Úvod > Aktuality > Výletní lodě na Máchově jezeře zvou na pohodovou plavbu
Zážitky

Výletní lodě na Máchově jezeře zvou na pohodovou plavbu

  • Vydáno4. května 2023
Udělejte si výlet po hladině Máchova jezera se zdejší Regatou. Během května a června vyplouvají lodě po vodní hladině vždy v sobotu a neděli podle pravidelného jízdního řádu. Loď vyráží, když se v přístavišti v Doksech sejde minimálně 15 osob.
regata máchovo jezeroRegata Máchovo jezero nabízí svou flotilu lodí k vyhlídkovým plavbám, večírkům, svatbám a v letní sezóně také k plavbám podle pravidelného jízdního řádu. V květnu a červnu si vyhlídkovou plavbu na jezeře můžete vychutnat vždy o víkendech od 13:00 a 14:30 hodin. Loď na vás bude čekat u přístaviště v Doksech. Na hladinu Máchova jezera se vyplouvá vždy, když se sejde alespoň 15 platících pasažérů.
 
V červenci a srpnu lodě vyplouvají denně z přístaviště v Doksech – v 11:00, 13:00, 14:30 a 16:30 hodin. Z přístaviště ve Starých Splavech pak denně v 15:00 hodin. Loď se vydává na hladinu s minimálně 25 cestujícími na palubě. Lodní lístek stojí 220 Kč pro dospělého, pro děti od 4 do 15 let pak 90 Kč.
 

Hynek, Jarmila, Máj a Racek

máchovo jezeroHistorie lodní dopravy na Máchově jezeře sahá do roku 1920, kdy začal cestující vozit malý dýmající parník Greif. A jaké lodě brázdí dnes hladinu Máchova jezera? Jednou z nich je osobní loď Jarmila, nejmenší a zároveň nejstarší loď ve flotile, která oslaví za pár let rovnou stovku. Vyrobena byla v roce 1924 v Berlíně, a pořád slouží – uveze 60 pasažérů. Dalším členem flotily je Hynek – na svět přišel v Berlíně roku 1930. Jedná se o patnáctimetrovou loď s částečně krytou palubou, která pojme 70 cestujících.

Nejmladší loď z flotily Racek spatřila vodní hladinu poprvé v Budapešti v roce 1966. Pohodlně pojme až 160 osob a lze si ji pronajmout pro soukromé akce, večírky, svatby či firemní setkání. Vlajkovou lodí je ovšem třicetimetrový Máj – touto lodí velmi pravděpodobně poplujete, pokud o prázdninách využijete pravidelnou přepravu mezi všemi osmi přístavišti na jezeře. Pojme až 250 cestujících a nic většího po Máchově jezeře plout neuvidíte.
Otvírání Máchova jezera

18. 5.
Otvírání Máchova jezera

Tradiční námořnické otvírání Máchova jezera na hlavní pláži v Doksech.

Máchovo jezero – romantika, slunce, vodní atrakce

Máchovo jezero – romantika, slunce, vodní atrakce

Máchovo jezero poskytuje na svých čtyřech plážích v letních měsících rekreaci tisícům návštěvníků. Na hlavních plážích v Doksech a ve Starých Splavech jsou oblíbené tobogány a další atrakce a možnosti občerstvení.

Lodní doprava na Máchově jezeře

Lodní doprava na Máchově jezeře

Vodní hladinu Máchova jezera, která je obklopená hlubokými lesy a písečnými plážemi, brázdí po celé léto výletní lodě. Flotila 4 lodí poskytuje možnosti pronájmů při konání nejrůznějších oslav či přednášek, okružní i pravidelné plavby. Pravidelná doprava a okružní jízdy probíhají v červenci a srpnu.

Doksy

Doksy

Doksy mají o příliv návštěvníků postaráno: město totiž leží přímo u Máchova jezera. Najdete tu všechno, co ke správné rekreační oblasti patří: hotely a penziony, upravené pláže a cesty, renesanční zámek s parkem a navrch ještě zachované historické jádro s několika roubenými stavbami.

Staré Splavy u Máchova jezera

Staré Splavy u Máchova jezera

Významným rekreačním střediskem na břehu Máchova jezera jsou Staré Splavy, které jsou od roku 1850 součástí města Doksy.

Výlet kolem Máchova jezera

Výlet kolem Máchova jezera

Příjemná procházka po lesních cestách vás zavede mírně zvlněnou krajinou s výhledy z vrcholu Borného a Sroubeného okolo Máchova jezera.

