Úvod > Aktuality > Vysoké teploty trápí vlekaře, lyžování však není nemožné
Vysoké teploty trápí vlekaře, lyžování však není nemožné
"> "> "> ">
Zimní sporty

Vysoké teploty trápí vlekaře, lyžování však není nemožné

  • Vydáno23. prosince 2019
Nedostatek sněhu na začátku lyžařské sezony se už v posledních letech stal téměř zvyklostí, provozovatelé skiareálů však už s tímto problémem počítají a díky kvalitnímu systému zasněžování se i přes vysoké teploty v posledních týdnech svezete na několika sjezdovkách napříč celým Českem. Přinášíme přehled lyžařských středisek, která jsou aktuálně v provozu.

Horní kotva na Monínci

monínecJako první přivítal letošní zimu Skiareál Monínec, a to díky unikátní technologii Snowfactory - toto zařízení totiž dokáže vyrábět sníh téměř bez ohledu na venkovní počasí. Otevřená je sjezdovka Horní kotva pro denní lyžování (9-16 hodin: pátek – neděle) i večerní lyžování (18-21 hodin: úterý – sobota). Na Štědrý den 24. 12. se na Monínci lyžuje od 9 do 12 hodin. Cena lyžování je navíc symbolických 250 Kč pro všechny bez rozdílu věku!

Základní cena skipasů se jinak od loňska nezměnila; dospělý zaplatí za jednodenní lyžování 510 Kč a dítě 405 Kč.
 

Skiareál Špindlerův Mlýn

ski špindlV Krkonoších otevřel své sjezdovky jako první Špindlerův Mlýn. Od soboty 21.12.2019 zde uvedli do provozu následující lanovky a sjezdovky: LD Medvědín (B), LD Mísečky (L), Foglarka (horní část Hromovky I (1), Medvědín Červená (12a), Mísečky Turistická (13a), Cvičná louka (14). Od soboty je zároveň možné využívat parkoviště na Horních Mísečkách. Jezdí se denně od 8:30 do 16:00 hodin.

Od čtvrtka 26.12.2019 se podaří zprovoznit LD dvousedačku Svatý Petr (E) – pouze po mezistanici a LV Medvědín (P). K dispozici bude sjezdovka Medvědín Treninková (12b), sjezdovka Malý Hank (4b) a části sjezdovky Červená FIS (3).
 

SkiResort Černá hora – Pec

skiresort černá horaSkiResort Černá hora  – Pec tradičně otevřela na začátku prosince sjezdovku Anděl, nyní se lyžuje již na 7,5 km. Otevřeny jsou sjezdovky: Černohorská, Hofmanky, Anděl, Zalomená a Sport 1. V provozu je kabinková lanovka Černohorský Express, Hofmanky Express a vlek Anděl. Běžecké tratě upraveny od horní stanice lanovky, kolem Vysílače a před Velkou paseku po svážnici až ke Kolínské boudě (cca 8 km). Kabinková lanovka na Černou horu v provozu denně od 8:30 do 16:00 a v 17:30. V Peci pod Sněžkou jsou v provozu 3 přepravní zařízení (lanovka Zahrádky Express, vleky Javor 2, Smrk); k dispozici jsou 4 sjezdovky. Celkově se lyžuje na cca 5 km sjezdovek: Javor, Smrk, Zahrádky, Lyžařská a U Potoka. Otevřen LIVE park Javor pro výuku začínajících dětských i dospělých lyžařů. Upravený je také 10km úsek pro běžkaře mezi Lesní boudou a rozcestím nad Lahrovými Boudami a 2km úsek mezi rozhlednou Hnědý vrch a horní stanicí Zahrádky Express.
 

Říčky v Orlických horách

ski říčkyJediným otevřeným střediskem v Orlických horách jsou Říčky, otevřená je tam jediná sjezdovka o délce 1200 metrů. Kdo sem zavítá, ten nelituje – sníh na červené sjezdovce je velmi dobře připraven a během dopoledne většinou přichází sluníčko a jasná obloha. Otevřena je červená sjezdovka, lanová dráha a další služby jako ski servis, půjčovna s úschovnou a také občerstvení. Areál je v provozu každý den od 8:00 do 16:00 hodin.

Ski centrum Říčky se nachází na jihovýchodní straně vrchu Zakletý v horské obci Říčky v Orlických horách. Díky své nadmořské výšce, moderní lanovce, výhodné orientaci sjezdových tratí, jejich délce a systému technického sněhu se jedná o nejlepší středisko sjezdového lyžování v Orlických horách.
 

Klínovec v Krušných horách

KlínovecCelkem slušně je na tom i Klínovec, kde se za chladných nocí podařilo nasněžit 60 centimetrů technického sněhu. Užijete si tak lyžování na bezmála 5 km sjezdovek, které jsou obsluhovány 3 čtyř sedačkovými lanovými dráhami. Areál je otevřen denně od 9:00 do 16:00. V provozu lanové dráhy CineStar Express (B), Suzuki (C) a Dámská (D). Připraveny jsou sjezdovky Dámská (1 450 m), Pařezovka (1 500 m) a Přemostěná (1 650 m), dále propojovací cesta 2a.

Otevřeny pokladny u dolních stanic lanových drah Dámská a CineStar Express. Sezonní jízdenky si můžete zakoupit na pokladně číslo 3 (budova infocentra) každý den od 8:30 do 16:00. Jezdí se tu denně od 09:00 do 16:00 hodin.


