Úvod > Aktuality > Výstava Josefa Šímy ve Valdštejnské jízdárně končí už za týden

Výstava Josefa Šímy ve Valdštejnské jízdárně končí už za týden

Vydáno 21. července 2019 Kultura
Už 28. července 2019 skončí výstava Josef Šíma: Cesta k Vysoké hře. Ve Valdštejnské jízdárně představuje ranou i vrcholnou tvorbu jedné z nejvýznamnějších osobností moderního umění. Výstava si klade za cíl představit Šímovu ranou tvorbu od brněnských počátků do jeho setkání s básníky francouzské skupiny Vysoká hra.
Josef ŠímaVýstavu představující dílo Josefa Šímy (1891–1971) od jeho brněnských počátků do setkání s básníky pozoruhodné, a dnes již legendární francouzské skupiny Vysoká hra (Le Grand Jeu), vidělo již na 20 tisíc návštěvníků.

K vidění jsou Šímovy unikátní portréty hlavních básníků skupiny Reného Daumala a Rogera Gilbert-Lecomta nebo podobizna americké fotografky Berenice Abbottové. Výstava představuje ale i malířovy ikonické imaginární krajiny s kameny, vejci či krystaly.

Návštěvníci mají vůbec poslední možnost vidět u nás poprvé také umělecká díla dalších výtvarníků skupiny a dokumenty pocházející zejména z francouzských muzeí, galerií a soukromých sbírek. Výstava bude v posledním týdnu otevřena denně kromě pondělí od 10 do 18 hodin, ve středu až do 20 hodin. Vstupné na výstavu stojí 220 korun, snížené pak 150 Kč.
Valdštejnská jízdárna

Valdštejnská jízdárna

Valdštejnská jízdárna byla postavena v roce 1630 jako součást raně barokního paláce Albrechta z Valdštejna. V současnosti Valdštejnská jízdárna slouží jako prestižní výstavní prostor Národní galerie pro konání krátkodobých výstav.