Úvod > Aktuality > Vysočina Arena v Novém Městě na Moravě hostí Světový pohár horských kol
Vysočina Arena v Novém Městě na Moravě hostí Světový pohár horských kol
"> "> Vysocina Arena v Novém Meste na Morave bude hostit Svetový pohár horských kol "> Dvakrát za sebou byl novomestský cross country závod vyhlášen Svetovou cyklistickou federací UCI jako nejlepší podnik sezony ">  Po vzoru nocního závodu v rakouském Flachau se do Vysocina Areny chystá EP Energy MTB Night Race
Letní sporty

Vysočina Arena v Novém Městě na Moravě hostí Světový pohár horských kol

  • Vydáno23. května 2019
Vysočina Arénu v Novém Městě na Moravě má český sportovní fanoušek spojenou s vrcholnými podniky v běžeckém lyžování, biatlonu a posledních pět let i horských kol. O víkendu 24. – 26. 5. 2019 bude ve Vysočina Areně v Novém Městě na Moravě odstartován třítí závod Světového poháru horských kol. Na Vysočinu se tak opět vrací nejprestižnější bikerská soutěž!

Světový pohár horských kol 2019 byl několikrát za sebou vyhlášen Světovou cyklistickou federací UCI jako nejlepší podnik sezony. Novinkou letošního ročníku je noční hodinový závod, který se pojede v sobotu večer od jedenadvaceti do dvaadvaceti hodin.

Stejně jako v uplynulých letech zde uvidíte světovou špičku tohoto sportu. Do Nového Města na Moravě přijede pětistovka závodníků z 45 zemí světa v kategoriích Elite a U23. Jen ze Švýcarska jich na Vysočinu přijede 56, Francouzi dorazí v počtu 51 a Němci s 47 závodníky. Nejméně svých zástupců má Írán, Ekvádor a Island. Každá z těchto zemí má jednoho závodníka. Českou republiku bude reprezentovat 22 bikerek, stejně jako například Kanaďanů. Reprezentační trenér Viktor Zapletal pak ještě naplnil maximální kapacitu v juniorské sérii, do které nasadí deset nadějných cyklistů.

BikerOdborná cyklistická veřejnost oceňuje skvělé zázemí, atraktivní trať, kvalitu TV přenosu, ale především fantastické diváky, kteří ženou dopředu české borce a sportovně fandí rovněž i zahraničním závodníkům, čímž vytváří nezapomenutelnou atmosféru.

V pátek 24. května se od 18:00 pojede světový pohár: Short track v ženské kategorii, v 18:45 budou na startu připraveni muži. Také v sobotu 25. května dostanou ženy "přednost". V 11:00 začne světový pohár: Cross-country olympic – ženy U23 a od 13:00 je budou následovat muži ve stejné kategorii. V 15:00 hodin budou startovat juniorky a v 17:00 junioři. V neděli přijde od 10:20 na řadu závod Cross-country olympic - Ženy Elite a v 13:35  Cross-country olympic – Muži Elite. Cena vstupenek na stadion v den konání akce je v pokladně za 600 Kč.

Singltreky v Novém Městě na Moravě – Cyklo Arena Vysočina

Singltreky v Novém Městě na Moravě – Cyklo Arena Vysočina

Novoměstské stezky pro horská kola Vysočina Aréna navazují na tradici MTB závodění v Novém Městě na Moravě. Pro příznivce jízdy v terénu je zde připraveno téměř 30 km stezek rozdělených do 5 stupňů obtížnosti.

Vysočina Arena – místo konání světových závodů v běhu na lyžích a biatlonu

Vysočina Arena – místo konání světových závodů v běhu na lyžích a biatlonu

Areál Vysočina Arena v Novém Městě na Moravě je známý nejen na poli běžeckého lyžování, ale také biatlonu a MTB. V areálu u hotelu Ski se každoročně konají nejvýznamnější světové závody v běhu na lyžích a biatlonu. Mimo závody je trať přístupná všem běžkařům zdarma.

Zubří stezky – cykloturistika v okolí Bystřice nad Pernštejnem

Zubří stezky – cykloturistika v okolí Bystřice nad Pernštejnem

Cyklistika se na Bystřicku těší velké oblibě, především kvůli rozličným možnostem, kam se na kole vydat. Proto byla pro příznivce tohoto sportu naplánována síť cyklistických stezek, které provedou nadšené sportovce, ale i turisty a rodiny s dětmi, okolím Bystřice nad Pernštejnem.