Úvod > Aktuality > Výstava Retro 70. a 80. let v Tančícím domě se o týden prodlužuje
Výstava Retro 70. a 80. let v Tančícím domě se o týden prodlužuje
">
Kultura

Výstava Retro 70. a 80. let v Tančícím domě se o týden prodlužuje

  • Vydáno19. září 2016
Galerie Tančící dům z důvodu velkého zájmu prodlužuje výstavu RETRO 70. a 80. let. Návštěvníci se tak mohou těšit na dávku nostalgie a retra až do neděle 23. 10. 2016. Expozice skrze předměty každodenní potřeby připomíná, jak se u nás žilo v éře 70. a 80. let. Zobrazuje dobový nábytek, módu, koníčky a trávení volného času, tehdejší film a populární hudbu, hračky, reklamu a další oblasti všedního života. Na výstavu RETRO 70. a 80. let se od jejího otevření v polovině června přišlo podívat téměř 30 000 návštěvníků.
Jedná se o vůbec nejnavštěvovanější výstavu od vzniku galerie v Tančícím domě. Mezi oblíbené části výstavy patří originální stan, vystihující tehdejší trend kempování, instalace prodejny populárního seriálu Žena za pultem a také vzorové pokoje z dobového panelového bytu včetně kuchyně a koupelny. Unikátní jsou také  kostýmy Heleny Vondráčkové, Karla Gotta, Libuše Šafránkové, Ivety Bartošové nebo Dagmar Patrasové.

Na výstavu chodí zejména ti, kteří tuto dobu zažili jako děti nebo v produktivním věku a s jistou nostalgií tak vzpomínají na své mládí. A hlavně všechny velice baví rozpoznávat předměty, jež měli tehdy doma.
 
Exponáty na výstavu získaly kurátorky částečně pomocí výzvy, díky které veřejnost zapůjčila či darovala dobové předměty z této éry. Další významnou část artefaktů půjčilo Muzeum města Ústí nad Labem, Jablonecké muzeum a soukromí sběratelé. Výstava se uskutečnila ve spolupráci s Pražskou správou nemovitostí.  
 
Další výstavu s názvem „JKOK“ připravuje Galerie Tančící dům k výročí nedožitých 80. narozenin architekta Jana Kaplického. Ve třech patrech Tančícího domu se představí to nejlepší z Kaplického tvorby i dosud nevystavené předměty a projekty z depozitáře jeho pozůstalosti, které se po výstavě v Praze přestěhují do stálé expozice v Centru stavitelského dědictví Plasy (NTM).
Tančící dům v Praze

Tančící dům v Praze

Tančící dům je nepřehlédnutelná a skvostná stavba, která se stala nedílnou součástí Prahy. Své pojmenování stavba získala díky svým věžím, které připomínají postavy tanečníků Ginger Rogersové a Freda Astaira.

Galerie Tančící dům

Galerie Tančící dům

Cílem Galerie Tančící dům je zprostředkovat návštěvníkům pestrý program se zaměřením na prezentaci a prodej toho nejlepšího současného umění. Od roku 2016 změnila původní galerie Art Salon S koncepci i jméno. Zaměřuje se na výstavy významných českých i zahraničních umělců a tematické expozice.