Úvod > Aktuality > Vykoupejte se v novém biotopu v Blovicích
Vykoupejte se v novém biotopu v Blovicích
"> Vykoupejte se v novém biotopu v Blovicích "> Koupalište se nachází u cesty, vedoucí k rekreacní oblasti Kamensko ">  V koupališti je voda upravována biologicky
Letní sporty

Vykoupejte se v novém biotopu v Blovicích

  • Vydáno18. července 2014
Nové koupaliště, kde vodu čistí rostliny, otevřeli tento týden v Blovicích na Plzeňsku. Díky přírodní filtraci vody se zde nepoužívají chemická čistidla a koupání je tak vhodné i pro alergiky.

BlovicePřírodní koupací biotop Blovice se skládá z dvou jezírek s kořenovými čističkami. Součástí je i vrt, který jezírka zásobuje vodou. V koupališti je voda upravována biologicky s využitím samočištění přírodních vod. Součástí areálu jsou šatny, převlékárny, hygienické zázemí a občerstvení.

Pro děti zde bylo vybudováno i dětské hřiště a pro příznivce sportu je k dispozici hřiště na plážový volejbal. Areál najde své uplatnění i v zimě, kdy budou ledové plochy využívány pro bruslení.

Samotné koupaliště se nachází u cesty, vedoucí k rekreační oblasti Kamensko. Každý návštěvník se sem pohodlně dostane pěšky, z náměstí je to jen 500 metrů.

 

Přírodní koupací biotop Blovice

Přírodní koupací biotop Blovice

V Blovicích na Plzeňsku najdete sportovně-relaxační areál s přírodním biotopem včetně příslušného zázemí. Díky přírodní filtraci vody se zde nepoužívají chemická čistidla a koupání je tak vhodné i pro alergiky.