Úvod > Aktuality > Vyzkoušejte vyjížďky na velbloudech – drabař Šajtan bude v sobotu na Lipně
Vyzkoušejte vyjížďky na velbloudech - drabař Šajtan bude v sobotu na Lipně
"> ">
Zážitky

Vyzkoušejte vyjížďky na velbloudech – drabař Šajtan bude v sobotu na Lipně

  • Vydáno25. ledna 2019
Patříte k milovníkům netradičních zážitků? Pak si jistě užijete romantickou vyjížďku zasněženou krajinou, a to rovnou na velbloudovi. Do Skiareálu Lipno se přijede v sobotu 26. ledna podívat velbloud Šajtan a jeho kamarád lamák Otík!

Velbloud Šajtan přijede na Lipno

VelbloudPokud chcete prožít skutečně něco exotického a nemáte to daleko na Šumavu, pak si rozhodně nenechte ujít setkání s velbloudem dvouhrbým (drabařem), který v sobotu 26. ledna 2019 dorazí do Skiareálu Lipno.

Do skiareálu se přijede velbloud Šajtan podívat společně se svým kamarádem lamákem Otíkem. Od 11:00 do 13:00 hodin je oba potkáte u Stezky korunami stromů, odpoledne se přesunou do Fox Parku kapitána Lipánka. Tam je můžete navštívit od 14:00 do 16:00 hodin.
 

Velbloudí ráj najdete u Tábora

Velbloudi v ziměVelbloud Šajtan pochází z farmy Velbloudí ráj, která se nachází kousek od Tábora, ve vesničce Záhostice. Tady také v každém ročním období nabízejí zájemcům setkání s velbloudy anebo projížďky na velbloudech jihočeskou krajinou. Velbloudi jsou bezkonfliktní zvířata, ke kterým se můžete bez obav přiblížit, dotýkat se jejich jemné srsti, vyfotografovat se s nimi  a hlavně se povozit na jejich hřbetě. Nemusíte se bát, že nevylezete do sedla. Velbloud si ochotně lehne na zem a vy usedáte mezi jeho hrby. Pak se na povel zvedne a v doprovodu velbloudáře můžete vyrazit na výlet do okolí.

Avšak pozor! Farma nemá žádnou pevně stanovenou otevírací dobu. Nefunguje jako zoo, kam se chodí koukat na zvířata. Nabízí vyjížďky na velbloudech a komentované prohlídky pro skupiny. Každou vyjížďku je nutno rezervovat dopředu. Plánujete-li velbloudy navštívit, nejdříve na farmu zavolejte. Bez rezervace se vám farmáři nebudou moci věnovat, protože budou pravděpodobně s velbloudy na vyjížďce nebo na akcích mimo farmu.