Úvod > Aktuality > Vypravte se na pouť sv. Máří Magdalény v Zubrnicích

Vypravte se na pouť sv. Máří Magdalény v Zubrnicích

Vydáno 17. července 2019 Zážitky
V sobotu 20. července se uskuteční v Zubrnicích pouť. Skanzen bude pro všechny zájemce otevřen již od 9 hodin a během dne bude v domě z Loubí probíhat pečení v kachlovém sporáku a další atrakce.
Skanzen ZubrnicePoutní procesí k Máří Magdaléně se ve skanzenu v Zubrnicích stává tradicí. V letošním roce se poutníci sejdou u mlýna v Týništi v sobotu 20. července. Procesí vyjde v 10 hodin a za doprovodu barokních písní kráčí krajinou do Zubrnic, směrem na náves k Máří Magdaléně.

Jednotlivá zastavení v průběhu procesí jsou obohacena o barokní frašku, kterak došlo k nápravě Máří Magdalény. V kostele proběhne mše svatá (cca v 11:30 hodin). Prohlédnout si můžete i původní oltářní obraz, který byl vloni vrácen do kostela. Letos bude v kostele probíhat tématická výstava k poutním místům v okolí Zubrnic.

Skanzen ZubrnicePro návštěvníky skanzenu probíhají od 9:00 hodin běžné prohlídky s průvodcem. V domě z Loubí ale navíc peče hospodyně v kachlovém sporáku výborné koláče a ve dvoře probíhá řemeslný prodej. V průběhu dne bude také možné se zabavit netradičními hrami z doby našich prababiček. Pohodu poutního odpoledne zpříjemní také představení Panoptika Maxe Fische nebo soutěž pro děti i dospělé v pojídání koláče. Přijďte si užít krásný letní den do malebné poutní krajiny Zubrnic!
Skanzen Zubrnice - nejmladší skanzen v Čechách

Skanzen Zubrnice - nejmladší skanzen v Čechách

V urbanisticky i krajinářsky jedinečně umístěné obci v kopcovité krajině Českého středohoří se nachází soubor hodnotné zástavby lidové architektury, kde vedle sebe stojí stavby roubené, hrázděné i zděné. Interiérové i exteriérové expozice jsou prezentovány v několika objektech.

Železniční muzeum Zubrnice

Železniční muzeum Zubrnice

Navštivte v Zubrnici expozici o historii a současnosti trati Velké Březno - Verneřice - Úštěk. Nachází se v bývalém skladišti zboží a k vidění jsou zde staré fotografie, dokumenty, různé "železniční" drobnosti, modelová železnice - model stanice Levín v měřítku 1:45.

Další aktuality

2.6.
2020
Neobjevené skvosty: 10 tipů z regionu Severozápadní Čechy

Neobjevené skvosty: 10 tipů z regionu Severozápadní Čechy

Severozápadní Čechy | Památky
27.5.
2020
#světovéČesko a Ústecký kraj

#světovéČesko a Ústecký kraj

Severozápadní Čechy | Památky