Úvod > Aktuality > Vypravte se za Lego roboty do liberecké iQlandie
Vypravte se za Lego roboty do liberecké iQlandie
"> Vypravte se za Lego roboty do liberecké iQlandie
Zážitky

Vypravte se za Lego roboty do liberecké iQlandie

  • Vydáno20. února 2015
V libereckém science centru iQlandia představí od 21. do 22. února nefalšované Lego roboty – Mindstorm při různých soutěžích jako třeba Robot Hood nebo Robot kobra. Návštěvníci si tak například s roboty zazávodí, vyzkouší si jejich prostřednictvím střelbu na cíl či robotickými rameny přemístí v daném časovém limitu závaží z bodu A do bodu B.
Lego v iQlandiiProgram s Lego roboty v liberecké iQlandii potrvá po celé oba dny. A v jakých disciplínách je i sebe otestujete? Vyzkoušet můžete například závody robotů – roboti zatím (naštěstí) nejsou tak dokonalí jako my, lidé. I přesto jsou to dobří závodníci. Vyberte si robota, který se vám líbí, a vyzvěte k závodu svého kamaráda.

Výzvou bude také střelba na terč – umíte střílet jako Robot Hood? Na zemi je položen terč. Úkolem je co nejpřesněji trefit střed. Vítěz se určí součtem bodů. Vyberte si robota a vyzkoušejte svou mušku! Dále se můžete pokusit utéci před jedovatým uštknutím kobry. Robotí kobra má jen jeden úkol – zakousnout vše, co se jí dostane před její ultrazvukový senzor!

Navíc se můžete zúčastnit nefalšované Science show nebo si vyzkoušet daktyloskopii ve workshopu Sherlocka Holmese.
iQlandia Liberec – největší science centrum v ČR!

iQlandia Liberec – největší science centrum v ČR!

Unikátní vědecko-zábavní centrum s planetáriem. Čeká zde na vás 11 expozic, včetně letošní novinky MatematikUm, přes 400 interaktivních exponátů i planetárium s rozlišením 4K! V ceně vstupenky do expozic je i oblíbená science show a populární badatelské aktivity.

Další aktuality