Úvod > Aktuality > Hrad Švihov zve na vánoční prohlídky
Hrad Švihov zve na vánoční prohlídky
"> "> ">
Památky

Hrad Švihov zve na vánoční prohlídky

  • Vydáno26. prosince 2019
Přijďte strávit kousek vánočního času na švihovský hrad. Kalendářní rok se chýlí ke svému závěru a švihovský hrad se svými pracovníky se ohlíží za uplynulou sezónou. Ta však ještě úplně neskončila, protože v čase mezi vánočními svátky a oslavou nového roku jsou připraveny Zimní prohlídky hradu, a to od 27. do 30. prosince 2019.
ŠvihovV zimním období ve vánočním čase od 27. 12. do 30. 12. 2019 bude možné navštívit na hradě Švihově upravený prohlídkový okruh Hrad. Prohlídky hradu se budou konat od 10:00 do 14:30 každých 30 minut. Čeká vás návštěva ložnice hradní paní, kaple Panny Marie, ale také taneční sál či hodovní síň. Nejprve se podíváte do prostor Červené bašty, kde uvidíte historický model hradu i zařízenou písárnu. Přes parkán se přesunete do severního paláce a projdete soukromými i společenskými místnostmi. V závěru zavítáte do zbrojnice, kde je vystaveno mnoho druhů chladných i palných zbraní, zbrojí a dalších zajímavostí.

popelka ŠvihovK dispozici bude rovněž oblíbená výstava Za tajemstvím Popelčina střevíčku. Výstavní prohlídkový okruh věnovaný Popelce, která na švihovském hradě bydlela ve filmu Tři oříšky pro Popelku. Okruh je individuální, lze jej tedy navštívit samostatně bez omezení doby prohlídky. Expozice je umístěna v Bílé baště, která má samostatný vchod přímo z velkého hradního nádvoří.

Ve výstavní expozici najdete Vincka na cestě s kouzelnými oříšky, Popelku u potoka, Popelku ve své chaloupce se sovou Rozárkou, scénu ze soutěže o nejlepšího střelce, pohled od kuchyně s nešikovným kuchtíkem, pohled do světnice s množstvím látek na šaty, přebírání hrachu v popelu, královský ples i nezapomenutelnou závěrečnou scénu se střevíčkem, prstenem...
Vodní hrad Švihov – skvost, který stojí za to vidět zblízka

Vodní hrad Švihov – skvost, který stojí za to vidět zblízka

Jednou z nejmohutnějších fortifikačních staveb v Čechách je vodní hrad Švihov nedaleko Klatov. Po celou turistickou sezónu hrad žije nejen prohlídkami, ale také nesčetnými doprovodnými akcemi.