Úvod > Aktuality > Výletní lodě na Máchově jezeře zvou na pohodovou plavbu
Zážitky

Výletní lodě na Máchově jezeře zvou na pohodovou plavbu

  • Vydáno4. května 2023
Udělejte si výlet po hladině Máchova jezera se zdejší Regatou. Během května a června vyplouvají lodě po vodní hladině vždy v sobotu a neděli podle pravidelného jízdního řádu. Loď vyráží, když se v přístavišti v Doksech sejde minimálně 15 osob.
regata máchovo jezeroRegata Máchovo jezero nabízí svou flotilu lodí k vyhlídkovým plavbám, večírkům, svatbám a v letní sezóně také k plavbám podle pravidelného jízdního řádu. V květnu a červnu si vyhlídkovou plavbu na jezeře můžete vychutnat vždy o víkendech od 13:00 a 14:30 hodin. Loď na vás bude čekat u přístaviště v Doksech. Na hladinu Máchova jezera se vyplouvá vždy, když se sejde alespoň 15 platících pasažérů.
 
V červenci a srpnu lodě vyplouvají denně z přístaviště v Doksech – v 11:00, 13:00, 14:30 a 16:30 hodin. Z přístaviště ve Starých Splavech pak denně v 15:00 hodin. Loď se vydává na hladinu s minimálně 25 cestujícími na palubě. Lodní lístek stojí 220 Kč pro dospělého, pro děti od 4 do 15 let pak 90 Kč.
 

Hynek, Jarmila, Máj a Racek

máchovo jezeroHistorie lodní dopravy na Máchově jezeře sahá do roku 1920, kdy začal cestující vozit malý dýmající parník Greif. A jaké lodě brázdí dnes hladinu Máchova jezera? Jednou z nich je osobní loď Jarmila, nejmenší a zároveň nejstarší loď ve flotile, která oslaví za pár let rovnou stovku. Vyrobena byla v roce 1924 v Berlíně, a pořád slouží – uveze 60 pasažérů. Dalším členem flotily je Hynek – na svět přišel v Berlíně roku 1930. Jedná se o patnáctimetrovou loď s částečně krytou palubou, která pojme 70 cestujících.

Nejmladší loď z flotily Racek spatřila vodní hladinu poprvé v Budapešti v roce 1966. Pohodlně pojme až 160 osob a lze si ji pronajmout pro soukromé akce, večírky, svatby či firemní setkání. Vlajkovou lodí je ovšem třicetimetrový Máj – touto lodí velmi pravděpodobně poplujete, pokud o prázdninách využijete pravidelnou přepravu mezi všemi osmi přístavišti na jezeře. Pojme až 250 cestujících a nic většího po Máchově jezeře plout neuvidíte.
Máchovo jezero – romantika, slunce, vodní atrakce

Máchovo jezero – romantika, slunce, vodní atrakce

Máchovo jezero poskytuje na svých čtyřech plážích v letních měsících rekreaci tisícům návštěvníků. Na hlavních plážích v Doksech a ve Starých Splavech jsou oblíbené tobogány a další atrakce a možnosti občerstvení.

Lodní doprava na Máchově jezeře

Lodní doprava na Máchově jezeře

Vodní hladinu Máchova jezera, která je obklopená hlubokými lesy a písečnými plážemi, brázdí po celé léto výletní lodě. Flotila 4 lodí poskytuje možnosti pronájmů při konání nejrůznějších oslav či přednášek, okružní i pravidelné plavby. Pravidelná doprava a okružní jízdy probíhají v červenci a srpnu.

Doksy

Doksy

Doksy mají o příliv návštěvníků postaráno: město totiž leží přímo u Máchova jezera. Najdete tu všechno, co ke správné rekreační oblasti patří: hotely a penziony, upravené pláže a cesty, renesanční zámek s parkem a navrch ještě zachované historické jádro s několika roubenými stavbami.

Staré Splavy u Máchova jezera

Staré Splavy u Máchova jezera

Významným rekreačním střediskem na břehu Máchova jezera jsou Staré Splavy, které jsou od roku 1850 součástí města Doksy.

Výlet kolem Máchova jezera

Výlet kolem Máchova jezera

Příjemná procházka po lesních cestách vás zavede mírně zvlněnou krajinou s výhledy z vrcholu Borného a Sroubeného okolo Máchova jezera.

