Úvod > Aktuality > Chcete si v lednu dopřát kulturní zážitek? Vydejte se na koncert!
Kultura

Chcete si v lednu dopřát kulturní zážitek? Vydejte se na koncert!

  • Vydáno6. ledna 2020
Koncerty vážné hudby i skladby známé ze světových muzikálů, vystoupení Evy Urbanové, Ondřej Havelka a jeho Melody Makers, Jitka Zelenková, řecké melodie Marthy a Teny Elefteriadu, zpívající právník Ivo Jahelka, Mozartovy narozeniny i Čínský národní cirkus... To vše nabídne první měsíc roku 2020.

Lednové koncerty vážné i "nevážné" hudby

Smyčcový orchestr Harmonia Praga s uměleckým vedoucím, houslistou Miroslavem Vilímcem a dirigentem Štefanem Britvíkem vstupuje v roce 2019 do 6. ročníku cyklu koncertů na Novoměstské radnici s názvem Stylové večery. Ten první proběhne už 9. 1. od 19:30. Těšit se můžete na vážnou hudbou, ale s úsměvem a tradičním kvízem.

Operní diva světového formátu Eva Urbanová zazáří 15. 1. 2020 v Masarykově kulturním domě na Mělníku, v exkluzivním pořadu Druhá tvář s muzikantsky skvěle obsazenou formací Barock. Hutný zvuk klasických smyčcových nástrojů se sóly koncertního mistra brněnské filharmonie a skvělá rytmická sekce v čele s kytaristou a frontmanem AC/DC revivalu a kapely Čechomor Adamem Malíkem vytváří pěvkyni spolehlivé zázemí pro uplatnění všech barev jejího skvělého hlasu v legendárních popových a rockových hitech kapel Queen, Nightwish či pěveckých legend Andrei Bocceliho, Il divo a mnoha dalších.
 
mozartNa 27. 1. připadá narození skladatele Wolfganga Amadea Mozarta. Narozeniny tohoto geniálního skladatele oslavuje Praha tradičně každý rok ve Stavovském divadle unikátními koncerty s neopakovatelnou atmosférou. Letos se poprvé v jedenáctileté historii Mozartových narozenin odehraje tento tradiční koncert bez účasti orchestru a dirigenta. Neuslyšíte ani operní árie, ani slavné symfonie či instrumentální koncerty. Stavovské divadlo vás zato zve přímo k Mozartům domů – uvidíte a uslyšíte, jak to vypadá, když Wolfgang s Konstancí nemohou najít stužku ke klobouku, jaký dárek dal dvacetiletý Wolfgang k svátku své sestře Nannerl i několik Mozartových písní, plných hudební krásy, něhy, stesku i humoru.


Novoroční koncerty nejen populární hudby

Martha a Tena EleftariaduOd zítřka máme dovolenou, A desky dál stárnou, Zpívej tu píseň kouzelnou, Srdce na dlani nebo Svatojánská pouť, k tomu slavné Děti z Pirea, Řecké slunce či Dirlada. Novoroční koncert v divadle Semafor přinese v sobotu 11. 1. to nejlepší z repertoáru legendárních zpěvaček řeckého původu Marthy a Teny Elefteriadu. Jako hosté se představí klavírista Vladimír Strnad a skupina Arionas.

Las Migas jsou čtyři krásné ženy z různých koutů Španělska. Čtyři krásné hlasy, vášnivý zvuk houslí, pevný rytmus kytary a pestrá směsice flamenca, dalších středomořských stylů a latinskoamerické hudby si poslechnete ve čtvrtek 16. 1. v klubu Jazz Dock.

O2 ArénaMuzikálové árie dvou nejúspěšnějších českých hudebních autorů - Karla Svobody a Michala Davida zazní poprvé v České republice pod jednou střechou. Koncert nejslavnější české muzikály se uskuteční v sobotu 18. ledna 2020. Na jedinečném koncertu v O2 Aréně vystoupí 18. 1. Lucie Bílá, Daniel Hůlka, Josef Vojtek, Marian Vojtko, Helena Vondráčková, Petr Kolář, Jan Kopečný, Vojtěch Drahokoupil, Michaela Gemrotová, Radka Fišarová a další.

Melody MakersNylonový věk – tak nazval Josef Škvorecký první tři poválečná léta. Byly to roky všeobecné euforie ze znovu nabyté svobody. Jejím symbolem se pro většinu mladých lidí stal swing. Ten přináší posluchačům i oblíbený Ondřej Havelka a jeho Melody Makers. Na skladby v rytmu swingu se můžete těšit ve středu 22. 1. v Kulturním centru Lanškroun.

jitka zelenkováSametový hlas Jitky Zelenkové naplní v pátek 24. 1. Kulturní centrum "12" v Praze. Česko-slovenská stálice, která nedávno oslavila 50 let své hudební kariéry, patří mezi nejvyhledávanější interpretky balad a swingových písní. Zpívá ale i šanson a jazz.

Zoopark Zelčín zve v neděli 25. 1. na koncert Judr. Iva Jahelky, "zpívajícího právníka". Koncert se uskuteční v hostinci u Bedřicha.


Čínský národní cirkus 2020

Čínský cirkusArtistický ohňostroj s příběhem a historie tradiční Číny soustředěná kolem největší, pověstmi opředené stavby světa Velké čínské zdi, se rozzáří v obvyklém uměleckém rámci spojujícím v jedinečné symbióze akrobacii, tanec, divadlo, hudbu a humor. Tradiční jeviště a pestrobarevné folklorní kostýmy z Říše středu doplňují tuto imaginární cestu diváka do jiných časů a jiného světa.

V tomto dosud nejvelkolepějším programu uvidí diváci 30 nejlepších akrobatů z Číny, kteří předvedou jedinečnou show, jejíž základ vychází z tradice starší 2 000 let. Výpravná umělecká show 40 ti čínských umělců se koná u příležitosti oslav Čínského nového roku ve znamení Myši.

Čínský cirkus bude v Praze 17. a 18. 1. 2020, představení se odehrají v Kongresovém centru. 19. 1. zamíří čínští umělci do Ostravy, 20. 1. do Opavy, 22. 1. do Olomouce a nakonec 23. 1. do Českých Budějovic.
Novoměstská radnice v Praze

Novoměstská radnice v Praze

Novoměstská radnice v Praze je jednou z mnoha národních kulturních památek v hlavním městě. Můžete zde vystoupat na věž, která dříve sloužila jako protipožární stanice. Vstupní gotická sloupová síň s klenbou je největším nesakrálním prostorem vrcholné gotiky v Čechách, který se dochoval.