Úvod > Aktuality > Vyrazte s celou rodinou do jihočeských Borovan na jedinečné ovčácké slavnosti
Vyrazte s celou rodinou do jihočeských Borovan na jedinečné ovčácké slavnosti
"> "> "> Ovecky vás poteší v Borovanech "> Ovcácké slavnosti v Borovanech
Životní styl

Vyrazte s celou rodinou do jihočeských Borovan na jedinečné ovčácké slavnosti

  • Vydáno3. srpna 2019
Již 13. ročník Ovčáckých slavností v Borovanech nabídne skvělý program pro celou rodinu. V neděli 4. srpna 2019 se opět můžete těšit na stříhání oveček, ukázky dojení, úžasně inteligentní ovčácké psy, předení a pletení vlny, trh s ovčími produkty, dobré jídlo, pití, příjemnou hudbu...

Po roce se přiblížil čas, kdy si ovečky říkají o ostříhání, vlna jim během jarních dní narostla, kolovrátky se ošívají a místní přadlenky již svrbí prsty.

Součástí letošního ročníku Ovčáckých slavností je řemeslný jarmark s řadou tvořivých dílen pro děti a dospělé, ukázky výcviku a práce ovčáckých psů, výstavu plemen ovcí, dojení a ochutnávku ovčího mléka, ruční i elektrické stříhání ovčí vlny, předení a pletení šály z čerstvě nastříhané vlny.

Ovečky budete moci poznávat všemi smysly. Kromě vůně čerstvě nastříhané vlny a výrobků z ní určitě nezůstanete nic dlužni chuťovým pohárkům. K ochutnání budou lákat ovčí speciality – sýry, klobásy, guláš. Nebude chybět ani zmrzlina z ovčího mléka z borovanské farmy Mlsná ovečka.

Cílem slavností je osvěta chovatelství ovcí a drobných živnostníků – zpracovatelů ovčích produktů (masa, mléka, vlny, kůže). Akce je zajímavým tipem na nedělní rodinný výlet a příjemně strávený společný čas. Slavnosti se budou konat v areálu klášterní zahrady, na Žižkově náměstí v Borovanech. Vstupné na slavnosti je pro dospělé 60 Kč, děti a senioři zaplatí 30 korun. Program se koná od 10:00 do 18:00 hodin.

Augustiniánský klášter Borovany – prohlídky s průvodcem

Augustiniánský klášter Borovany – prohlídky s průvodcem

V Borovanech na Českobudějovicku objevíte zrekonstruovaný bývalý augustiniánský klášter. Kromě prohlídek budov areálu kláštera se zde v průběhu turistické sezóny konají kulturní akce v interiérech nebo v přilehlé zahradě. Připravuje se obnova augustiniánského pivovaru.

Další aktuality

29.9.
2022
Podzimní výlovy rybníků 2022

Podzimní výlovy rybníků 2022

Jihočeský kraj | Gurmánská turistika