Úvod > Aktuality > Vypravte se za čerty, hastrmany a pohádkovým světem do selibovské kovárny

Vypravte se za čerty, hastrmany a pohádkovým světem do selibovské kovárny

Vydáno 26. května 2019 Zážitky
Pohádková kovárna v Selibově láká k návštěvě zejména děti. Právě tedy mají jedinečnou možnost spatřit na vlastní oči, jak to vypadá v pekle nebo když se čerti žení... V okolí Pohádkové kovárny můžete projít Pohádkovou stezku Čápa Ferdinanda Pohádkovým podzámčím. Během května a června je otevřeno o víkendech.
Čerti v SelibověVe starobylé kovárně si dali dostaveníčko čerti, hastrmani od nedalekého Tálínského rybníka, víly, draci a ostatní pohádková havěť. V nevelkém stavení jich tu najdete v podobě loutek a figur téměř stovku. Jejich světem vás provede příjemná víla nebo skřítek, někdy i samotný kovář a povypráví vám příběh pohádkových hrdinů. Obléknete také sváteční pohádkový šat a můžete se vydat na cestu tajemným lesem, kde potkáte Jeníčka a Mařenku, Ježibabu i hejkala a spoustu dalších kamarádů z pohádky.

VodníciKdyž projdete lesem, dostanete se do čertovské komnaty, kde se právě čerti žení! A v téhle kovárně se bez ohledu na počasí čerti žení každý den. Zjistíte, kdo je na světě nejkrásnější a můžete semlít svoje hříchy v pekelném mlýnku. Všechny zážitky pak máte možnost ztvárnit v pohádkové tvořivé dílně, a pokud vám vyhládne, v čertovské občerstvovně vám rádi naplní bříška třeba Plackami medvědice Máši, čertovskými ocásky nebo královskými dukáty! Na zahrádce na vás čeká Stezka čápa Ferdinanda - 7 zastavení s příběhem, kde si ověříte, jak moc znáte české pohádky a zároveň získáte tipy na výlety v okolí.

Jen co bys kamenem dohodil, o 6 kilometrů dál, se nachází malebné městečko Protivín. Nechybí zde zámek, kostel, pivovar a čeká tam na vás spousta zábavy. Vybere si každý. Je zde unikátní Krokodýlí ZOO, která chová přes 20 druhů krokodýlů. STaké Kaplanku byste neměli zapomenout navštívit. Nachází se tam Zoologické muzeum lebek a koster obratlovců a jsou raritou dokonce i v evropském měřítku.
Krokodýlí zoo Protivín

Krokodýlí zoo Protivín

Navštivte největší evropskou kolekci krokodýlů, aligátorů, kajmanů a gaviálů. Soukromý zemědělec a zároveň i chovatel ing. Miroslav Procházka vybudoval v centru Protivína na Písecku první krokodýlí zoo v České republice. Uvidíte 23 druhů krokodýlů z 25 popsaných na Zemi na ploše 2000 m².

Prohlídka pivovaru Platan

Prohlídka pivovaru Platan

Výlet do Protivína můžete spojit s prohlídkou místního Pivovaru Platan. Sládci tady vaří pivo s láskou a péčí podle tradiční receptury již více než 400 let. Používají přitom křišťálově čistou vodu z hlubinných vrtů, dále kvalitní český a moravský slad a vynikající žatecký chmel.

Pohádková kovárna v Selibově

Pohádková kovárna v Selibově

Chcete-li vstoupit do pohádky, navštivte starobylou kovárnu v Selibově, která se nachází na půli cesty mezi Pískem a Protivínem. V malebné vesničce uprostřed návsi si dali dostaveníčko čerti, hastrmani a víly z nedalekého Tálínského rybníka, a jiná pohádková havěť.

Zoologické muzeum a galerie Protivín

Zoologické muzeum a galerie Protivín

Přijeďte se podívat do nového zoologického muzea na kostry a dermoplasty exotických ryb, plazů, obojživelníků a velkých zvířat (nosorožců, žiraf, slonů) a potěšit se výtvarným uměním protivínského rodáka Jiřího Koláře - světově uznávaného výtvarníka a básníka.

Další aktuality

18.2.
2020
Český Krumlov ovládne Masopust

Český Krumlov ovládne Masopust

Jižní Čechy | Zážitky
13.2.
2020
Užijte si svátek zamilovaných v Českém Krumlově

Užijte si svátek zamilovaných v Českém Krumlově

Jižní Čechy | Zážitky