ÚvodAktualityVypravte se za čerty, hastrmany a pohádkovým světem do selibovské kovárny
Ve starobylé kovárne si dali dostavenícko certi
Zážitky

Vypravte se za čerty, hastrmany a pohádkovým světem do selibovské kovárny

  • 26. května 2019
Pohádková kovárna v Selibově láká k návštěvě zejména děti. Právě tedy mají jedinečnou možnost spatřit na vlastní oči, jak to vypadá v pekle nebo když se čerti žení... V okolí Pohádkové kovárny můžete projít Pohádkovou stezku Čápa Ferdinanda Pohádkovým podzámčím. Během května a června je otevřeno o víkendech.
Čerti v SelibověVe starobylé kovárně si dali dostaveníčko čerti, hastrmani od nedalekého Tálínského rybníka, víly, draci a ostatní pohádková havěť. V nevelkém stavení jich tu najdete v podobě loutek a figur téměř stovku. Jejich světem vás provede příjemná víla nebo skřítek, někdy i samotný kovář a povypráví vám příběh pohádkových hrdinů. Obléknete také sváteční pohádkový šat a můžete se vydat na cestu tajemným lesem, kde potkáte Jeníčka a Mařenku, Ježibabu i hejkala a spoustu dalších kamarádů z pohádky.

VodníciKdyž projdete lesem, dostanete se do čertovské komnaty, kde se právě čerti žení! A v téhle kovárně se bez ohledu na počasí čerti žení každý den. Zjistíte, kdo je na světě nejkrásnější a můžete semlít svoje hříchy v pekelném mlýnku. Všechny zážitky pak máte možnost ztvárnit v pohádkové tvořivé dílně, a pokud vám vyhládne, v čertovské občerstvovně vám rádi naplní bříška třeba Plackami medvědice Máši, čertovskými ocásky nebo královskými dukáty! Na zahrádce na vás čeká Stezka čápa Ferdinanda – 7 zastavení s příběhem, kde si ověříte, jak moc znáte české pohádky a zároveň získáte tipy na výlety v okolí.

Jen co bys kamenem dohodil, o 6 kilometrů dál, se nachází malebné městečko Protivín. Nechybí zde zámek, kostel, pivovar a čeká tam na vás spousta zábavy. Vybere si každý. Je zde unikátní Krokodýlí ZOO, která chová přes 20 druhů krokodýlů. STaké Kaplanku byste neměli zapomenout navštívit. Nachází se tam Zoologické muzeum lebek a koster obratlovců a jsou raritou dokonce i v evropském měřítku.
Krokodýlí zoo Protivín Příroda

Krokodýlí zoo Protivín

Navštivte největší evropskou kolekci krokodýlů, aligátorů, kajmanů a gaviálů. Soukromý zemědělec a zároveň i chovatel ing. Miroslav Procházka vybudoval v centru Protivína na Písecku první krokodýlí zoo v České republice. Uvidíte 23 druhů krokodýlů z 25 popsaných na Zemi na ploše 2000 m².

Prohlídka pivovaru Platan Zážitky

Prohlídka pivovaru Platan

Výlet do Protivína můžete spojit s prohlídkou místního Pivovaru Platan. Sládci tady vaří pivo s láskou a péčí podle tradiční receptury již více než 400 let. Používají přitom křišťálově čistou vodu z hlubinných vrtů, dále kvalitní český a moravský slad a vynikající žatecký chmel.

Pohádková kovárna v Selibově Zážitky

Pohádková kovárna v Selibově

Chcete-li vstoupit do pohádky, navštivte zážitkový areál pro rodiny s dětmi v malebné vesničce Selibov, která se nachází na půli cesty mezi Pískem a Protivínem.

Zoologické muzeum a galerie Protivín Kultura

Zoologické muzeum a galerie Protivín

Přijeďte se podívat do nového zoologického muzea na kostry a dermoplasty exotických ryb, plazů, obojživelníků a velkých zvířat (nosorožců, žiraf, slonů) a potěšit se výtvarným uměním protivínského rodáka Jiřího Koláře – světově uznávaného výtvarníka a básníka.

