Úvod > Aktuality > Vyhrajte s portálem Kudy z nudy cestu za vínem!
Zážitky

Vyhrajte s portálem Kudy z nudy cestu za vínem!

  • Vydáno12. srpna 2011
Kudy z nudy pokračuje v organizaci netradičních prázdninových akcí. Po hradním pikniku na Krakovci zve nyní své příznivce na poznávání české vinařské oblasti. Vstupenkou do speciálního vinařského vlaku je hlasování v soutěži Ceny Kudy z nudy a následně trocha štěstí při losování výherců.
Víno právě dozrává na vinicích, takže je čas vydat se ho zkontrolovat přímo k vinařům. Nepojedeme ale na Moravu – prozkoumáme totiž vinařskou oblast v Čechách. A bude to mít i správný přídech romantiky: v neděli ráno 28. srpna nasedneme do speciálního vlaku Kudy z nudy a ten nás nejdříve doveze do Mělníka. Po návštěvě místních vinic a zámeckých sklepů se nalodíme opět do našeho motoráčku a necháme se přepravit do Velkých Žernosek. Podíváme se, jak tu vlastně víno vyrábí a samozřejmě že ho také hned ochutnáme. Po degustaci nás čeká cesta domů, a pak už jen rozloučení se dnem plným zážitků po sedmé večer opět na hlavním nádraží.

Jak se přihlásit a vyhrát?
Rozdejte v termínu od 10. do 17. srpna plných 20 hlasů v soutěži Ceny Kudy z nudy vašim favoritům. Každý den oznámíme 4 výherce, kteří si s sebou do vinařského vlaku budou moci pozvat i svůj doprovod. Celkem je tedy ve hře 32 míst pro dva!

Jak bude vypadat vinařský den Kudy z nudy 28. 8. 2011?
Odjezd vlaku Hlavní nádraží: v 8.35
Vinařství Mělník (provoz, zámecké sklepy: 9.30-13.30
Vinařství Velké Žernoseky (provoz, ochutnávka): 14.45-17.00
Návrat do Prahy-Hlavní nádraží: 19.13

Gratulujeme výhercům!
10.8.2011: D. Čermák, Praha; L. Česneková, Česká Lípa; Z. Zaharowská, Kroměříž; P. Kříž, Děčín
11.8.2011: L. Žíla, Ostrava; M. Horáková, Jasenná; D. Karaszová, Mělník; R. Mašková, Třebíč
12.8.2011: J. Novotný, Děčín; P. Jiskrová, Přerov; K. Titěrová, Miroslav; O. Fiala, Dobříš
13.8.2011: M. Svídová, Brno; D. Novák, Choceň; M. Ralíková, Orlová-Lutyně; M. Hečko, Pustá Polom
14.8.2011: M. Porazil, Plzeň; Š. Syručková, Babice; E. Kyselá, Ořechov; I. Velcová, Hradec Králové
15.8.2011: R. Binder, Lysá nad Labem; J. Sýkorová, Jičín; J. Fronc, Mělník; P. Krondráf, Kuřim
16.8.2011: S. Daňková, Praha; N. Kopecká, Lázně Bohdaneč; O. Šuhaj, Batelov; P. Turza, Louny
17.8.2011: P. Potoček, Slavětín nad Metují; P. Stanovský, Kladno; E. Přichystalová, Brno; E. Babková, Praha
 
Zámek Mělník a vinné sklepy Jiřího Lobkowicze

Zámek Mělník a vinné sklepy Jiřího Lobkowicze

Prohlídky zámku, rodinné sbírky rodiny Lobkowiczů a zámeckých vinných sklepů spojené s ochutnávkou vín z vlastních vinic. Proslulé vinice svaté Ludmily nabízí široký výběr vín, nechybí ani prohlídky sklepů včetně degustace. Navštivte naší zámeckou cukrárnu a restauraci s dechberoucím výhledem.

Žernosecké vinařství – prohlídka dobových sudů a ochutnávka vín

Žernosecké vinařství – prohlídka dobových sudů a ochutnávka vín

Poznejte vinařství ve Velkých Žernosekách. Po rozsáhlé opravě zámku a rekonstrukci celého areálu vinařství rozšířila společnost svou činnost o degustace vína, firemní posezení při víně a další společenské akce pro přátele českého vína z Velkých Žernosek.

