Úvod > Aktuality > Výstava PLAY v Brně
Výstava PLAY v Brně
">
Zážitky

Výstava PLAY v Brně

  • Vydáno5. května 2011
Pokud jste nestihli navštívit pražskou výstavu PLAY, máte nyní možnost prohlédnout si tuto zajímavou a tvořivou výstavu v Brně. V Technickém muzeu v Brně bude k vidění až do 17. července 2011.
Technické muzeum v Brně je muzeum hravé. Právě proto muzeum pro veřejnost u příležitosti celoročních oslav a připomenutí 50. výročí založení TMB připravilo výstavu s výstižným názvem PLAY, koncipovanou Petrem Niklem s účastí mnoha domácích i zahraničních umělců. Jedná se o součást projektu Orbis pictus aneb…autorů Jiřího a Radany Waldových, který se představil v minulých letech již několikrát v různých podobách v České republice i v zahraničí. Poslední úspěch slavil projekt výstavou PLAY v pražské Výstavní síni Mánes, kam si přišlo hrát více než sto tisíc návštěvníků.

PLAY totiž staví na imaginaci, fantazii a tvořivosti, kdy dotýkat se exponátů, vstupovat do nich, dotvářet je a hrát si s nimi je nejen dovoleno, ale přímo vyžadováno. Součástí expozice je také hravá Leporelohra a kreativní ateliér Sanquis.

Technické muzeum v Brně spojilo s tímto projektem na padesát akcí v průběhu celého jeho trvání, a to nejen v hlavní budově muzea v Brně – Králově Poli, ale i na několika externích památkách. Součástí doprovodného programu je mimo jiné několik koncertů, slavnostní otevření nově zrekonstruovaného mlýna Šlakhamr u Žďáru nad Sázavou, přehlídky historických vozů ze sbírek TMB, pravidelné komentované prohlídky stálých expozic vedené přímo samotnými kurátory, dílny pro malé i velké, mezinárodní konference, křest nové publikace a samozřejmě i speciální program v rámci Brněnské muzejní noci.

Výstavu a související aktivity PLAY pořádá Technické muzeum v Brně za velmi výrazného přispění dalších partnerů a sponzorů, zejména firmy SNIPaCo., Dopravního podniku města Brna, rádia KISS Hády a Brněnského deníku.

V návaznosti na otevření výstavy je v Technickém muzeu v Brně trvale upraveno vstupné, a to následovně:

Základní – 100,- Kč
Zlevněné  – 50,- Kč
Technická herna v Technickém muzeu v Brně – experimentárium pro každého

Technická herna v Technickém muzeu v Brně – experimentárium pro každého

Technická herna není expozicí v obvyklém slova smyslu. Je to zařízení, které návštěvníkovi umožňuje seznamovat se zábavnou formou s různými zákony fyziky a jejich technickými aplikacemi.

Technické muzeum v Brně

Technické muzeum v Brně

Muzeum se zabývá dokumentací vývoje vědy a techniky a průmyslové výroby v širokém rozsahu téměř tří desítek oborů – počínaje řemeslnou výrobou a konče moderní výpočetní technikou.

Další aktuality

29.9.
2022
7 věcí, které nevíte o… T. G. Masarykovi

7 věcí, které nevíte o… T. G. Masarykovi

Jihomoravský kraj | Zážitky
24.9.
2022
Moravská vína sklízejí úspěchy doma i ve světě

Moravská vína sklízejí úspěchy doma i ve světě

Jihomoravský kraj | Gurmánská turistika
20.9.
2022
Oskorušobraní bude o víkendu opět na Travičné

Oskorušobraní bude o víkendu opět na Travičné

Jihomoravský kraj | Gurmánská turistika