Úvod > Aktuality > Výstava Muchových plakátů pokračuje až do září
Výstava Muchových plakátů pokračuje až do září
">
Kultura

Výstava Muchových plakátů pokračuje až do září

  • Vydáno10. července 2013
Zájemci o dílo Alfonse Muchy, kteří dosud nestihli zavítat do Obecního domu v Praze, nemusejí zoufat. Organizátoři výstavy nejkomplexnější sbírky Muchových plakátů, kterou v průběhu třiceti let sestavil tenista Ivan Lendl, zareagovali na mimořádný zájem veřejnosti a prodlužují termín expozice až do 10. září letošního roku.
O světovou premiéru výstavy zahájené 10. dubna byl od samého začátku obrovský zájem. Již po sedmdesáti dnech přivítala jubilejního, 100 000. návštěvníka, kterým se stala ředitelka základní školy ze San Franciska Sharon McCarthy Allenová.
Sbírka plakátů věhlasného secesního umělce se tak jednoznačně stala nejnavštěvovanější výstavou výtvarného umění v historii České republiky. Nedílnou součástí unikátní výstavy je i široká nabídka hodnotných artefaktů. V prodeji jsou například špičková publikace věnovaná plakátové tvorbě Alfonse Muchy, porcelánové šálky a podšálky či hedvábné šály a šátky, které zdobí muchovské motivy. Nechybí ani bohatá nabídka plakátů v originální velikosti vytištěných na papír nebo plátno s možností zarámování.
Návštěvníci si mohou udělat radost i nákupem speciální edice plakátů podepsaných autorem sbírky, tenistou Ivanem Lendlem. Atraktivní suvenýry je možné zakoupit přímo v Obecním domě nebo na speciálním e-shopu.
Výstava Ivan Lendl : Alfons Mucha je otevřena každý den v týdnu, od pondělí do neděle od 10 do 19 hodin.

Obecní dům – secesní klenot Prahy

Obecní dům – secesní klenot Prahy

Obecní dům je nádhernou ukázkou pražské secesní architektury. Na místě bývalého Králova dvora jej vyprojektovali Antonín Balšánek a Osvald Polívka. Rozlehlá budova ukrývá koncertní síň, kavárnu i znamenitou francouzskou restauraci. V roce 2012 Obecní dům oslavil 100. výročí.