Úvod > Aktuality > Výstava komiksů v Plzni připomíná slavné plzeňské osobnosti
Výstava komiksu v Plzni pripomíná slavné plzenské osobnosti
"> Výstava komiksu v Plzni pripomíná slavné plzenské osobnosti "> Výstava v Západoceském muzeu predstavuje osm komiksových príbehu "> Jeden z príbehu rekonstruuje život architekta Adolfa Loose a jeho vztah k Plzni
Kultura

Výstava komiksů v Plzni připomíná slavné plzeňské osobnosti

  • Vydáno3. ledna 2014
Osm obrázkových příběhů, které znázorňují minulost i současnost města či slavné osobnosti spjaté s Plzní, je až do 2. února k vidění na výstavě Komiksová Plzeň v Západočeském muzeu. K vidění jsou příběhy architekta Loose, Emila Škody či designéra Sutnara.
Město PlzeňVýstava v Západočeském muzeu představuje osm komiksových příběhů na témata plzeňských pověstí, životopisů slavných plzeňských osobností či plzeňských památek. Komiksy jsou výsledkem společné práce pedagoga a absolventů ateliéru Komiks a ilustrace pro děti Fakulty umění a designu Západočeské univerzity v Plzni vedeného M. A. Barbarou Šalamounovou.

Komiksová Plzeň uvádí originálním a poutavým jazykem město a jeho historii z do světových sovislostí, proto je vhodná i pro rodiny s dětmi. Jeden z příběhů rekonstruuje život architekta Adolfa Loose a jeho vztah k Plzni, další připomíná plzeňské vědce a vynálezce Ludvíka Otčenáška, Jaroslava Skálu, Aloise E. Dobnera nebo Emila Škodu. Jiný komiks je věnován designérovi světového významu Ladislavu Sutnarovi nebo loutkářům a výtvarníkům Jiřímu Trnkovi a Josefu Skupovi. Ze současných témat se zde objevuje situace plzeňských imigrantů. U každého z osmi ukazují vybrané obrazy, původní ruční práce autorů i přetištěné zvětšeniny. K nahlédnutí je také všech osm sešitů s kompletními příběhy.

Poučné i napínavé, především ale výtvarně nápadité komiksy vznikly ve spolupráci s Magistrátem města Plzně v rámci soutěže a projektu „Plzeň výtvarná“, Plzeň – Evropské hlavní město kultury 2015. Vidět je můžete až do 2. února 2014 v Západočeském muzeu v Plzni, denně mimo pondělí od 10 do 18 hodin.
Západočeské muzeum v Plzni

Západočeské muzeum v Plzni

Západočeské muzeum v Plzni patří k předním muzejním institucím v České republice s více než dvěma miliony sbírkových předmětů ze všech oblastí vývoje přírody a společnosti.