Úvod > Aktuality > Výlov Bohdanečského rybníka proběhne toto pondělí
Výlov Bohdanecského rybníka zastoupí letos rybník Broumar
"> Výlov Bohdanecského rybníka zastoupí letos rybník Broumar "> Bohdanecský rybník "> Kapr v rybníce

Výlov Bohdanečského rybníka proběhne toto pondělí

Vydáno 26. října 2019 Gurmánská turistika
Rybniční hospodářství Lázně Bohdaneč vás zve na tradiční výlov Bohdanečského rybníka, který se koná v pondělí 28. října 2019 od sedmi do patnácti hodin. Máte chuť na čerstvou rybu a Vánoce se vám ještě zdají daleko? Pak byste určitě neměli chybět na hrází rybníka s kbelíkem a v holinkách. Během výlovu Bohdanečského rybníka rovněž můžete navštívit stánek Lesů ČR s jejich doprovodným programem (nejen) pro děti. Připraveno bude několik stanovišť, kde se návštěvníci dozví o životě v lese a ve vodě, vyzkouší si poznávání stromů, ptáků a chytání rybiček. Ani v letošním roce nebude chybět rukodělná dílna.

VýlovRybniční hospodářství Lázně Bohdaneč vás zve na výlov Bohdanečského rybníka v pondělí 28. října 2019 od sedmi hodin. Uvidíte sháňku ryb do loviště od 7 hodin a v 7:30 rybáři zvedají podložní síť. Poté následuje vydávání a třídění ryb. Na hrázi pak bude probíhat stánkový prodej živých ryb: kapr, amur, štika, sumec, lín, tolstolobik či candát.

Na hrázi ochutnáte i tradiční rybí speciality z udírny či grilu - k mání bude uzený a grilovaný pernštejnský kapr, který patří mezi certifikované produkty Kraje Pernštejnů. Dále se bude podávat rybí polévka a grilovaný pstruh. Ani tentokrát nebudou chybět piva z minipivovaru Mordýř. Věděli jste, že název pivovaru z Dolních Ředic byl inspirován při svém založení jménem zdejšího stejnojmenného rybníka? Rybník Mordýř naleznete v Přírodní rezervaci Žernov severně od Dolních Ředic.
 

Loučení s ptáky na Bohdanečském rybníku

PtákS výlovem je spojená již tradiční akce loučení s ptáky v Národní Přírodní Rezervaci Bohdanečský rybník. Tuto jedinečnou událost můžete zhlédnout na Polákově poloostrově Bohdanečského rybníka. Náplní je pozorování ptactva stativovými dalekohledy na vypuštěném dně rybníka s výkladem, odchyt ptáků do nárazových sítí, ukázka kroužkování opeřenců a prezentace práce ochrany přírody. Loučení s ptáky bude probíhat od 9 hod do 12 hodin na Polákově poloostrově.

Bohdanečský rybník je napájený Opatovickým kanálem, který je národní technickou památkou, jež nedávno oslavila 500 let od svého zprovoznění. Rybník je součástí Národní přírodní rezervace zejména jako významná ornitologická lokalita.

Rozhledna Bohdanka u Bohdanče

Rozhledna Bohdanka u Bohdanče

Dřevěná ozhledna se nachází v blízkosti obce Bohdaneč u Zruče nad Sázavou, necelou hodinu jízdy z Prahy. Kromě samotného výstupu nahoru a nádherného pohledu do okolí si pod rozhlednou můžete zapůjčit kolo, se kterým se můžete vydat na okolní cyklotrasy.

Bohdanečský rybník a rybník Matka

Bohdanečský rybník a rybník Matka

Národní přírodní rezervace Bohdanečský rybník a rybník Matka se rozprostírá na ploše zhruba 250 hektarů severně od Lázní Bohdaneč. Toto území představuje komplex vodních a mokřadních biotopů vytvořených kolem jednoho z největších existujících rybníků bývalé pernštejnské soustavy.

Opatovický kanál - středověké vodní dílo

Opatovický kanál - středověké vodní dílo

Bylo vybudováno v letech 1498 až 1521, najdeme u Opatovic nad Labem. Kanál čerpal vodu z Labe a sloužil k napájení rozsáhlé rybniční sítě, kterou založil majitel pardubického panství pan Vilém z Pernštejna.

Naučná stezka Gočárův okruh v Lázních Bohdaneč

Naučná stezka Gočárův okruh v Lázních Bohdaneč

Naučná stezka - Gočárův okruh je 5 km dlouhá vycházková trasa nabízející nenáročnou pěší turistiku městem i volnou krajinou v kombinaci s možností seznámit se s pozoruhodnými místy a stavbami města Lázně Bohdaneč.

Ornitologická pozorovatelna u Bohdanečského rybníka

Ornitologická pozorovatelna u Bohdanečského rybníka

Jedna z částí zdejší naučné stezky vede na Polákův poloostrov Bohdanečského rybníka, kde do roku 2015 stávala jednoduchá dřevěná ornitologická pozorovatelna připomínající myslivecký posed.