Další aktuality

Předjaří v Průhonickém parku překvapí množstvím kvetoucích rostlin

S přicházejícím jarem se budí spousta drobných rostlinek a kvést začaly i některé keře. Přijedete-li do Průhonického parku čeká vás i v březnu zajímavá procházka. Celoročně otevřený okruh prochází Alpinem, dále vede na Hlavní vyhlídku, rozsáhlými loukami podél potoka Botiče a po hrázi rybníka. V březnu můžete přijít od 7:00 do 18:00, vstupné je 100 korun.
Středočeský kraj | Příroda

V Pečkách uvidíte o víkendu stovky modelů mašinek

První březnový víkend 2. až 3. 3. 2024 se ve středočeských Pečkách otevírá oblíbená výstava mašinek Spolku železničních modelářů. V jejich klubovně se dají do pohybu stovky svítících a houkajících mašinek. V provozu uvidíte více než desítku modelových kolejišť a představí se muzeum modelové železnice od šedesátých let do současnosti.
Středočeský kraj | Zážitky

Hrad Karlštejn zahajuje hlavní turistickou sezónu – přístupný je denně mimo pondělí

Od 1. března 2024 je hrad Karlštejn opět otevřen denně kromě pondělků od 9:30 do 16:00 hodin, v červenci a srpnu pak bude otevřeno každý den. Navštívit můžete základní okruh s historickými interiéry Císařského paláce, kde byly soukromé a reprezentační prostory císaře Karla IV. V klenotnici zhlédnete repliky české svatováclavské a říšské císařské koruny a uvidíte také karlštejnský poklad představující kolem 40 exponátů.
Středočeský kraj | Památky

Zámek Konopiště chystá speciální prohlídku na počest vévodkyně Žofie

Na výročí narozenin vévodkyně Žofie z Hohenbergu, rozené Chotkové je připravena mimořádná prohlídka západního křídla zámku Konopiště, kde se nalézaly její soukromé pokoje. Tato část zámku není jindy přístupná pro veřejnost. Návštěvníci si během prohlídky poslechnou krásný příběh lásky arcivévody a následníka trůnu Františka Ferdinanda d´Este k české hraběnce. Prohlídka proběhne 1. března 2024 od 18:00 hodin a je na ni nutná předchozí rezervace.
Středočeský kraj | Památky

U Jankova na Benešovsku se bude bojovat – bitva připomene nejkrvavější střetnutí třicetileté války

V sobotu 2. března 2024 si na Benešovsku připomenou 379. výročí bitvy u Jankova, nejkrvavější střetnutí třicetileté války, kdy proti sobě 6. března 1645 stály švédská s císařskou armádou. Bitva skončila porážkou císařských, na 4000 mužů v boji zemřelo a stejný počet byl zajat.
Středočeský kraj | Památky

Zámek Dobříš otevře na Velikonoce novou multimediální expozici

Impozantní budova zámku Dobříš je nepřehlédnutelnou dominantou a láká k návštěvě všechny milovníky historie. Interiéry krásného zámku v držení rodu Colloredo-Mannsfeld nebyly čtyři roky přístupné, od letošních Velikonoc však opět přivítají všechny milovníky historie. Vstříc nové turistické sezoně vykročí zámek Dobříš před velikonočními svátky, na Velký pátek 29. března 2024. Moderním způsobem zájemce seznámí s různými historickými obdobími a ruku v ruce s tím s historií rodu Colloredo-Mannsfeld.
Středočeský kraj | Památky

Zoopark Zájezd láká na výhodné vstupné

Zoopark Zájezd mezi obcemi Buštěhrad a Libochovičky láká až do konce února na výhodné vstupné 1+1 zdarma. Při koupi vstupenky pro dospělé dostanete dětskou vstupenku zdarma. Akce platí ve všední dny, což se může skvěle hodin o jarních prázdninách.
Středočeský kraj | Příroda

Prohlédněte si národní kulturní památky Středočeského kraje

Středočeský kraj se, vzhledem k rozloze svého území, své historii a geografické poloze, vyznačuje kulturním dědictvím vyjímečné kvality. Jeho nedílnou součástí je velké množství památek všeho druhu. Seznam národních kulturních památek Středočeského kraje, tedy těch, které tvoří nejvýznamnější součást kulturního bohatství českého národa, čítá přes dvacet položek a jsou na něm nejen honosné zámky, hrady, kostely a poutní místa, ale také zajímavé průmyslové stavby či rudné doly. Prohlédněte si je spolu s Kudy z nudy.
Středočeský kraj | Památky