Úvod > Aktuality > Výstava animačního studia Pixar se blíží do finále

Výstava animačního studia Pixar se blíží do finále

Vydáno 16. května 2019 Kultura
Už jen do neděle 26. května můžete přijít do Křižíkových pavilonů Výstaviště Holešovice na velkolepou výstavu nejznámějšího animačního studia světa Pixar. Nejslavnější studio animovaného filmu na světě si v rámci svého třicátého výročí od založení nadělilo putovní výstavu Pixar - 30 let animace.
Pixar NemoVelkolepá přehlídka "Pixar – 30 let animace" zakotvila v únoru 2019 na pražském Výstavišti Holešovice a od té doby stihla přivítat několik desítek tisíc návštěvníků. Koncipovaná výstava, která se od ostatních světových zastávek velmi odlišuje, představuje českému divákovi sondu do historie legendárního studia a detailní vhled do tvorby animátorů, grafiků, režisérů, dabérů a všech, kteří se na tvorbě kultovních snímků podílí. 

Výstava PixarVýstava vznikla pod vedením architekty Martiny Kárové, která se celého pojetí zhostila netradičně a celý prostor Křižíkova pavilonu upravila jako galerii. Architekta využila volného prostranství a do volného prostoru rozházela pět dřevěných pro studio signifikantních kostek v nadživotní velikosti, ve kterých jsou hravou formou vysvětleny základní principy animace. Tyto kostky se na žádné předchozí výstavě neobjevily a jedná se o ryze český nápad. Uprostřed vzniklé galerie návštěvníci najdou i takzvanou vyhlídku s relaxační a herní zónou pro děti, iluzivní stroj Zoetrop a širokoúhlé kino Artscape.  

Výstava je otevřena do 26. května 2019 v prostorách Křižíkova pavilonu E na Výstavišti Praha Holešovice.
Průmyslový palác na Výstavišti Praha v Holešovicích

Průmyslový palác na Výstavišti Praha v Holešovicích

Průmyslový palác je ústřední dominantou areálu Výstaviště Praha Holešovice. Secesní stavba pochází z roku 1891 podle návrhu Bedřicha Münzbergra, který spoluprácoval s inženýrem Františkem Prášilem. Výzdobu provedl Bedřich Ohman a Alois Dryák. Stavba je jak uměleckou, tak i technikou památkou.