Úvod > Aktuality > Vypravte se do Bylinkového ráje v Čejkovicích na zážitkovou exkurzi
Vypravte se do Bylinkového ráje
"> Vypravte se do Bylinkového ráje "> Zažijte netradicní pohlídku ve firme Sonnentor
Zážitky

Vypravte se do Bylinkového ráje v Čejkovicích na zážitkovou exkurzi

  • Vydáno26. března 2013
Udělejte si výlet s rodinou a dětmi do Čejkovic u Hodonína a vydejte se na zážitkovou exkurzi do výroby čajů a koření. Podíváte se do provoněných skladů, výrobních prostor i do bylinkové zahrádky, kde si můžete vyzkoušet své znalosti základních bylinek, které znaly již naše babičky.
Vypravte se do Bylinkového ráje v ČejkovicíchZažijte netradiční pohlídku ve firmě Sonnentor, která se zabývá zpracováním čajů a koření. Průvodci vás provedou voňavými sklady i výrobními prostorami, kde můžete zhlédnout zrození nálevového čajového sáčku od výkupu bylinek z regionálních ekofarem, až po samotnou výrobu v čejkovickém provozu. V krátkém filmu se také seznámíte s prací i filosofií Sonnentoru a s pěstováním bylin a koření na regionálních farmách. V areálu Sonnentoru můžete ve vegetačním období navštívit také bylinkovou zahrádku, kde si můžete vyzkoušet své znalosti základních bylinek, které znaly již naše babičky.

V průběhu květnových svátečních dnů (1. 5. a 8. 5.) zde pro vás organizátoři připravili akci Sluneční máj v Sonnentoru. Po celý den zde bude možné nahlédnout do výroby bylinkových čajů a připrvaveny jsou také bohaté ochutnávky. Na návštěvu Bylinkového ráje je jindy třeba předem objednat na telefonu: 702 056 505. Exkurze jsou organizovány pro skupinky od 10 osob ve všední dny i o víkendech. Vstupné na prohlídku činí pro dospělého 40 Kč. 

Ve firemní prodejně, která je otevřena celoročně od pondělí do pátku od 8 do 17 hodin máte možnost vybrat si z širokého sortimentu biočajů, biokoření a dalších biospecialit. V letní sezóně je otevřeno také v sobotu od 10 do  15 hodin.

Návštěvu Bylinkového ráje lze spojit také s prohlídkou sousedních Templářských sklepů ze 13. století.
Templářské sklepy Čejkovice – víno plné emocí a hrdosti

Templářské sklepy Čejkovice – víno plné emocí a hrdosti

Historické vinné sklepy templářských rytířů ze 13. století – nabízíme prohlídky spojené s degustací dle individuální domluvy. Historie firmy Templářské sklepy Čejkovice je spojena s příchodem tajemného řádu templářských rytířů.

Bylinkový ráj Sonnentor v Čejkovicích

Bylinkový ráj Sonnentor v Čejkovicích

Už jste někdy navštívili místo, kde roste radost? Co takhle podniknout výlet do Čejkovic na Hodonínsku, kde sídlí firma Sonnentor?

Další aktuality

24.9.
2022
Moravská vína sklízejí úspěchy doma i ve světě

Moravská vína sklízejí úspěchy doma i ve světě

Jihomoravský kraj | Gurmánská turistika
20.9.
2022
Oskorušobraní bude o víkendu opět na Travičné

Oskorušobraní bude o víkendu opět na Travičné

Jihomoravský kraj | Gurmánská turistika
19.9.
2022
Klasická hudba oživí Lednicko-valtický areál

Klasická hudba oživí Lednicko-valtický areál

Jihomoravský kraj | Kultura