Úvod > Aktuality > Vypravte se do pohádkového Jičína na oslavy dne stromů
Vypravte se do pohádkového Jičína na oslavy dne stromů
"> "> ">

Vypravte se do pohádkového Jičína na oslavy dne stromů

Vydáno 18. října 2019 Příroda
Nedílnou součástí krajinné kompozice v okolí města Jičín je letohrádek Valdštejnská lodžie s parkem Libosadem. S centrem města je spojuje čtyřřadá lipová alej. A právě stromům je zasvěcena sobota 19. října 2019, kdy se v areálu Valdštejnské lodžie bude slavit letošní Den stromů.
stromy napodzimNa tradiční podzimní Slavnost stromů se vypravte v sobotu 19. října do Jičína, do Valdštejnské lodžie. Velkoryse navržený barokní areál, k němuž vás z města dovede téměř dva kilometry dlouhá čtyřřadá lipová alej, dal postavit podle italského vzoru vévoda Albrecht z Valdštejna.

Pozornost přitahují zejména arkády s velkolepou terasou, ale součástí komplexu je i dvůr s hospodářskými budovami a rozsáhlý park Libosad s grottou.

stromČeká vás fantaskní oslava světa stromů, program je speciálně zaměřen na motivy, příběhy a bytosti ze stromové říše. Ve Stromodílnách mohou návštěvníci vyrobit různé dárky, ozdoby a bytosti z přírodnin. V areálu Libosadu se odehraje tematicky zaměřené loutkové představení a vrcholem akce bude tajemná performance. Stromovou slavnost uzavře tematicky laděný koncert. Pokud se alejí budete vracet zpět do města, nezapomeňte si přibalit plavky – cesta vede přímo kolem jičínského aquaparku!
Mariánská zahrada u Jičína

Mariánská zahrada u Jičína

Na dohled komponované krajiny Albrechta z Valdštejna postavil hrabě Schlick svou Mariánskou zahradu. Na rozdíl od vojevůdce, který chtěl krajině vnutit svou vůli, jeho architekti k ní přistupovali citlivě. Soubor kaplí vznikl jako prosba urozeného páru k Panně Marii o vytouženého potomka.

Rozhledna Milohlídka - Čeřovka v Jičíně

Rozhledna Milohlídka - Čeřovka v Jičíně

Zdrsněná výšina Čeřovka se nachází na severním okraji Jičína. Na jejím vrcholu byla v roce 1843 vybudována nejstarší vyhlídková věž v Českém ráji Milohlídka.

Rumcajsův svět Radka Pilaře

Rumcajsův svět Radka Pilaře

Jedinečná interaktivní galerie vytvořená na motivy obrázků Radka Pilaře. Galerie se nachází kde jinde než v Jičíně, domovině známého loupežníka Rumcajse, Manky a Cipíska.

Valdštejnská lodžie u Jičína

Valdštejnská lodžie u Jičína

Z Jičína vede dva kilometry dlouhá čtyřdílná lipová alej do Valdštejnské lodžie. Tento architektonický skvost z počátku 17. století je obklopen Libosadem, kde se konají příležitostné akce a dílny zaměřené na rodiny s dětmi.

Rumcajsova ševcovna - v domku pod věží v Jičíně bydlí švec Rumcajs

Rumcajsova ševcovna - v domku pod věží v Jičíně bydlí švec Rumcajs

Vzpomínka na spisovatele Václava Čtvrtka a malíře Radka Pilaře. V Rumcajsově příbytku najdete nejen Manku a synka Cipíska, ale i pravou ševcovskou dílnu, Mančinu bylinkovou zahrádku, hernu pro děti, Cipískovu ZOO, občerstvení a další kratochvíle.

Jičín - město pohádky a památek

Jičín - město pohádky a památek

Výchozí branou do Českého ráje a do Prachovských skal je pohádkové město Jičín. Město je ideálním východištěm turistických výletů, ať již do Prachovských skal nebo na romantická místa se zříceninami starých hradů.