avšak obchůzka není vhodná pro děti ani seniory – vede strmým úbočím. Dopřejme sokolí rodině potřebný klid. Ochranáři předpokládají uzavření oblasti pravděbodobně do konce června 2024.
Jihomoravský kraj | Příroda

Za vínem se musí přijet aneb kde ochutnat vynikající vína nejen na Moravě

Dnes seženete kvalitní víno prakticky kdekoli a ty tam jsou doby, kdy se vyváželi „Pražáci“ po celých autobusech, aby vypili, co by jinak Moraváci vylili. Všechno se změnilo. Kvalita vína díky novým technologiím stoupla a spolu s ní i poučenost těch, kteří mají rádi dobré víno. Zájezdy za ním se stále dělají, ale důvody už jsou jiné: pít víno přímo tam, kde vznikalo, je totiž daleko mnohem lepší zážitek si otevřít láhev doma u televize.
Jihomoravský kraj | Gurmánská turistika