!

Upozornění: Vzhledem k aktuálním vládním opatřením jsou akce a provoz turistických cílů výrazně omezeny. Doporučujeme před vlastní návštěvou ověření u organizátora.

Úvod > Aktuality > Výstava Cosmos Discovery byla v Praze prodloužena až do konce října
Výstava Cosmos Discovery byla v Praze prodloužena až do konce října
"> "> "> ">
Kultura

Výstava Cosmos Discovery byla v Praze prodloužena až do konce října

Vydáno 14. srpna 2020
Kosmické lety jsou díky úspěšným misím SpaceX a otevření tzv. marsovského okna doslova hitem. Výstava Cosmos Discovery dostane své návštěvníky nejen na Mars, ale i na Měsíc a zábavnou formou je provede celou historií kosmonautiky. Díky spolupráci s NASA výstava prezentuje originální exponáty, které se vrátily z kosmu, ale také kokpit raketoplánu nebo celou orbitální stanici. Výstava je navíc prodloužena až do konce října 2020, dostanou se tak naní opravdu všichni zájemci.
Cosmos discoveryVýstava Cosmos Discovery na výstavišti Holešovice v Praze se stává skvělým tipem na rodinný nebo školní výlet, kde si děti i studenti užijí kosmos ze všech stran. Dětská naučná stezka a zvukový průvodce zdarma provedou malé návštěvníky celou výstavou. Výstava je zábavnou formou seznámí s historii kosmických letů a vysvětlí jim mnoho fyzikálních zákonitostí. Stává se tak skvělou inspirací k zájmu dětí o přírodní vědy.
 
Díky spolupráci výstavy s Evropskou kosmickou agenturou ESA a Českou akademií věd je výstava neustále rozšiřována a aktualizována o nové exponáty. Návštěvníci se tak mohou dotknout částí rakety Ariane 6, která poletí na Měsíc.
 
cosmos disdovery lunární chodítkoVýstava prezentuje zcela jedinečné originální exponáty jako je část motoru legendární rakety Saturn 5, která byla vyzdvižena ze dna oceánu, skafandry známých astronautů, první laptop z paluby raketoplánu, kosmické lodě Apollo i Sojuz a mnoho dalších. Mezi nejzajímavější patří průchozí modul orbitální stanice MIR, která návštěvníkům simuluje stav bez tíže, lunární vozidlo amerických astronautů misí Apollo, řídicí středisko v Houstonu nebo kokpit raketoplánu Columbia. Samostatná galerie je věnována Marsu a současnému vývoji jako jsou lety společnosti SpaceX a dalších. Na závěr si zájemci projdou výcvikem kosmonautů nebo se díky virtuální realitě mohou projet na kosmické motorce, či odstartovat s raketou.
 
Výstava je prodloužena až do konce října 2020 a nabízí tak možnost návštěv školních výprav za speciální zlevněné vstupné. Pro studenty jsou připraveny pracovní listy i vzdělávací programy. Vstupné na vžstavu stojí 300 Kč.
Průmyslový palác na Výstavišti Praha v Holešovicích

Průmyslový palác na Výstavišti Praha v Holešovicích

Průmyslový palác je ústřední dominantou areálu Výstaviště Praha Holešovice. Secesní stavba pochází z roku 1891 podle návrhu Bedřicha Münzbergra, který spoluprácoval s inženýrem Františkem Prášilem. Výzdobu provedl Bedřich Ohman a Alois Dryák. Stavba je jak uměleckou, tak i technikou památkou.