Další aktuality

Neobjevené skvosty: 10 tipů z regionu Liberecký kraj

Jizerské hory i Český ráj jsou oázy klidu v krásné přírodě Libereckého kraje. Které dosud neobjevené skvosty se tu skrývají? Prozkoumejte sklářské tradice, navštivte krásné zámky a hrady, zavítejte na zámek Doksy s expozicí starých motorek nebo zámek Zákupy a hrad Grabštejn. Vydejte se také za fantastickými pohádkovými bytostmi, schovanými na Stezce skalních reliéfů u Brniště, na rozhlednu U Borovice v Roprachticích , do Muzea Českého ráje v Turnově nebo Muzea a Vlastivědné galerie v České Lípě.
Liberecký kraj | Památky

Chystáte se na Ještěd? K vrcholu vás přiblíží lanovka Skalka anebo turistický autobus

Sedačková lanovka Skalka bude od konce dubna opět v provozu a díky ní se turisté, kteří se touží dostat na Ještěd, přiblíží pod jeho vrchol. Další možností, jak se na horu dostat, by měl být od června turistický autobus. Zájemce vyveze k horské chatě Ještědka.
Liberecký kraj | Letní sporty

Český ráj dětem: výletní tipy pro děti v kraji skal a pohádek

Chystáte se na výlet do Českého ráje a hledáte tipy na místa, kde by se líbilo jak dětem, tak i dospělým? Pak se nechte inspirovat našimi tipy, které jsou pro děti jako stvořené – zavedou vás do míst, kde se natáčela řada pohádek i filmů, do labyrintů skalních měst a na pohádkové stezky.
Liberecký kraj | Zážitky

Gastromapa Karla Hynka: 10 tipů, kam za gastronomickými zážitky v okolí Máchova jezera

Vydejte se tam, kde není jídlo jen slovem, ale opravdovým gastronomickým zážitkem, vyrazte na jedno z míst Gastromapy Karla Hynka! Gastromapa představuje nejzajímavější gastro podniky Máchova kraje. Najdete je na břehu Máchova jezera, pod hradem Bezdězem anebo třeba v Novinách pod Ralskem. Vyrazte za gastronomickými zážitky, jejich nabídka se zde neustále rozšiřuje!
Liberecký kraj | Gurmánská turistika

Na Malé Skále se bude odemykat Jizera

Oblíbená vodácká akce, která se každoročně koná v areálu Žluté plovárny na Malé Skále, letos spojí vodácké i otužilecké tradice, závodní atmosféru i bohatý doprovodný program pro všechny – od přihlížejících návštěvníků až po zkušené milovníky vodních sportů. Tradiční rituál odemykání Jizery na Malé Skále proběhne v sobotu 13. dubna 2024.
Liberecký kraj | Letní sporty

Znáte skalní reliéfy u Kopicova statku? Udělejte si k nim výlet a zkuste je najít všechny!

Kopicův statek, jedna z našich nejcennějších památek lidové architektury, stojí stranou hlavních turistických tras v Hruboskalském skalním městě. Stojí nenápadně nad vesničkou Kacanovy a mnozí výletníci netuší, že se kolem něj nachází nádherné do skal vytesané reliéfy, kterých je celkem 34. Zobrazují různé výjevy z našich dějin, vlastenecká hesla anebo náboženská témata. Okolo nich vede strmá skalní cestička... líbit se tu bude nejen dospělým, ale také dětem.
Liberecký kraj | Příroda

50 tipů, kam na výlet v okolí Liberce

Vyrazili jste na dovolenou na do Liberce a už jste si ho celý prošli a hledáte inspiraci, kam se vydat na blízký výlet? Nebo jste místní a chcete poznat, co v okolí vašeho města portál Kudy z nudy doporučuje? Právě pro vás je přehled s tipy na zážitky v přírodě, na prohlídky zámků a hradů a mnoho dalšího. Věříme, že si vybere každý z vás.
Liberecký kraj | Zážitky

Navštivte středověkou věž zámku Lemberk a rozhlédněte se po Podještědí

Jen několikrát během sezony můžete vystoupat na věž zámku Lemberk. Využijte této vzácné příležitosti a přijďte se rozhlédnout po Podještědí. Věž zámku je otevřena po celé Velikonoce, 2024. Mimo to po celé Velikonoce krášlí interiéry zámku velikonoční výzdoba.
Liberecký kraj | Památky