Úvod > Aktuality > Vyšehrad si můžete prohlédnout s průvodcem
Vyšehrad si můžete prohlédnout s průvodcem
"> "> "> ">
Zážitky

Vyšehrad si můžete prohlédnout s průvodcem

  • Vydáno6. února 2020
Vydejte se do historie a poznejte legendy, které se pojí k Vyšehradu. Během 90 minut navštívíte jeho nejzajímavější místa. Podíváte se do Gotického sklepa s expozicí pojednávající o historii Vyšehradu, do Cihelné brány jejíž expozice dokumentuje Vyšehrad jako pevnost a projdete tajemnými kasematy až do podzemního sálu Gorlice, kde se ukrývají originály soch z Karlova mostu. Komentované prohlídky je třeba objednat minimálně týden předem.
vyšehradRádi byste se vypravili na Vyšehrad s rodinou, přáteli nebo vaší zájmovou skupinou a chtěli byste si poslechnout k tomuto památnému místu našich dějin výklad průvodce? Vše je možné – stačí si s dostatečným předstihem objednat výklad a průvodce vám představí nejen historii Vyšehradu, ale také různé zajímavosti, legendy a pověsti. V ceně prohlídky je zahrnut také vstup do Cihelné brány, Kasemat a Gorlice (vstupné do chrámu sv. Petra a Pavla v ceně není zahrnuto).


vyšehradBěhem 90 minut navštívíte jeho nejzajímavější místa - podíváte se do  Cihelné brány jejíž expozice dokumentuje Vyšehrad, jako pevnost a projdete tajemnými kasematy až do podzemního sálu Gorlice, kde se ukrývají originály soch z Karlova mostu. Průvodce vám představí i exteriéry Vyšehradu: nezapomenutelné pohledy na Prahu, vyšehradské opevnění a brány, legendární Čertův sloup, Libušinu lázeň a vyšehradský hřbitov jemuž vévodí monumentální hrobka Slavín.

Vycházky nabízí Vyšehrad nejen v českém jazyce, ale i v dalších světových jazycích. Objednávat je můžete na: info@praha-vysehrad.cz , tel. +420 241 410 348 nebo osobně v Infocentru Špička (V Pevnosti 159/5b). Cena za 90 minutovou vycházku s průvodcem je 120 Kč při minimálním počtu 10 osob ve skupině. Zlevněná cena pro seniory a studenty je 90 Kč.
Kasematy na Vyšehradě se sálem Gorlice – objevte tajuplné vyšehradské podzemí

Kasematy na Vyšehradě se sálem Gorlice – objevte tajuplné vyšehradské podzemí

Vyšehradská pevnost se začala stavět roku 1654 na základě rozhodnutí císaře Ferdinanda III. Kasematy se nacházejí po obou stranách Cihelné brány, pravá část chodeb ústí do podzemního sálu zvaného Gorlice, který měl sloužit vojákům jako sklad potravin a munice.

Vyšehradský hřbitov a hrobka Slavín – místo odpočinku českých velikánů

Vyšehradský hřbitov a hrobka Slavín – místo odpočinku českých velikánů

Ze starého vyšehradského hřbitůvku, který zde stál již v roce 1260 vzniklo z podnětu probošta Václava Štulce v 70. letech 19. století vyšehradské národní pohřebiště. Samotný Slavín pak představuje společnou hrobku národních velikánů.

Vyšehrad – poznejte jedno z nejpamátnějších míst českého národa

Vyšehrad – poznejte jedno z nejpamátnějších míst českého národa

Vyšehrad, skála nad řekou s temnou siluetou štíhlých věží, patří neodmyslitelně k pražské krajině. I na začátku 21. století si Vyšehrad uchovává magickou atmosféru a tajemství.

Legendy a skutečnost v Praze

Legendy a skutečnost v Praze

Pěší procházka po Vyšehradu pro školy pro děti od 3.třídy do 9. třídy nebo rodiny s dětmi v uvedeném věku.