Úvod > Aktuality > Výstava Ecce Homo představuje všechny důležité etapy díla Theodora Pištěka
Výstava Ecce Homo představuje všechny důležité etapy díla Theodora Pištěka
">
Kultura

Výstava Ecce Homo představuje všechny důležité etapy díla Theodora Pištěka

  • Vydáno29. září 2012
Osmdesátník Theodor Pištěk, nositel Oskara vystavuje ve Veletržním paláci svá díla. Filmových kostýmu tam najdete spoustu. Zbytek výstavy a současně její podstanou část tvoří jeho malířské práce. Výstavu můžete navštívit až do ledna 2013.

Jednou z hlavních součástí tzv. „podzimní sezóny 2012 ve Veletržním paláci" bude dosud největší retrospektivní přehlídka výtvarného díla malíře, kreslíře, kostýmního výtvarníka a designéra Theodora Pištěka. Vedle obrazů a kreseb budou vystaveny i čtyři velké prostorové instalace, vytvořené přímo pro prostory Veletržního paláce.

Theodor Pištěk studoval u slavného portrétisty Vratislava Nechleby, kterého zvěčnil na stříbrném plátně Lubor Tokoš ve filmu Smrt krásných srnců. Právě na akademii získal Theodor Pištěk dobrý základ a stal se u nás průkopníkem hyperrealismu, který ovládal svět v 60. a 70. letech.

Motory jsou druhou láskou Theodora Pištěka, jezdil automobilové závody až do začátku 70. let, a tak není divu, že i jeho obrazy jsou atmosférou závodů ovlivněny. Detaily motorů, chromovaných částí vozů a symbolické scény ze závodů tvoří jednu z hlavních částí výstavy. Najdete tu ale i u abstrakci ze 60. let, a jistě stojí za pozornost i několik děl připomínající srpnovou okupaci 1968.

Národní galerie Praha dětem

Národní galerie Praha dětem

V Národní galerii se baví a vzdělává celá rodina! Nechte se unést světem umění nejen skrze vlastní tvorbu v hernách, víkendových dílnách či ateliérech, ale i v interaktivních studiích přímo ve výstavách.

Národní galerie v Praze – Veletržní palác – stálá expozice Umění 19., 20. a 21. století

Národní galerie v Praze – Veletržní palác – stálá expozice Umění 19., 20. a 21. století

Stálá expozice umění Umění 19., 20. a 21. století seznamuje ve třech podlažích Veletržního paláce s vývojem českého i zahraničního výtvarného umění v kontinuitě posledních dvou staletí. Od roku 2000 jsou zde vystavovány také sbírky umění 19. století.