Úvod > Aktuality > Výstava Svět kostek na slavkovském zámku v neděli končí
Výstava Svět kostek na slavkovském zámku v neděli končí
"> "> ">
Zážitky

Výstava Svět kostek na slavkovském zámku v neděli končí

  • Vydáno15. května 2015
Zámek Slavkov – Austerlitz se loučí s unikátní výstavou Svět kostek. Čtyři zámecké místnosti zaplnilo od března 360 exponátů budov, pohyblivých modelů, filmových scén, vlaků i letadel postavených ze stavebnice Lego. Autor výstavy Petr Šimr spolu s dalšími staviteli použil při tvorbě přes 200.000 dílků stavebnice. Výstava, která nabízí velmi zajímavou velkoplošnou podívanou na část rozsáhlé sbírky Lego za posledních téměř 40 let její produkce, bude na zámku trvat již jen do neděle 17. května.
Lego ve SlavkověNáplní výstavy je tematická expozice dioramat: City – stavba, City –Trains – vlaky, City – letiště, City přístav a překladiště, zábavní park a sportoviště. K vidění jsou také speciální kolejová vozidla, modelová vozidla ze série Model Team a Creator. Autoři se zaměřili také na skulptury, alternativní modely, viněty a další exkluzivní exponáty z řad továrních setů i vlastní tvorby.

Velkým lákadlem je také filmová tvorba z kostiček, která představí scény z The Simpsons, Back of the Future, Ghostbusters – Lovci duchů, Spongebob, Lego Movie. Nechybí ani známé architektonické skvosty z různých koutů Česka. Na své si přijdou i malé slečny, pro které je připraveno pestrobarevné diorama města Heartlake, sestavené ze stavebnic Lego Friends.

Slavkov LegoNejmenší děti si pak můžou hrát v dětském koutku vybaveném stovkami kostiček Lego Duplo s vláčkodráhou. Pro návštěvníky výstavy je navíc v prostorách dětského koutku ke kreativní tvorbě umístěn originální Lego hrací stolek. V prostoru pokladny si návštěvníci mohou zakoupit také vybrané druhy této stavebnice.

Na závěr výstavy, v neděli 17. května je od 13:30 hodin připraven workshop na téma "Alternativní modely", který vás seznámí s tím, jak si co nejsnáze postavit model pouze z dílků jedné stavebnice Lego. Program se skládá ze dvou částí: prezentace (délka 30 minut), při které vám zkušený stavitel alternativních modelů Tomáš Vít, ukáže užitečné tipy a triky, které používá při stavbě alternativních modelů. Ve druhé části si budete mít možnost pod jeho vedením postavit svůj vlastní model ze setu 31017, který vám poté po společném focení zůstane. První část workshopu je volně přístupná a pro účast ve druhé části potřebujete mít set 31017 – ten si můžete buď zakoupit na místě za částku 250 Kč, nebo s sebou přinést vlastní.
Zámek Slavkov – Austerlitz – panské sídlo rodu Kouniců

Zámek Slavkov – Austerlitz – panské sídlo rodu Kouniců

Slavkovský zámek patří k nejstarším dochovaným panským sídlům na Moravě. K zámku patří i rozsáhlý zámecký park s několika bazény a sochařskou výzdobou Giovanni Giulianiho. Ve spodní části zahrady se nachází veřejné šestijamkové golfové hřiště.

Další aktuality

29.9.
2022
7 věcí, které nevíte o… T. G. Masarykovi

7 věcí, které nevíte o… T. G. Masarykovi

Jihomoravský kraj | Zážitky
24.9.
2022
Moravská vína sklízejí úspěchy doma i ve světě

Moravská vína sklízejí úspěchy doma i ve světě

Jihomoravský kraj | Gurmánská turistika
20.9.
2022
Oskorušobraní bude o víkendu opět na Travičné

Oskorušobraní bude o víkendu opět na Travičné

Jihomoravský kraj | Gurmánská turistika