Další aktuality

Nejnavštěvovanější turistické cíle Libereckého kraje: zoo, iQlandia a DinoPark

Zoologická zahrada, mezi jejíž největší lákadla patří bílí tygři a lachtani, moderní science centrum s planetáriem a stovkami originálních interaktivních exponátů iQlandia, a DinoPark s DinoTeráriem a krokodýly patří tradičně k nejnavštěvovanějším turistickým cílům Libereckého kraje. Všechna tři místa najdete v krajském městě Liberci. Tradičně velmi oblíbené jsou i hrady a zámky, zejména zámek Sychrov a hrady Trosky a Frýdlant.
Liberecký kraj | Zážitky

Ve stínu májové noci se vydejte na hrad Bezděz

Ve stínu Májové noci aneb Noc hradních kaplí nabídne v sobotu 27. května 2023 noční prohlídku hradu Bezděz s nasvícením gotické kaple svíčkami a také noční rozhledy z Velké věže hradu. Připraven je i bohatý kulturní program.
Liberecký kraj | Památky

Pohádkový park na zámku Sychrov o víkendu zaplní děti

Tento víkend zaplní zámecký park na Sychrově dětský smích. Pro děti bude připravena cesta parkem s několika zastaveními, kde budou plnit úkoly od pohádkových postav. Chybět nebudou princezny, víly nebo loupežníci. Za splnění všech úkolů dostane každý dětský účastník malý dárek. Akce trvá po oba dny (27. a 28. května) od 9 do 17 hodin.
Liberecký kraj | Zážitky

Lázně Libverda zahajují lázeňskou sezónu

V sobotu 27. května 2023 se v parku Lázní Libverda uskuteční slavností zahájení lázeňské sezóny. Akce se bude konat po několikaleté pauze. Návštěvníci se mohou těšit na bohatý kulturní program, občerstvení, postaráno bude i o dětskou zábavu.
Liberecký kraj | Lázně a wellness

Česko mezi řádky: Winterbergova poslední cesta, vlaky a Jaroslav Rudiš

Jaroslav Rudiš (*1972) žije střídavě v Česku a Německu, přesto je Winterbergova poslední cesta prvním románem, který napsal v němčině. Do češtiny román přeložila Michaela Škultéty. Kniha se stala záhy po vydání literární událostí, byla nominována na prestižní cenu Lipského knižního veletrhu a získala nominaci na cenu Magnesia Litera za překladovou knihu 2022.
Liberecký kraj | Životní styl

Nejoceňovanějším minipivovarem roku je Volt z Jablonecka

Mezinárodní pivní festival 2023 zná své vítěze. Hned v několika kategoriích zabodovala mezi početnou konkurencí piva z jabloneckého pivovaru Volt. Jejich síla je totiž elektrizující podobně jako vynález muže, po němž je pivovar pojmenován. Z širokého portfolia nejlepšího minipivovaru loňského roku si tak odneslo ocenění šest druhů piv.
Liberecký kraj | Gurmánská turistika

Frýdlant zve na Valdštejnské slavnosti: dobové městečko, bitvy i koncerty

Ve dnech 19. až 21. května 2023 si udělejte výlet do Frýdlantu – po dlouhých čtyřech letech se ve městečku pod Jizerskými horami uskuteční tradičně třetí květnový víkend oblíbené a skvělé Valdštejnské slavnosti. Akce, která je pořádána vždy každý lichý rok, musela být v roce 2021 kvůli opatřením proti koronaviru zrušena. O to větší důvod tuhle tradiční třídenní akci plnou historie, dobrého jídla a pití, divadla, tance, vojsk, bitev nebo třeba koncertů letos zařadit do svého programu! Těšte se na tradiční třídenní akci plnou historie, dobrého jídla a pití, divadla, tance i historických vojsk a bitev.
Liberecký kraj | Památky

Objevte je, dokud je nikdo nezná: 50 důvodů, proč navštívit Lužické hory, co nejdřív

Lužické hory jsou neprávem opomíjenou oblastí který nabízí široké spektrum vyžití pro celou rodinu. Území mezi Jizerskými horami, Českým středohořím a Českosaským Švýcarskem vás překvapí bohatstvím přírodních krás i množstvím kulturních památek a malebnou lužickou architekturou. Lužické hory objevíte ideálně ze sedla kola – kopce a kopečky se pravidelně střídají s příjemnými sjezdy i rovinkami. Horské hřebeny pak nabízí tichou jízdu v lesním prostředí zpestřenou mnoha výhledy. Pěšky naopak můžete projít početná skalní města a prozkoumat tajuplné skalní reliéfy.
Liberecký kraj | Příroda