Úvod > Aktuality > Čerti na Vltavě se vyrojí v předvečer svátku svatého Mikuláše
Zážitky

Čerti na Vltavě se vyrojí v předvečer svátku svatého Mikuláše

  • Vydáno4. prosince 2019
Hledáte originální možnosti, jak letos s dětmi oslavit svátek svatého Mikuláše? Co se s nimi vypravit za čerty na Čertovku! Tradiční mikulášská akce se koná ve čtvrtek 5. prosince, čertovská loď vyplouvá z podzemního přístaviště Judita. Vyzkoušet můžete i plavbu na nejstarší osobní lodi v Praze – Salonní rychlolodi Nepomuk.
V předvečer svátku svatého Mikuláše 5. prosince 2019 obsadí už poněkolikáté vltavské břehy čertovská cháska! Kdo chce zůstat v bezpečí, může nasednout na některou z dřevěných lodí typu Vodouch, které budou od 17:00 do 21:00 hodin vyplouvat vždy po 15 minutách z podzemního přístaviště Judita nedaleko Muzea Karlova mostu na Křižovnickém náměstí.

Plavba potrvá 30 minut a z podzemního kanálu pod Starým Městem bude směřovat do kanálu Čertovka. Uvidíte tak osvětlený Karlův most, Pražský hrad či Sovovy mlýny na Kampě. Mezitím potkáte čerty, kteří mají připravené strašidelné pověsti a příběhy plné ohně.  Na vodě ale potkáte i samotného Mikuláše, který přítomné děti náležitě odmění.

Zájemci mohou ve stejný večer také zhlédnout tradiční výstavu betlémů v Muzeu Karlova mostu, která bude přistupná za symbolických 20 korun. Uvidíte slaměný nebo rybí betlém v nadživotní velikosti.

Kdo by se na loď Vodouch pod Karlovým mostem už nevešel, ať přijde na palubu Salonní rychlolodi Nepomuk, která kotví v přístavišti Four Seasons (Platnéřská 191/2). Čertovské plavby s názvem Čerti na palubě budou vyplouvat na 45 minutovou plavbu v 16:00, 17:00, 18:00, 19:00 hodin. Na lodi si můžete zarezervovat lístky pomocí webového formuláře u pořadatele akce (Pražské Benátky). Lodní lístky stojí na obě plavby stejně, a to 340 korun.
Programy pro školy v Muzeu Karlova Mostu

Programy pro školy v Muzeu Karlova Mostu

Muzeum Karlova mostu připravuje pro školy speciální komentované prohlídky expozice v jedinečných prostorách kláštera Řádu křižovníků s červenou hvězdou u jedné z našich nejvýznamnějších památek – Karlova mostu.

Muzeum Karlova mostu

Muzeum Karlova mostu

Korunovační průvody i války, slavnosti i povodně, výjimečnost i každodennost – vše o Karlově mostě! V několika sálech původního Křižovnického špitálu a kostela sv. Ducha (sv. Františka) se setkáte s historií jedinečného místa a jedinečné stavby. Poznejte život mostu a lidí kolem něj!

Plavby po Vltavě – Pražské Benátky

Plavby po Vltavě – Pražské Benátky

Zhlédnětě tajemnou Prahu nejen z paluby vytápěných vyhlídkových lodí postavených v duchu tradice z konce 19. století, ale i z gotických prostor Muzea Karlova mostu. Projeďte se podzemním vodním tunelem pod Starým městem, proplujte tajemnými prostory vodního kanálu Čertovka.