Úvod > Aktuality > Vypravte se na pouť sv. Máří Magdalény v Zubrnicích
Skanzen Zubrnice
"> Skanzen Zubrnice "> "> V sobotu 20. cervence se uskutecní v Zubrnicích pout "> Zcela mimorádne bude do Zubrnic zaveden také historický vlácek "> Vlak odjíždí z Ústí nad Labem - Strekova ve 20:12 hodin
Zážitky

Vypravte se na pouť sv. Máří Magdalény v Zubrnicích

Vydáno 19. července 2021
V sobotu 24. července se uskuteční v Zubrnicích pouť. Skanzen bude pro všechny zájemce otevřen již od 9 hodin a během dne bude v domě z Loubí probíhat pečení v kachlovém sporáku a další atrakce. Začátek procesí je u mlýna Týniště č. p. 27 v 10:00 hodin.
Skanzen ZubrnicePoutní procesí k Máří Magdaléně se ve skanzenu v Zubrnicích stává tradicí. V letošním roce se poutníci sejdou u mlýna v Týništi v sobotu 24. července. Procesí vyjde v 10:00 hodin a za doprovodu barokních písní kráčí krajinou do Zubrnic, směrem na náves k Máří Magdaléně.

Jednotlivá zastavení v průběhu procesí jsou obohacena o barokní frašku, kterak došlo k nápravě Máří Magdalény. V kostele proběhne mše svatá (cca ve 12:00 hodin). Prohlédnout si můžete i původní oltářní obraz, který byl vloni vrácen do kostela. Letos bude v kostele probíhat tématická výstava "Zaniklé obce pod Bukovou horou".

Skanzen ZubrnicePro návštěvníky skanzenu probíhají od 9:00 hodin běžné prohlídky s průvodcem. V domě z Loubí ale navíc peče hospodyně v kachlovém sporáku výborné koláče a ve dvoře probíhá řemeslný prodej. V průběhu dne bude také možné se zabavit netradičními hrami z doby našich prababiček. Pohodu poutního odpoledne zpříjemní také pohádka od divadla kejklíř v rámci programu pro děti. Spojení z Ústí nad Labem zajistí historický motoráček. Přijďte si užít krásný letní den do malebné poutní krajiny Zubrnic!
Železniční muzeum Zubrnice

Železniční muzeum Zubrnice

Navštivte v Zubrnici expozici o historii a současnosti trati Velké Březno – Verneřice – Úštěk. Nachází se v bývalém skladišti zboží a k vidění jsou zde staré fotografie, dokumenty, různé "železniční" drobnosti, modelová železnice – model stanice Levín v měřítku 1:45.

Muzeum v přírodě Zubrnice – nejmladší skanzen v Čechách

Muzeum v přírodě Zubrnice – nejmladší skanzen v Čechách

V urbanisticky i krajinářsky jedinečně umístěné obci v kopcovité krajině Českého středohoří se nachází soubor hodnotné zástavby lidové architektury, kde vedle sebe stojí stavby roubené, hrázděné i zděné. Interiérové i exteriérové expozice jsou prezentovány v několika objektech.

Zubrnický motoráček: Ústí nad Labem – Velké Březno – Zubrnice

30.4.
31.10.
Zubrnický motoráček: Ústí nad Labem – Velké Březno – Zubrnice

Pravidelný víkendový provoz historickými vlaky po zubrnické železnici. Základním vozidlem je motorový vůz řady 801 (M 131.1) Hurvínek.

Další aktuality

14.9.
2021
Přijďte o víkendu zažít Litoměřické vinobraní

Přijďte o víkendu zažít Litoměřické vinobraní

Severozápadní Čechy | Gurmánská turistika
12.9.
2021
Projeďte se na kole okolo jezera Milada

Projeďte se na kole okolo jezera Milada

Severozápadní Čechy | Letní sporty
11.9.
2021
#světovéČesko a Šluknovsko: téměř neznámé České Nizozemí

#světovéČesko a Šluknovsko: téměř neznámé České Nizozemí

Severozápadní Čechy | Příroda