Úvod > Aktuality > Výstava k výročí n.p. Tesla v Rožnově pod Radhoštěm začne v pondělí
Radiolokátory byly známé pod názvem Tamara
"> Radiolokátory byly známé pod názvem Tamara "> Skanzen Rožnov pod Radhoštem - valašské muzeum v prírode "> Historická fakta vzniku, rozvoje a zániku Tesly
Kultura

Výstava k výročí n.p. Tesla v Rožnově pod Radhoštěm začne v pondělí

  • Vydáno7. února 2014
Valašské muzeum v příroděVýstava klade důraz na celospolečenskou provázanost historie města, podniku Tesla a Valašského muzea v přírodě. Návštěvníci mají možnost nahlédnout do výstavních prostor muzea, kde je v hrubých rysech načrtnuta historie národního podniku Tesla a její podíl na společensko-kulturním vývoji města Rožnova pod Radhoštěm.

Výstava obsahuje historická fakta vzniku, rozvoje a zániku Tesly a jejího vlivu na celospolečenský život ve městě a okolí. Uvidíte to, co bylo sebráno díky pomoci dobrovolných dárců. Zbývající dokumenty a artefakty jsou archivovány, aby paměť mohla být v případě nových podnětů znovu osvěžena. 

Výstava ve Velkém sále Sušáku (I. patro) je otevřena od 10. 2. do 17. 8. 2014 dle otevírací doby muzea. Vstupné na výstavu je zdarma (i v ceně vstupenky do jednotlivých areálů muzea). Vernisáž se koná v pondělí 10. 2. v 15.00 ve velkém výstavním sále v I. patře budovy Sušáku. Předcházet vernisáži bude beseda s pamětníky, bývalými zaměstnanci Tesly v Rožnově pod Radhoštěm a Nižné (Slovensko) v konferenčním sále budovy Sušáku.
Skanzen Rožnov pod Radhoštěm – Valašské muzeum v přírodě

Skanzen Rožnov pod Radhoštěm – Valašské muzeum v přírodě

Když se v Česku řekne skanzen, mnozí si představí právě ten v Rožnově pod Radhoštěm. Největší a nejstarší skanzen ve střední Evropě byl založen v roce 1925 a v jeho třech expozicích, Dřevěném městečku, Valašské dědině a Mlýnské dolině, je rozmístěno téměř 100 památkových objektů.