Úvod > Aktuality > Výstava plná barev a křehkých motýlích křídel o víkendu končí
Výstava plná barev a křehkých motýlích křídel o víkendu končí
"> "> "> ">
Příroda

Výstava plná barev a křehkých motýlích křídel o víkendu končí

  • Vydáno24. května 2019
Výstava motýlů ve skleníku Fata Morgana Botanické zahrady hl. města Prahy v Troji se blíží ke svému konci. Výstava potrvá už jen o víkendu, za motýly ze můžete vypravit tedy jen do neděle 26. května 2019. Poslední týden zbývá také letošní výstavě bonsají.
MotýlLetos výstavu exotických motýlů "Motýlí cestovatelé" ve skleníku Fata Morgana pořádá Botanická zahradaPraze již po sedmnácté a vypravit se sem můžete denně od 9 do 19 hodin až do neděle 26. května 2019. Tématem letošní výstavy je motýlí  migrace, tedy pravidelné přesuny často i na velké vzdálenosti. Kam tito křehcí živočichové míří a proč? Vydejte se s nimi na cestu a poznejte svět z motýlí perspektivy. Dozvíte se, odkud a kam se motýli přesouvají, kolik kilometrů dokáže motýl uletět za jediný den, který druh uletí největší vzdálenost, a mnoho dalších zajímavostí. I nyní se ještě líhnou z kukel poslední opozdilci a vy tak máte příležitost pozorovat líhnutí motýlů přímo v expozici. Nenechte si ujít jedinečnou možnost sledovat jejich první vzlétnutí, ladný let i pestrobarevnou přehlídku motýlích křídel.

BonsajA kdy je nejlepší se sem vypravit? Dejte na radu, kterou Botanická zahrada dává rodinám s dětmi: nejméně lidí tu bývá ve všedních dnech kolem poledne a v časném odpoledni; to je nejlepší chvíle, kdy si motýly můžete užít naplno a téměř sami.

Až se na motýly dosyta vynadíváte, vydejte se do Japonské zahrady. Uvidíte tam desítky unikátních bonsají. Bonsaje zasazené do typických plochých keramických misek se poprvé objevily před dvěma tisíci lety. Přijďte obdivovat umění našich i zahraničních vystavovatelů. Výstava potrvá už jen do 2. června 2019.
Skleník Fata Morgana – výlet exotickou přírodou v Praze

Skleník Fata Morgana – výlet exotickou přírodou v Praze

Užijte si procházku přes exotické hory, lesy a polopouště v jakoukoliv roční dobu, která potěší každého zvídavého návštěvníka. Pozoruhodná expoziční plocha činí svým originálním řešením z Fata Morgany evropský unikát.

Prohlídky po Vinici sv. Kláry s expozicí výroby vína

Prohlídky po Vinici sv. Kláry s expozicí výroby vína

Krásné vinice si v Tróji všimne každý. Navozuje příjemnou atmosféru a pocit klidu, když listy vinné révy lehounce ševelí ve větru. Snad právě větru vyprávějí o výrobě vína; ale vy máte možnost poslechnout si příjemného průvodce a na závěr prohlídky ochutnat samotný produkt.

Botanická zahrada hlavního města Prahy v Troji

Botanická zahrada hlavního města Prahy v Troji

Areál botanické zahrady se rozkládá v Trojské kotlině na rozloze cca 70 ha. Její nejznámější částí je skleník Fata Morgana, ale k zahradě patří také venkovní expozice včetně vinice. Skleník Fata Morgana je celoročně otevřen úterý až neděle, pondělí je zavíracím dnem.