Úvod > Aktuality > Výstava nerealizovaných studentských projektů bude v Plzni k vidění do neděle
Výstava Virtuální Plzen I.
"> Výstava Virtuální Plzen I. "> Virtuální Plzen I. "> Výstava Virtuální Plzen
Kultura

Výstava nerealizovaných studentských projektů bude v Plzni k vidění do neděle

  • Vydáno6. prosince 2013
Chcete vědět, v jakém městě byste mohli žít podle představ studentů architektury? Zajímají vás, jak nastupující generace architektů vnímá palčivá místa v Plzni? Zavítejte do kulturního centra Papírna a setkejte se s gejzírem nápadů studentů všech českých škol architektury za poslední dekádu. Výstava je otevřena do neděle 8. prosince.
Výstava Virtuální Plzeň I.V prostorách kulturního centra Papírna (někdejší Piettovy papírny) bude od 20. listopadu do 8. prosince k vidění výstava nerealizovaných studentských projektů s názvem Virtuální Plzeň I. Jde o pilotní etapu víceletého projektu Virtuální Plzeň, na jehož další výstupy se můžete těšit v roce 2014 a 2015.

V projektech najdete množství promyšlených řešení míst, která jsou v Plzni již řadu let předmětem veřejné diskuse – ať už jde o návrhy proměn veřejných prostorů (včetně úprav plzeňského nádraží a zklidnění okolní dopravy) či o studie nových budov – kulturního domu, koncertní síně či nového sídla Západočeské galerie.

V průběhu výstavy se konalo několik doprovodných akcí. Komentovaná prohlídka výstavy za účasti autorů projektů se bude konat na závěr výstavy v neděli 8. prosince 2013. Výstava bude přístupná denně od 14 do 20 hodin, vstupné je zdarma.