Úvod > Aktuality > Výstava Ema Destinnová – Vita somnium breve začíná již příští týden
Ema Destinnová - Vita somnium breve
"> Ema Destinnová - Vita somnium breve "> Výstava Ema Destinnová "> Ema Destinnová
Kultura

Výstava Ema Destinnová – Vita somnium breve začíná již příští týden

  • Vydáno2. listopadu 2013
Obdivovatelé světoznámé pěvkyně mohou již od úterý navštívit výstavu Ema Destinnová – Vita somnium breve. 100 velkoformátových fotografií bude k vidění v Galerii věže Novoměstské radnice v Praze od 5. listopadu do 1. prosince 2013.
Výstava Ema DestinováŽivotní krédo asi nejznámější české operní hvězdy Emy Destinnové Vita somnium breve (Život snů je krátký) uvede multimediální výstavu, která představí nevšední soukromý i profesionální život pěvkyně.

Návštěvníci uvidí cca 100 velkoformátových fotografií upravených LightJet technologií a videopasáže z hudebního dokumentu "Samota duše mé...".

Výstava se bude konat v Galerii věže Novoměstské radnice pod záštitou hlavního města Prahy a pana Karla Schwarzenberga. Vstupné bude v rámci vstupu na věž. Bude-li kvůli nepřízni počasí věž v listopadu uzavřena, vstupné bude zdarma.
Novoměstská radnice v Praze

Novoměstská radnice v Praze

Novoměstská radnice v Praze je jednou z mnoha národních kulturních památek v hlavním městě. Můžete zde vystoupat na věž, která dříve sloužila jako protipožární stanice. Vstupní gotická sloupová síň s klenbou je největším nesakrálním prostorem vrcholné gotiky v Čechách, který se dochoval.

Karlovo náměstí v Praze – největší pražské historické náměstí

Karlovo náměstí v Praze – největší pražské historické náměstí

Karlovo náměstí bylo při založení Nového Města pražského v roce 1348 určeno za centrum jižní části Nového Města. Karel IV. se svými staviteli navrhl plán, sám se snad i osobně podílel na vyměřování, zakládal hlavní opěrné body, tržiště a kostely.