Úvod > Aktuality > Výstava Eva Fuková – Pábení je malým průřezem tvorby legendární fotografky
Výstava Eva Fuková – Pábení je malým prurezem (kapesní retrospektivou) tvorby této legendární fotografky
"> Výstava Eva Fuková – Pábení je malým prurezem (kapesní retrospektivou) tvorby této legendární fotografky
Kultura

Výstava Eva Fuková – Pábení je malým průřezem tvorby legendární fotografky

  • Vydáno16. února 2013
"Průřez prací fotografky Evy Fukové je teď nově vystaven v pražské galerii Leica. Výběr pěti desítek snímků se soustředí na dvě etapy – fotografie vzniklé v České republice a na cestách po Evropě v letech 1951 až 1964 a na cyklus fotografií z New Yorku, kam autorka koncem 60. let odešla. Výstava se jmenuje Pábení a potrvá do 14. dubna. "
Eva Fuková svým dílem a jeho významem patří mezi hrstku zakladatelských průkopnických osobností české fotografie. Těch, kteří stovkám a tisícům dalších fotografů otevírají cesty, možnosti, přístupy k tvorbě. A to nejen ve fotografii ale i ve výtvarném umění. Výběr více jak sedmi desítek fotografií je soustředěn vesměs na dvě etapy – fotografie vzniklé v Čechách a na cestách po Evropě v letech 1951 – 1964 a dále na cyklus newyorských fotografií (s důrazem na sérii vzniklou během krátkého pobytu v roce 1964). Eva Fuková fotografovala hodně, ale nemilosrdně selektovala. Po šedesáti letech tvorby její dílo čítá pouze několik set snímků.

Leica Gallery Prague

Leica Gallery Prague

Fotografická galerie v centru Prahy s galerijní kavárnou a knihkupectvím zaměřeným na fotografii. Cílem galerie je zvyšování povědomí o fotografii mezi širokou veřejností.