!

Upozornění: Vzhledem k aktuálním vládním opatřením jsou akce a provoz turistických cílů výrazně omezeny. Doporučujeme před vlastní návštěvou ověření u organizátora.

Úvod > Aktuality > Vyrazte do třetího nejvyššího pohoří v ČR - na Dolní Moravu
Vyrazte do třetího nejvyššího pohoří v ČR - na Dolní Moravu
"> "> "> "> "> "> "> ">
Zimní sporty

Vyrazte do třetího nejvyššího pohoří v ČR - na Dolní Moravu

Vydáno 9. ledna 2021
Dolní Morava stále nabízí zábavu a sportovní vyžití - všude se třpytí bílý sníh a resort má v provozu dostatek služeb na to, aby si aktivní pohyb na čerstvím vzduchu užili skialpinisté a běžkaři. Stále také jezdí lanová dráha Sněžník pro pěší turisty, která vede přímo ke Stezce v oblacích, užít si můžete i jízdu na bobové dráze a večerní sáňkování.
Dolní MoravaHorský resort Dolní Morava zve o víkendu pěší turisty, běžkaře, skialpinisty a milovníky sáňkování do svého areálu. Na horách je stále v provozu dostatek služeb a vyžití na to, abyste mohli vyrazit do třetího nejvyššího pohoří v ČR. Všude je sníh a bohaté vyžití na čerstvém vzduchu.
 
Na sjezdovkách leží aktuálně 20 až 50 cm sněhu. Navíc v posledních hodinách napadl nový přírodní sníh v horních i spodních partiích. Ideální jsou tak podmínky pro skialpinisty a běžkařeSkialpinistické trasy na Dolní Moravě začínají u velkého parkoviště Na Točně na konci obce u obchodu Skitour Test Centrum. Dalším nástupným bodem na skialpové trasy je spodní stanice sedačkové lanovky U Slona. Provozovatelé Ski areálu Dolní Morava prosí o dodržování pravidel bezpečnosti a prosí skialpinisty, aby dávali pozor na zasněžovací hadice a kotvící body pro rolby.

Skialpy Dolní MoravaPohoří Králický Sněžník je ideálním místem pro běžecké lyžování. V oblasti Dolní Moravy je upravováno 60 kilometrů běžeckých stop pro klasiku i bruslení. Výchozím místem běžeckých upravovaných stop je chata Slaměnka u horní stanice lanovky Sněžník. Odtud vedou upravené stopy zpět do Dolní Moravy nebo na druhou stranu hřebene až na Návrší nad Starým Městem pod Sněžníkem. Běžkařské trasy najdete také v údolí s výchozím místem od Wellness hotelu Vista nebo od chaty U Slona. Dalšími nástupními místy jsou parkoviště na konečné a rozcestí Pod Klepáčem. Kdo nemá vlastní vybavení může si vše vypůjčit v půjčovně U Slona.
 

Lanovka Sněžník, Stezka v oblacích a večerní sáňkování

sáňkování dolní moravaSki areál Dolní Morava toho však nabízí daleko víc! V provozu je lanová dráha Sněžník pro pěší turisty, která vede přímo ke Stezce v oblacích, která má své brány do nebes také otevřené. Těší se na vás denně od 10 do 16 hodin.

V provozu zůstává také Mamutí horská dráha - nejdelší bobová dráha ve střední Evropě. Tu můžete vyzkoušet denně od 10:00 do 16:00 hodin. Porovnat jízdu pak můžete s bobovou dráhou U Slona, ta je v provozu o víkendech od 10:00 do 16:00 hodin.

V sobotu 9. 1. 2021 přisvítí provozovatelé navíc sjezdovku Kamila od 16:00 do 18:00  pro večerní zimní radovánky pro bobaře, sáňkaře a skialpinisty! Přijďte si užít jedinečný zážitek nočního sáňkování na osvětlené trati dlouhé 2,5 kilometru. Čeká na vás skvělá zábava a zážitek pro lyžaře i nelyžaře.
Půjčovna lyží U Slona na Dolní Moravě

Půjčovna lyží U Slona na Dolní Moravě

V půjčovně U Slona na Dolní Moravě si můžete vypůjčit skialpové sety, sjezdové lyže i snowboardy.

Skialpinistické trasy na Dolní Moravě

Skialpinistické trasy na Dolní Moravě

Skialpinistické trasy na Dolní Moravě vedou po lesních přístupových cestách v blízkosti sjezdovek, část z nich pak souběžně s běžeckými trasami a značenými turistickými cestami. Vyznačeny jsou tři trasy pro výstup a dvě sestupové.

Sáňkařská dráha a večerní sáňkování na Dolní Moravě

Sáňkařská dráha a večerní sáňkování na Dolní Moravě

Přijďte si užít jedinečný zážitek nočního sáňkování na osvětlené trati dlouhé 2,5 kilometru bez jediného kroku pěšky. Tuto trať najdete ve skiareálu Sněžník na Dolní Moravě. Čeká na vás skvělá zábava a zážitek pro lyžaře i nelyžaře.

Mamutí horská dráha na Dolní Moravě

Mamutí horská dráha na Dolní Moravě

Nejdelší bobová dráha svého druhu v Česku a druhá nejdelší v Evropě. Horská dráha měří více než 3 kilometry a pyšní se 25 zatáčkami, 360° otáčkou ve výšce 12 metrů nad zemí, osmičkovou smyčkou či podzemním tunelem. V provozu je v zimě i v létě.

Stezka v oblacích Dolní Morava

Stezka v oblacích Dolní Morava

Na Dolní Moravě se v prosinci 2015 otevřela nová stavba, která návštěvníkům umožní projít se v korunách stromů s jedinečným výhledem na horské masivy v okolí. Svým tvarem má připomínat let nočního motýla. "Stezku v oblacích" najdete poblíž horní stanice lanovky Sněžník ve výšce 1 116 metrů.

Skiareál Dolní Morava – 8 sjezdovek všech stupňů obtížnosti

Skiareál Dolní Morava – 8 sjezdovek všech stupňů obtížnosti

Lyžařský areál Dolní Morava leží v údolí obce Dolní Morava nedaleko od vrcholu Králického Sněžníku (1 424 m n. m.). Zdejší sjezdové tratě patří k tomu nejlepšímu, co může lyžař v České republice najít. Obsluhovány jsou 2 lanovkami a 3 vleky.

Bobová dráha U Slona na Dolní Moravě

Bobová dráha U Slona na Dolní Moravě

Skvělá atrakce a adrenalinový zážitek na jedné z nejdelších a profilem nejzajímavějších bobových drah ČR. Svézt se můžete celou zimní sezonu na nejmodernějším typu bezpečné bobové dráhy s množstvím zatáček, 360 stupňovými otočkami a terénními zlomy ve výšce až 6 metrů

Běžky v okolí Dolní Moravy

Běžky v okolí Dolní Moravy

V okolí Dolní Moravy je v návaznosti na Jesenickou lyžařskou magistrálu až 50 km upravovaných běžeckých stop.