Sněžník a dětské vleky na Dolní Moravě

ski dolní moravaVe Ski areálu Dolní Morava aktuálně jezdí dětský Amálka vve Skiparku a pro dospělé je otevřena červená sjezdovka Sněžník B, která měří 1750 m. Další sjezdovky se z důvodu nepřízně počasí nepodařilo připravit. Lyžuje se denně od 8:30 do 16:00 hodin, od 15.12. do odvolání za speciální ceny s 50% slevou! Od 15.12. do 24.12. včetně je také Mamutí horská dráha za akční cenu (dospělí 290 Kč, dítě 210 Kč – nahoru a dolů).
 

Bílá v Beskydech

Ski BíláSki areál Bílá v Beskydech se nachází v údolí řeky Bílá Ostravice nedaleko Frýdlantu nad Ostravicí. Lyžuje se na sjezdovkách v celkové délce 3 km. Na severním svahu je v provozu FIS č. 1 (středně těžká) 950 m, Zelená č. 3 (středně těžká) 1050 m a Javořinka č. 3a (středně těžká) 600 m. Na jižní straně se lyžuje na sjezdovce Jih v délce 400 metrů a v provozu je dětský lyžařský park 50 m. Na Bílé se lyžuje s 20% slevou na krátkodobé skipasy, a to až do Štědrého dne. Nutné jej nakoupit skipasy přes e-shop.
SkiResort Černá Hora – Pec

SkiResort Černá Hora – Pec

Zalyžujte si ve východních Krkonoších a užijte si 50 km sjezdovek na 1 skipas. 6 propojených areálů, mezi kterými přejedete na lyžích, skibusy nebo rolbou. V létě vás na hřebeny vyvezou 3 lanovky. Odtud se vydejte na túru, cyklovýlet, koloběžky nebo do dětských parků.

Skiareál Špindlerův Mlýn – sjezdovky i běžky v Krkonoších

Skiareál Špindlerův Mlýn – sjezdovky i běžky v Krkonoších

Skiareál Špindlerův Mlýn provozuje 5 lanových drah a 11 lyžařských vleků ve Špindlerově Mlýně a na Horních Mísečkách, celkem 25 km sjezdových tratí, z kterých je 95% technicky zasněžováno. K dispozici jsou 3 snowparky a U rampa, 2 dětské parky a 85 km běžeckých tratí.

Skicentrum Říčky v Orlických horách – nejlepší sjezdovky Orlických hor

Skicentrum Říčky v Orlických horách – nejlepší sjezdovky Orlických hor

Ski centrum Říčky se nachází v Orlických horách na jihovýchodní straně vrchu Zakletý. Díky své nadmořské výšce, moderní lanovce, výhodné orientaci sjezdových tratí, jejich délce a systému technického sněhu se jedná o nejlepší středisko sjezdového lyžování v Orlických horách.

Skiareál Pec pod Sněžkou

Skiareál Pec pod Sněžkou

Pec pod Sněžkou je známá nejen jako výchozí bod na nejvyšší horu České republiky Sněžku, ale také jako aktivní horské středisko jak v létě, tak i v zimě. Lyžařský areál nabízí lyžování na 14,1 km sjezdovek.

Skiareál Dolní Morava – 8 sjezdovek všech stupňů obtížnosti

Skiareál Dolní Morava – 8 sjezdovek všech stupňů obtížnosti

Lyžařský areál Dolní Morava leží v údolí obce Dolní Morava nedaleko od vrcholu Králického Sněžníku (1 424 m n. m.). Zdejší sjezdové tratě patří k tomu nejlepšímu, co může lyžař v České republice najít. Obsluhovány jsou 2 lanovkami a 3 vleky.

Skiareál Klínovec – největší lyžařské středisko v Krušných horách

Skiareál Klínovec – největší lyžařské středisko v Krušných horách

Skiareál Klínovec je největší a nejmodernější lyžařské středisko Krušných hor. Spolu s německým areálem Fichtelberg vytváří InterSkiregion Fichtelberg-Klínovec který lyžařům nabízí 47 km sjezdovek od jeden a půldenní permanentky. Nově došlo k propojení Klínovce s Neklidem a Božím Darem.

Ski areál Monínec – skvělé lyžování nedaleko Prahy

Ski areál Monínec – skvělé lyžování nedaleko Prahy

Středisko uprostřed Čech v oblasti zvané Česká Sibiř je vybaveno nejmodernější technologií. Z Prahy je vzdálen pouhých 80 kilometrů a nabízí návštěvníkům dvě červeno modré sjezdovky s celkovou délkou 1 800 metrů i snowtubing. V létě se nabízí mnoho aktivit: lanový park, golf, koupaliště a další.

Skiareál Bílá v Beskydech

Skiareál Bílá v Beskydech

Ski areál Bílá v Beskydech se nachází v údolí řeky Bílá Ostravice nedaleko Frýdlantu nad Ostravicí. Ski region Bílá, zahrnující také Skiareál Mezivodí, nabízí osm sjezdovek a sedačkovou lanovku v areálu v Bílé a čtyři sjezdovky v Mezivodí.

Skiresort Buková hora – lyžařské středisko Čenkovice

Skiresort Buková hora – lyžařské středisko Čenkovice

Lyžařské středisko Čenkovice, součást Skiresortu Buková hora, nabízí vyznavačům sjezdového lyžování tratě lehké a střední náročnosti v celkové délce přes 3000 metrů. Nahoru vás sveze čtyřsedačková lanová dráha s vyhřívanými sedačkami! Milovníky adrenalinu potěší nový snowpark.