Úvod > Aktuality > Vyjeďte si parníkem na Mělník

Vyjeďte si parníkem na Mělník

Vydáno 17. srpna 2019 Zážitky
Přemýšlíte, kam vyrazit poslední červencovou neděli? Pokud vás láká dobrodružství na lodi, vyzkoušejte netradiční výlet do Mělníka. Parníky z Prahy do Mělníka jezdí jen třikrát během prázdnin, proto neváhejte, naloďte se na palubu a vydejte se poznávat krásy české vlasti z lodní paluby.
loď na mělníkPro všechny, kteří hledají zábavu na jednu prázdninovou neděli s velmi uvolněným programem, připravila pražská paroblavební společnost netradiční výlet do Mělníka. Pojede se parníkem Vltava, který vyráží v neděli 18. srpna v 7 hodin ráno z přístaviště PPS na Rašínově nábřeží v Praze, návrat je plánován po 22. hodině téhož dne. Komu by tato místa a časy nevyhovovaly, může se přidat či opustit loď i jinde, standardní zastávky budou v Troji, Roztokách a Kralupech nad Vltavou.

Během celodenní plavby k soutoku dvou největších českých řek u Mělníka, se budete moci kochat úchvatnými výhledy. A že jich je skutečně mnoho – plavební komory, zámek Nelahozeves, výhled na známou horu Říp nebo samotné město Mělník. Samozřejmostí je rovněž občerstvení podávané na palubě.

MělníkAž do Mělníka doplujete, určitě si udělejte procházku tímto historickým městem, které proslulo výbornými víny. Se slavnou vinařskou historií se můžete seznámit na mělnickém zámku, kde se nachází vinotéka s letní terasou a výhledem na Labe a Vltavu. Pod bílým kruhem v dlažbě uprostřed Náměstí míru se nachází 54 m hluboká středověká studna, zapsána v české Guinessově knize rekordů. Nahlédnout do ni můžete při prohlídce mělnického podzemí. Vynechat nemůžete ani další mělnickou raritu - kostnici v kryptě chrámu sv. Petra a Pavla.

Užijte si příjemný a nezapomenutelný den se svými nejbližšími a poznejte přitom krásy české země a okolí Vltavy trochu jinak, netradičně. Plavba lodí na Mělník k tomu představuje ideální příležitost. Parník na Mělík vyráží pouze třikrát za celou dobu prázdnin, a to v neděli 18. 8. a 25. 8. 2019.
Mělnické podzemí - historické podzemí s nejširší studnou

Mělnické podzemí - historické podzemí s nejširší studnou

V Mělníku je možné podniknout prohlídku části podzemí a středověké studny ze 14. století, která je přístupná pouze 150 metrů dlouhou podzemní chodbou a je nejširší studnou v České republice.

Zámek Mělník a vinné sklepy Jiřího Lobkowicze

Zámek Mělník a vinné sklepy Jiřího Lobkowicze

Prohlídky zámku, rodinné sbírky rodiny Lobkowiczů a zámeckých vinných sklepů spojené s ochutnávkou vín z vlastních vinic. Restaurace s výhledem na soutok řek Labe a Vltavy a proslulé vinice svaté Ludmily nabízí široký výběr vín a gurmánských specialit, zámecká cukrárna pak dezerty vlastní výroby.

Soutok Labe a Vltavy v Mělníku

Soutok Labe a Vltavy v Mělníku

Soutok Labe a Vltavy je významnou dominantou města Mělníka. Nejkrásnější pohled na něj je z terasy u mělnického zámku. Vrázova vyhlídka na soutok je oblíbeným místem setkání.

Zdymadlo Hořín na Vltavě - kanál Mělnik

Zdymadlo Hořín na Vltavě - kanál Mělnik

V souvislosti s regulačními pracemi na Labi na konci 19. st. a otevřením mělnického lodního překladistě v r. 1897 byl vybudován laterálni kanál Mělnik - Vraňany, který zkrátil lodní cestu po Vltavě. Součástí tohoto kanálu je technická památka zdymadlo Hořín, které projektoval František Sander.

Kostnice v kostele sv. Petra a Pavla na Mělníku

Kostnice v kostele sv. Petra a Pavla na Mělníku

V kryptě proboštského kostela sv. Petra a Pavla pod kněžištěm se nachází kostnice. Spolu s kostnicí v Sedlci u Kutné Hory patří k největším v České republice. Tato krypta je strohou gotickou místností s pozůstatky 10 až 15 tisíců lidí.