Úvod > Aktuality > Výstava Bodies Revealed v Brně přinese nevšední zážitek i o svátcích
Bodies v Brne – podívejte se, jak funguje lidské telo
"> Bodies v Brne – podívejte se, jak funguje lidské telo "> Výstava Bodies Revealed otevre brány v polovine léta "> Výstava slibuje nevšední zážitek a jedinecnou edukativní podívanou
Kultura

Výstava Bodies Revealed v Brně přinese nevšední zážitek i o svátcích

  • Vydáno16. prosince 2014
Výstava odhalující všechna anatomická tajemství lidského těla se na téměř půl roku vrátila do České republiky. Unikátní Bodies Revealed, tentokrát sídlí v moravské metropoli, Brně. Výstava představuje celotělové exponáty i detailní ukázky jednotlivých orgánů lidského těla. Výstava byla opět prodloužena a můžete ji navštívit i během svátků.

Bodies v Brně – podívejte se, jak funguje lidské těloEdukativní výstava Bodies Revealed, kterou lze již téměř pět měsíců navštívit v brněnské galerii Vlněna prodlužuje dobu svého trvání. Vzhledem k velkému zájmu z řad veřejnosti, zatím výstavu navštívilo více něž osmdesát tisíc návštěvníků, se doba otevření prodlužuje až do 25. ledna 2015. Výstava plánuje otevřit své brány i během státních svátků, jedinou vyjímkou bude 24. a 25. prosince kdy zůstane zavřena. Na Silvestra bude možné výstavu navštívit do 15:00 hodin, na Nový rok zůstane výstava zavřena. 

Výstava Bodies Revealed má za sebou veleúspěšné tažení téměř po všech kontinentech. Během tohoto celosvětového turné neváhalo zhlédnout unikátní exponáty několik milionů návštěvníků, kteří zatoužili poodkrýt tajemství anatomie lidského organismu.

Výstava, kterou připravuje agentura JVS Group v Brně, bude unikátní svou velikostí. Rozměr expozice, která bude od poloviny léta k vidění, je pro Českou republiku premiérou. Všechny exponáty jsou umístěny v devíti rozlehlých sálech. Kromě detailních preparátů jednotlivých orgánů nechybí zajímavé celotělové exponáty. Výstava se věnuje jednotlivým systémům lidského těla. Návštěvníkům je představena přesná funkce svalového aparátu, dýchací soustavy, trávicí soustavy, nervové soustavy i cévního systému.

Jednotlivé galerie jsou doplněny velkopološnými obrazovkami, na kterých 3D animace znázorňují a vysvětlují funkce liského organismu. Důležitým faktem je přítomnost vyškolených průvodců z řad studentů medicíny, kteří budou vždy k dispozici pro odborný výklad jednotlivých dotazů. 

Exponáty jsou 100% lidského původu. Neexistuje nic autentičtějšího. Žádný umělý model orgánu není přesnější než objekty, které jsou k vidění na Bodies Revealed. Ti, jejichž těla posloužila pro vytvoření výstavy, předem souhlasili s poskytnutím jejich ostatků k těmto vědeckým účelům.

Výstava je jistě obohacující i pro sportovce, a to nejen profesionální, nýbrž i amatérské. Pro profesionály je maximální funkčnost pohybového aparátu alfou a omegou jejich kariéry. Pro rekreační sportovce je zdrojem radosti, kterou jim amatérský sport poskytuje. Poznat své tělo je zásadním krokem ke zdravému životnímu stylu. Bezprostředně prožitý šok z pohledu na zničené plíce kuřáka a z toho, jak je možné zdevastovat si dýchací ústrojí nezdravým životním stylem, motivuje nejen dospělé s kouřením přestat. 

Výstava je velmi dobrým edukativním prvkem pro širokou veřejnost. Výstava je v současné době jedinou příležitostí, kde může široká veřejnost vidět anatomii, ale i patologii člověka na plastinovaných exponátech lidských těl. Na výstavě jsou stovky detailně vypreparovaných exponátů doplněných materiály s odbornými informacemi. 

Výstava Bodies Revealed (Odhalená těla) se uskuteční od 1. srpna 2014 v nových výstavních prostorech Galerie Vlněna v centru Brna, vedle nákupního centra Vaňkovka. Výstavu bude možno navštívit do 25. ledna. 

Další aktuality

24.9.
2022
Moravská vína sklízejí úspěchy doma i ve světě

Moravská vína sklízejí úspěchy doma i ve světě

Jihomoravský kraj | Gurmánská turistika
20.9.
2022
Oskorušobraní bude o víkendu opět na Travičné

Oskorušobraní bude o víkendu opět na Travičné

Jihomoravský kraj | Gurmánská turistika
19.9.
2022
Klasická hudba oživí Lednicko-valtický areál

Klasická hudba oživí Lednicko-valtický areál

Jihomoravský kraj | Kultura