Další aktuality

Zámek Hluboká připravil na léto speciální prohlídky

Neogotický klenot české zámecké architektury, zámek Hluboká, zve návštěvníky přes léto 2024 mimo klasické prohlídky interiérů na speciální prohlídky pro dospělé i děti. Vydat se sem můžete na hranou prohlídku Poslední bál kněžny Pauliny, která probíhá až do 29. srpna 2024 a pro děti je do 1. září 2024 přichystaná prohlídka s paní kněžnou Eleonorou. Mimo prohlídkové okruhy láká k prohlídce také rozsáhlý park a zámecká zahrada.
20. červenec 2024 6:00
Památky, Jihočeský kraj

Temelín zve do svého infocentra na virtuální prohlídky a soutěže

Nejprve zábavný znalostní kvíz a následně odměna čekají na návštěvníky, kteří o prázdninách přijedou do Infocentra Jaderné elektrárny Temelín. Prostřednictvím speciálních brýlí si také mohou prohlédnout nejstřeženější místa jihočeské jaderné elektrárny.
19. červenec 2024 6:00
Zážitky, Jihočeský kraj

Nejlepší koupání: tipy ke koupání a vodním radovánkám v jižních Čechách

Milovníci koupání, rybaření, letních aktivit, rybníků a řek najdou v jižních Čechách řadu míst k osvěžení. Příležitost k vodním radovánkám po celý rok nabízejí plavecké bazény a aquaparky na jihu Čech. Kam se můžete vydat?
18. červenec 2024 14:00
Letní sporty, Jihočeský kraj

Udělejte si výlet do Třeboně, nebudete litovat! Můžete potkat i Jakuba Krčína

Tento víkend vás v Třeboni nemine setkání s posledním rožmberským vladařem, panem Vilémem z Rožmberka a jeho geniálním rybníkářem Jakubem Krčínem. Slavnosti historické s bohatým programem a tradičními řemeslnými trhy proběhnou přímo na Masarykově náměstí a v areálu zámku i na hrázi rybníka Svět. Letošní Historické slavnosti Jakuba Krčína zahájí v pátek 19. července 2024 příjezd slavného stavitele rybníků. Hlavní program slavností je plánován na sobotu 20. července 2024, kdy se bude konat jarmark, průvod Jakuba Krčína a jeho doprovodu či ohňová show.
15. červenec 2024 20:15
Zážitky, Jihočeský kraj

Koně, ryby, heligonky: Holašovice zvou na Selské slavnosti

Malované štíty stavení holašovické návsi se stanou o víkendu 19. až 21. července 2024 již po 25. dobovou kulisou Selských slavností, na které se každoročně sjíždí množství lidových umělců a řemeslných tvůrců. Pro návštěvníky bude připraven bohatý kulturní program, více než 200 stánkařů a také kyvadlová doprava z Českých Budějovic a zpět.
15. červenec 2024 15:00
Kultura, Jihočeský kraj

Odhalte kouzlo tajných chodeb: tipy pro fajnšmekry, hubeňoury a blázny

Tajné chodby jsou nezbytnou rekvizitou romantických strašidelných příběhů, na rozdíl od upírů, vlkodlaků nebo bludiček ale skutečně existují. Pojďte s námi prozkoumat podzemí měst, kostelů a klášterů, hradní zdi a prastaré vinné sklepy!
15. červenec 2024 14:30
Památky, Jihočeský kraj

Čerstvý chléb z pece provoní opět šumavskou Lenoru

Pokud trávíte léto na Šumavě nenechejte si ujít příležitost navštívit Lenoru a ochutnat pravý lenorský chleba. Díky oblíbenému pečení v obecní peci jsou v Lenoře již řadu let pořádány letní Slavnosti chleba, v letošním roce 20. 7. 2024. Ukázkové pečení pro veřejnost se koná obvykle poslední sobotu v měsíci od dubna do prosince.
15. červenec 2024 11:56
Památky, Jihočeský kraj

Hrady pánů erbů růže aneb křížem krážem po jihu Čech

Na několika jihočeských hradech a zámcích visí na stěnách vyobrazení Dělení růží od Antonína Streera. Dílo namalované v roce 1742 vyobrazuje událost, od níž už tehdy uplynulo zhruba pět set let a proměnila dějiny jižních Čech na dlouhá staletí. Víte, kde hledat hrady pánů erbů růže?
14. červenec 2024 6:28
Památky, Jihočeský kraj