Úvod > Aktuality > Výstava Motosalon 2020 láká do Brna nejen milovníky rychlých kol

Výstava Motosalon 2020 láká do Brna nejen milovníky rychlých kol

Vydáno 2. března 2020 Zážitky
Tradiční motoristická výstava Motosalon 2020 se lotos koná v Brně na výstavišti. Letošního 11. ročníku mezinárodního veletrhu motocyklů, čtyřkolek, příslušenství a oblečení se zúčastní všichni hlavní hráči motocyklové branže včetně nových firem a značek. V termínu od 5. do 8. března 2020 tak uvidíte v Brně skutečně to nejlepší z českého motocyklového trhu.
MotorkářNa veletrhu Motosalon 2020 vás čeká na vás mnoho novinek ze světa motocyklů, zábavy v podobě soutěží, autogramiád či kaskadérských vystoupení. Každý rok představuje veletrh pestrou nabídku motocyklů a také veškerého příslušenství a doplňků. Samozřejmou součástí veletrhu je doprovodný program plný atraktivních setkání, hudebních vystoupení a dalších příležitostí pro zábavu či získání nových informací. Tradiční součástí veletrhu je i největší česká soutěžní výstava motocyklových staveb a přestaveb Czech Custom Grand Prix.

motorka apriliaMotosalon je národní prezentací motocyklů a koná se pod záštitou motocyklové sekce Svazu dovozců automobilů (SDA). Na 150 firem, zastupujících 390 značek obsadí pavilony P a F, pavilon Z a volné plochy pak budou určeny pro doprovodné aktivity. Těšit se můžete na značky Aprilia, Honda, Kawasaki, Suzuki, KTM, BMW, Harley Davidson, Moto Guzzi, Triumph, Yamaha, Piaggio, Indian, Ducati, MV Agusta, Husqvarna, Vespa, F.B. Mondial, KYMCO, Jawa, ale také TM Racing, Lambretta, Böhmerland, Royald Enfield, Gasgas, PBS, Motor Village, MP Korado CZ, Nipponia, Askoll, TRS Motorcycles, Electric Motion či Ural. Ze čtyřkolek pak zejména Can-am, BRP a Goes. Široká bude jako vždy nabídka veškerého motopříslušenství a doplňků.
 

Czech Custom GP 2020 a novinky českých značek

Bohemian Custom Bike NimbusSoučástí veletrhu bude letos poprvé mezinárodní soutěžní výstava upravených strojů a unikátů Czech Custom Grand Prix. V čele pořadatelského týmu je Ondřej Hrůza, který posledních 15 let stál za obdobnou akcí v Čechách. Czech Custom GP má ambici stát se největší soutěží přestaveb v regionu střední a východní Evropy.

V pavilonu F se představí kolem stovky strojů v deseti kategoriích – od modelů, kde výrobce začal se stavbou od základu, vyrobil si vlastní rám a další díly a použil libovolný motor, přes upravené harleye, café racery, scramblery až po modifikované skútry nebo přestavby vycházející z domácích značek. Novinkou je samostatná kategorie upravených strojů značky Indian.

Jawa 350 OHCNa veletrhu Motosalon 2020 vystaví očekávané novinky čeští výrobci motocyklů. Se dvěma funkčními prototypy - benzinovou šestistovkou a modelem s elektrickým pohonem - se návštěvníci setkají na stánku Böhmerland, vedle těchto nových strojů bude vystaven i jeden historický. Jawa ukáže dlouho anoncovanou Jawu 300 vyráběnou v Indii a pak trojici Jawa 350 OHC, Special a Scrambler.
 

Soutěž kaskadérů, bezpečné jízdy i cestovatelské přednášky

škola WheelieMotosalonu neodmyslitelně patří bohatý doprovodný program plný adrenalinu a emocí. Taková je vždy unikátní show skupiny Crazy Day, jejíž jezdci každoročně rozpumpují diváky. Letos ji nově doplní paralelně probíhající třídenní soutěž česko-slovenských kaskadérů Czech Stunt Grand Prix. Ani Moto Gymkhana již není pro pravidelné návštěvníky veletrhu žádným neznámým pojmem. Další dávku zábavy i poučení přinese motoškola Míry Lisého, dlouholetého propagátora bezpečné jízdy na motocyklech. Bezpečně na motorce je také název Akademie – přípravky na motoškolu.

Nebudou chybět tematické workshopy Automotodromu Brno, mikrokurzy o údržbě motocyklu (ISŠA) i ukázky poskytování první pomoci First Help. Milovníkům dobrodružství a cestování jsou určeny oblíbené cestovatelské přednášky se známými Vandráky, Jardou Šímou a dalšími. Samozřejmě i letos proběhnou na veletrhu autogramiády známých jezdců.
BVV - Brněnské výstaviště

BVV - Brněnské výstaviště

Veletrhy Brno navazují ve svém podnikání na tradici, která byla zahájena v roce 1928 Výstavou soudobé kultury v Československu. Na začátku 20. století vznikl jeden z nejznámějších evropských výstavních areálů. Brněnské výstaviště bylo otevřeno v roce 1928 a patří ke skvostům funkcionalismu.