Úvod > Aktuality > Vyšlápněte si v sobotu na Máslovickou šlápotu!
Letní sporty

Vyšlápněte si v sobotu na Máslovickou šlápotu!

  • Vydáno9. dubna 2018
Nenechte si ujít konečně hezké počasí a jednu z nejzajímavějších turistických akcí tohoto víkendu. Už 31. Máslovický pochod spojený s kulturním programem vás pobaví 14. dubna malé i velké.
Máslovická šlápotaZdobit se budou perníčky a naučíte se, jak se tluče máslo! Den plný soutěží, divadla a zábavy proběhne v Máslovicích. Zvolit můžete jednu z šesti tras, které jsou vhodné pro pěší i cykloturisty

Na návsi se můžete těšit na tvořivé dílny, soutěž v pojídání chleba s máslem, stánky s občerstvením a řemeslnými výrobky a hudební country skupinu Máslovické drnkačky.
 

Trasy 2018:

Máslovice22 km: Praha – Máslovice, start pod Libeňským zámečkem (8–9 h)
16 km: Kralupy n. Vlt. – Máslovice, start před vlakovým nádražím (8–9 h)
12 km: Líbeznice – Máslovice, start u obecního úřadu (9–9,30 h)
10 km: Klecany – Máslovice, start v Klecanech na náměstí (9–9,30 h)
9 km: Kralupy n. Vlt. – Máslovice, start před vlakovým nádražím (9–9,30 h)
8 km: Odolena Voda – Máslovice, start před ZK Aero (9–9,30 h)
6 km: Řež – Máslovice, start u lávky (9–9.30 h)
5 a 3 km: okolí Máslovic, start u pokladen (10–12 h)

V muzeu kromě stálé expozice o výrobě másla je k vidění i nová výstava Ptáci na vodě a u vody (3. 3. – 8. 7. 2018).
Máslovické muzeum másla

Máslovické muzeum másla

Malé máslovické muzeum másla je jediné svého druhu v České republice. Netradiční naučná stezka od muzea k vltavskému přívozu.

Naučná stezka v Máslovicích

Naučná stezka v Máslovicích

Ve středočeských Máslovicích můžete navštívit nejen známé Malé máslovické muzeum másla, ale na svých 12 zastavení vás naláká také máslovická naučná stezka.

Přívoz Máslovice – Libčice nad Vltavou

Přívoz Máslovice – Libčice nad Vltavou

Z Libčic nad Vltavou do Máslovic se nejrychleji dostanete přívozem. Ten je jedním z nejstarších v Čechách. Zažil už krále Ferdinanda I. a bez újmy přežil všechna následující politická zřízení. Jezdí celý rok a nezastaví ho ani zimní mrazy.

Další aktuality

Tipy proti nudě... aneb nejlepší tipy na víkendové akce pro děti

Tipy na zajímavý výlet pro rodiny s dětmi po okolí Prahy, jižních Čechách, Moravě a v dalších regionech ČR. Inspiraci na Kudy z nudy najdete pro malé i velké, holky i kluky. Vyberte si místa, kde se s dětmi nebudete nudit, ať už během pohádkových představení, na čerstvém vzduchu nebo tvořivých dílen pro rodiny s dětmi. Vydejte se na zajímavé prohlídky či výstavy, do zoo, výlet za zábavou, historií či kulturou. Co vše můžete během volných dní podniknout se svými ratolestmi najdete na v kalendáři akcí na kudyznudy.cz.
Středočeský kraj | Zážitky

Zámek Loučeň ovládne do konce února příběh lásky

Láska hýbe světem, historií, lidskými osudy i technologiemi. Má svoji symboliku, projevovala se různými způsoby dnes a v minulosti, u nás i ve světě. Kdy jindy vyprávět příběh lásky než v únoru? A kde jinde než na zámku Loučeň?
Středočeský kraj | Památky

Ukrajinská jabloň nebo česká hrušeň? Soutěž Evropský strom roku začíná

Soutěž o nejkrásnější a nejzajímavější strom starého kontinentu začala od 1. února 2023. Milovníci přírody mohou volit Evropský strom roku, v online hlasování budou po celý měsíc vybírat z 16 finalistů. České barvy reprezentuje Hrušeň hnilička z Drásova u Příbrami – vítězka posledního národního kola. Rusko, které organizátoři z Nadace Partnerství vloni z důvodu válečné agrese organizátoři vyřadili, letos vystřídala Ukrajina. Ta do mezinárodního klání vyslala jiný ovocný strom: Jabloň z města Krolevets.
Středočeský kraj | Příroda

Divocí koně, zubři a pratuři se rychle stali součástí ochrany přírody v Česku

Stádo prvních čtrnácti divokých koní přijelo do České republiky dne 28. ledna 2015. Zvířata, která patří v Evropě, včetně České republiky, k původním živočišným druhům, byla na kontinentu vyhubena člověkem. Po opětovném vysazení se koním u nás začalo dařit – nyní po osmi letech je na našem území dvanáct dalších rezervací. A nejen koňských! Spolu s koňmi spásají invazivní druhy vegetace velcí kopytníci – pratuři a zubři.
Středočeský kraj | Příroda