Úvod > Aktuality > Výletní lodě na Máchově jezeře zvou na pohodovou plavbu
Výletní lodě na Máchově jezeře zvou na pohodovou plavbu
"> "> "> "> "> "> "> "> "> ">
Zážitky

Výletní lodě na Máchově jezeře zvou na pohodovou plavbu

  • Vydáno3. května 2022
Udělejte si výlet po hladině Máchova jezera se zdejší Regatou. Během května a června vyplouvají lodě na základě objednávky, v létě pak bude lodní doprava probíhat podle pravidelného jízdního řádu.
regata máchovo jezeroRegata Máchovo jezero nabízí svou flotilu lodí k vyhlídkovým plavbám, večírkům, svatbám a v letní sezóně také k plavbám podle pravidelného jízdního řádu. V květnu a červnu si vyhlídkovou plavbu na jezeře můžete objednat – loď vypluje, když se sejde alespoň 15 platících pasažérů. Plavbu si domluvte na e-mailu info@regatamachovojezero.cz nebo telefonu 487 872 055.
 
V červenci a srpnu pak lodě vyplouvají denně z přístaviště v Doksech – v 11:00, 13:00, 14:30 a 16:30 hodin. Z přístaviště ve Starých Splavech pak denně v 15:00 hodin. Loď se vydává na hladinu s minimálně 25 cestujícími na palubě. Lodní lístek stojí 220 Kč pro dospělého, pro děti od 4 do 15 let pak 90 Kč.
 

Hynek, Jarmila, Máj a Racek

máchovo jezeroHistorie lodní dopravy na Máchově jezeře sahá do roku 1920, kdy začal cestující vozit malý dýmající parník Greif. A jaké lodě brázdí dnes hladinu Máchova jezera? Jednou z nich je osobní loď Jarmila, nejmenší a zároveň nejstarší loď ve flotile, která oslaví za pár let rovnou stovku. Vyrobena byla v roce 1924 v Berlíně, a pořád slouží – uveze 60 pasažérů. Dalším členem flotily je Hynek – na svět přišel v Berlíně roku 1930. Jedná se o patnáctimetrovou loď s částečně krytou palubou, která pojme 70 cestujících.

Nejmladší loď z flotily Racek spatřila vodní hladinu poprvé v Budapešti v roce 1966. Pohodlně pojme až 160 osob a lze si ji pronajmout pro soukromé akce, večírky, svatby či firemní setkání. Vlajkovou lodí je ovšem třicetimetrový Máj – touto lodí velmi pravděpodobně poplujete, pokud o prázdninách využijete pravidelnou přepravu mezi všemi osmi přístavišti na jezeře. Pojme až 250 cestujících a nic většího po Máchově jezeře plout neuvidíte.
Lodní doprava na Máchově jezeře

Lodní doprava na Máchově jezeře

Vodní hladinu Máchova jezera, která je obklopená hlubokými lesy a písečnými plážemi, brázdí po celé léto výletní lodě. Flotila 4 lodí poskytuje možnosti pronájmů při konání nejrůznějších oslav či přednášek, okružní i pravidelné plavby. Pravidelná doprava a okružní jízdy probíhají od května do října.

Máchovo jezero – romantika, slunce, vodní atrakce

Máchovo jezero – romantika, slunce, vodní atrakce

Máchovo jezero poskytuje na svých čtyřech plážích v letních měsících rekreaci tisícům návštěvníků. Na hlavních plážích v Doksech a ve Starých Splavech jsou oblíbené tobogány a další atrakce a možnosti občerstvení.