Úvod > Aktuality > Vyzkoušejte vyjížďky na velbloudech – drabař Šajtan bude v sobotu na Lipně
Zážitky

Vyzkoušejte vyjížďky na velbloudech – drabař Šajtan bude v sobotu na Lipně

  • Vydáno25. ledna 2019
Patříte k milovníkům netradičních zážitků? Pak si jistě užijete romantickou vyjížďku zasněženou krajinou, a to rovnou na velbloudovi. Do Skiareálu Lipno se přijede v sobotu 26. ledna podívat velbloud Šajtan a jeho kamarád lamák Otík!

Velbloud Šajtan přijede na Lipno

VelbloudPokud chcete prožít skutečně něco exotického a nemáte to daleko na Šumavu, pak si rozhodně nenechte ujít setkání s velbloudem dvouhrbým (drabařem), který v sobotu 26. ledna 2019 dorazí do Skiareálu Lipno.

Do skiareálu se přijede velbloud Šajtan podívat společně se svým kamarádem lamákem Otíkem. Od 11:00 do 13:00 hodin je oba potkáte u Stezky korunami stromů, odpoledne se přesunou do Fox Parku kapitána Lipánka. Tam je můžete navštívit od 14:00 do 16:00 hodin.
 

Velbloudí ráj najdete u Tábora

Velbloudi v ziměVelbloud Šajtan pochází z farmy Velbloudí ráj, která se nachází kousek od Tábora, ve vesničce Záhostice. Tady také v každém ročním období nabízejí zájemcům setkání s velbloudy anebo projížďky na velbloudech jihočeskou krajinou. Velbloudi jsou bezkonfliktní zvířata, ke kterým se můžete bez obav přiblížit, dotýkat se jejich jemné srsti, vyfotografovat se s nimi  a hlavně se povozit na jejich hřbetě. Nemusíte se bát, že nevylezete do sedla. Velbloud si ochotně lehne na zem a vy usedáte mezi jeho hrby. Pak se na povel zvedne a v doprovodu velbloudáře můžete vyrazit na výlet do okolí.

Avšak pozor! Farma nemá žádnou pevně stanovenou otevírací dobu. Nefunguje jako zoo, kam se chodí koukat na zvířata. Nabízí vyjížďky na velbloudech a komentované prohlídky pro skupiny. Každou vyjížďku je nutno rezervovat dopředu. Plánujete-li velbloudy navštívit, nejdříve na farmu zavolejte. Bez rezervace se vám farmáři nebudou moci věnovat, protože budou pravděpodobně s velbloudy na vyjížďce nebo na akcích mimo farmu.

Další aktuality

Ve skiareálu Lipno o víkendu zažijete peklo, vola i tatarák na mnoho způsobů!

Start zimní sezóny je doslova na spadnutí a ve skiareálu Lipno odpočítávají poslední hodiny. O víkendu sem můžete zavítat nejenom za zimními radovánkami, ale i za nabitým programem pro celou rodinu. V sobotu se u Stezky korunami stromů sejdou čerti, anděl i Mikuláš. Připravena je oblíbená Pekelná stezka. Na náměstíčku před hotelem Element se představí řeznictví Kramolínský vůl, v restauraci Stodola proběhne tatarákový víkend, děti si užijí andělskou poštu nebo sobotní animace s vánočními dílničkami.
Jihočeský kraj | Zážitky

Zažijte advent v Jindřichově Hradci: čekají na vás Krýzovy jesličky i vánoční fotografie

Krásnou předvánoční nabídku pro návštěvníky přichystali v České Kanadě, přímo v centru starobylého Jindřichova Hradce. Hlavním tahákem jsou zrestaurované Krýzovy jesličky v Muzeu Jindřichohradecka, které jsou nyní k vidění po sedmileté pauze. Adventní program se však chystá také v Domě gobelínů a v muzejním ateliéru bude připravený i vánoční fotokoutek.
Jihočeský kraj | Kultura

Zámecká slavnost vína v Českém Krumlově nabídne ta nejlepší vína

Festival vína Český Krumlov nabídne v sobotu 25. listopadu 2023 dlouho očekávanou a veřejností velmi oblíbenou Zámeckou slavnost vína. Návštěvníci degustační a prodejní přehlídky vín se od 14:00 do 22:00 hod. v Zámecké jízdárně mohou těšit na degustaci 300 vzorků vín z Čech, Moravy, Rakouska, Německa, Francie, Černé hory, ale také Nového Zélandu, Austrálie a Jižní Afriky.
Jihočeský kraj | Gurmánská turistika

Vydejte se na výlov Bošileckého rybníka

V podzimních měsících jsou na Třeboňsku již tradičně největší událostí výlovy rybníků. Od pondělí 20. do středy 22. listopadu 2023 se můžete zúčastnit výlovu jednoho z nejstarších rybníků Třeboňska – Bošileckého rybníka.
Jihočeský kraj | Gurmánská turistika

Cesta na šumavský Everest vede přes osm vrcholů

Skvělý nápad, poutavá hra a zajímavá krajina – to všechno spojuje projekt Šumavský Everest. Na Mount Everest, tedy 8848 metrů vysokou nejvyšší horu světa, se na Šumavě dostanete postupným zdoláním osmi vrcholů s nadmořskou výškou 1236, 725, 1022, 732, 1378, 1338, 1311 a 1221 metrů. Na všech vrcholech je možné dát si razítko do vrcholového pasu; ten seženete v infocentru Horní Planá. Těm, kteří budou v pasu mít všechna razítka, vystaví v infocentru i certifikát.
Jihočeský kraj | Letní sporty

Jihočeskou metropoli rozzáří Českobudějovický advent

Již v sobotu 18. listopadu 2023 odstartují tradiční vánoční trhy na hlavním náměstí Přemysla Otakara II. v krajském městě a s nimi symbolicky začne i advent na Budějovicku, který potrvá až do 6. ledna 2024. Program je jako každoročně velmi bohatý a zajímavý. Hlubockou zoo rozzáří tisíce světýlek, trhy budou i na budějovickém výstavišti, kde se chystá také průvod krampusů. Obyvatelé i návštěvníci krajské metropole si znovu užítijí originální koncepci pojetí adventních trhů, v jejichž středu bude unikátní ledové kluziště kolem Samsonovy kašny. Stánky budou mít otevřeno denně od 10:00 do 22:00 hodin.
Jihočeský kraj | Zážitky

Česko mezi řádky: Návrat Krále Šumavy, Šumava a David Jan Žák

Až budete mezi řádky hledat místa, kde se odehrává děj životopisného románu Návrat Krále Šumavy jihočeského spisovatele Davida Jana Žáka, vezměte si k ruce hodně podrobnou mapu. Ale úplně nejlepší je vydat se na Šumavu osobně: čekají vás tajemná a magická místa, která dodnes vydávají zvláštní svědectví.
Jihočeský kraj | Zážitky

Desítky zábavných tipů pro zimu, kdy se na horách nedá lyžovat

Vyrazíte na lyžovačku, ale teploty šplhají někam k osmi stupňům nad nulou, sníh – pokud vůbec nějaký byl – mizí před očima a výraznější ochlazení meteorologové neočekávají... i tak může vypadat dovolená v zimě. Co ale pak s volným časem? Řešení najdete na Kudy z nudy, které vám nabídne spousty tipů, co podniknout v nejoblíbenějších horských střediscích i bez sněhové pokrývky.
Jihočeský kraj | Zimní sporty