Úvod > Aktuality > Hrad Nové Hrady zve k návštěvě po celý rok, otevřeno je i v lednu
Hrad Nové Hrady zve k návštěvě po celý rok, otevřeno je i v lednu
"> "> "> "> Zámek Nové Hrady
Památky

Hrad Nové Hrady zve k návštěvě po celý rok, otevřeno je i v lednu

  • Vydáno9. ledna 2020
K celoročně zpřístupněným památkám patří také hrad Nové Hrady. Zimní prohlídková trasa vás zavede do Bytu panského úředníka. Místnosti jsou vybavené autentickým nábytkem z pozůstalosti místního lékárníka, ale ukazují mimo jiné i sbírku impresionistických krajin z přelomu 19. a 20. století. V lednu 2020 je zimní prohlídková trasa otevřena zpravidla ve středu a v pátek, prohlídka v českém jazyce začíná ve 13:00 hodin.
Hlavní prohlídková trasa vede devíti místnostmi, které připomínají historii rodu Buquoyů od příchodu zakladatele rodové větve v Čechách Karla Bonaventury Buquoye až po výstavbu nového zámku na předměstí Nových Hradů a založení přírodně krajinářského parku v Tereziině údolí.

Drobné kvaše se zobrazením interiérů nového zámku, nalezené při opravách hradu, umožnily rekonstruovat interiéry co nejvěrněji tak, jak vypadaly kolem poloviny 19. století. V horním patře vstupní věže je budována expozice buquoyského sklářství a původní rodová knihovna.

Prohlídky se konají každou středu a pátek ve 13:00 v českém jazyce a od 14:00 také v němčině. Vstupné na českou prohlídku vyjde dospělého na 180 Kč, děti od 6 do 15 let, studenti do 26 let po předložení průkazu a senioři starší 65 let zaplatí 1310 Kč. Rodinné vstupné je pak 480 Kč (2 dospělí + 1-3 děti).
Naučná stezka Buquoyská krajina

Naučná stezka Buquoyská krajina

Smyslem naučné stezky je připomenout obyvatelům i návštěvníkům Nových Hradů historii a význam jak dochovaných architektonických a krajinných památek, včetně tehdejších obyvatel či správců dotyčných objektů.

Terčino údolí u Nových Hradů

Terčino údolí u Nových Hradů

Kdysi to bylo docela obyčejné údolí řeky Stropnice západně od Nových Hradů, než tu hrabě Buqoy na přání své manželky Terezie založil v polovině 18. století přírodní park s řadou okrasných stromů a keřů.

Hrad Nové Hrady – jihočeská perla

Hrad Nové Hrady – jihočeská perla

Historický hrad z 13. století vítá své návštěvníky v obci Nové Hrady u Českých Budějovic. Hrad nabízí tři prohlídkové trasy v ledním období a jednu v zimě.

Přírodní park Česká Kanada

Přírodní park Česká Kanada

Českou Kanadou je nazývána příhraniční oblast mezi městy Slavonice, Nová Bystřice a Kunžak. Její rozloha činí cca 250 km². Přírodní park Česká Kanada zde byl vyhlášen roku 1994.