Úvod > Aktuality > Vyrazte na podzimní jazzové festivaly
Vyrazte na podzimní jazzové festivaly
"> "> "> ">
Kultura

Vyrazte na podzimní jazzové festivaly

  • Vydáno8. října 2016
Český podzim bude patřit hudbě. Nečekejte však louky s davy poskakujícími za zvuku populárních interpretů. Podzimní listí se bude k zemi snášet v rytmu jazzu a tradičních melodií z celého světa. Tři tipy na akce, kde si rozšíříte nejen hudební obzory, přináší portál Kudy z nudy.

Mezinárodní jazzový festival v Redutě

Kam jinam na jazz v Praze, než do legendárního jazz klubu Reduta? Až do 11. listopadu se tu koná letos již 38. ročník Mezinárodního jazzového festivalu. Během října tak toto pražské jazzové centrum nabízí neobyčejný hudební zážitek nejrozmanitějších jazzových stylů. Série koncertů představí jak mezinárodní umělce oceněné mnoha cenami včetně Grammy, tak špičky české jazzové scény.

Bezchybnou a energií nabitou show nabídne nejen newyorská hvězda Danny Grissett, ale i charismatický Lorenzo Thompson zvaný Mr. Blues či skvostný pianista Walter Phishbacher. Dále se můžete těšit na norskou indie jazzovou zpěvačků Live Foyn Friis nebo izraelskou multižánrovou kytaristku Inbar Fridman. Zlatým hřebem festivalu bude jeden z nejlepších a nejoblíbenějších italských trumpetistů Fabrizio Bosso.
 

Plzeňský Jazz bez hranic

JazzV Plzni probíhá Jazz bez hranic, kterého se účastní amatérské a profesionální jazzové soubory a sólisté nejen z českého a německého regionu, ale i špičkoví umělci z celého světa. Letos se však festival nesoustředí pouze na několik říjnových týdnů, ale má podobu celoroční jazzové mise, takže pokračuje až do konce prosince, a to nejen v Plzni a západních Čechách, ale také ve východním Bavorsku. Například ve středu 12. říjnarozezní Klub Amigos v Plzni Rock Meets Blues And Jazz. V sobotu 29. října bude ve Velkém divadle událostí Galakoncert Sarah McKenzie & Kryštof Marek Orchestry. V pátek 9. listopadu si nenechte ujít Dixiland v Klubu Amigos v podání The Dixie Hot Licks, kteří svůj repertoár neustále rozšiřují o šlágry, se kterými dobyly svět jména jako Louis Armstrong, Original Dixieland Jass Band, Kid Ory a mnozí další.
 

Jazz Goes To Town Hradec Králové

Jazz prostoupí od 18. do 22. října také Hradec Králové v rámci oblíbeného festivalu Jazz Goes to Town. Letošní 22. ročník nabídne celkem třináct hudebních produkcí, které se odehrají v šesti různých prostorách na obou březích Labe. Mezi nejočekávanější umělce patří hvězda současné britské jazzové scény, kvartet Sons Of Kemet, nizozemský bigband New Rotterdam Jazz Orchestra s virtuózním kytaristou Antonem Goudsmitem, mezinárodní kvartet Made To Break amerického saxofonisty Kena Vandermarka a mezinárodní trio hvězdy světové freejazzové scény saxofonisty Petera Brötzmanna. Další lahůdkou, která bude k vidění pouze v Hradci Králové, bude švýcarský sextet Hildegard Lernt Fliegen v čele s fenomenálním vokalistou Andreasem Schaererem.

Festival dále nabídne několik mezinárodních projektů, na nichž se podílí domácí hudebníci. Sem patří koncert norsko-českého kvartetu NOCZ se světově respektovanou zpěvačkou a houslistkou Ivou Bittovou a vystoupení hvězdy skandinávského jazzového vokálu Live Foyn Friis s česko-norským kvartetem. Zahraniční část programu dále tvoří americko-polské trio Mike Parker´s Trio Theory a slovenští Talent Transport. Z tuzemské scény se představí nový kvintet renomovaného kontrabasisty Jaromíra Honzáka, trio Between The Lines saxofonisty Pavla Hrubého, unikátní projekt Michala Wróblewského, na němž se podílí jeho kvartet E Converso a smyčcový Kvintesence Quartet. Sakrální prostor Sboru kněze Ambrože rozezní sólový koncert pro marimbu, perkuse a hlas v Čechách usazené francouzské perkusistky Cécile Boiffin.
Reduta Jazz Club

Reduta Jazz Club

Reduta Jazz Club je již od nepaměti legendárním místem, kde se snoubí skvělá hudba, neotřelá zábava a historie. Brzy po otevření se Reduta stala vyhledávaným podnikem všech milovníků jazzu a je tomu tak dodnes. Přijďte se i Vy nechat okouzlit jedinečnou atmosférou!

Jazz Goes to Town 2022

11.10.
15.10.
Jazz Goes to Town 2022

28. ročník mezinárodního festivalu Jazz jde městem. Prestižní hudební přehlídka mezinárodní festival Jazz Goes to Town se uskuteční od 11. do 15. října 2022.