Úvod > Aktuality > V regionu Severozápadní Čechy zvítězila vyhlídka Belvedér
V regionu Severozápadní Čechy zvítězila vyhlídka Belvedér
">
Zážitky

V regionu Severozápadní Čechy zvítězila vyhlídka Belvedér

  • Vydáno24. října 2011
Agentura CzechTourism, provozovatel portálu s tuzemskými turistickými nabídkami www.kudyznudy.cz, již zná vítěze soutěže Ceny Kudy z nudy 2011. V regionu Severozápadní Čechy se nejoblíbenější aktivitou stala vyhlídka Belvedér v Českém Švýcarsku. Celkem se do hlasování zapojilo 11 tisíc lidí, kteří mezi 200 nominovaných míst rozdělili téměř 100 tisíc hlasů.
V soutěži za Severozápadní Čechy bodovaly tradiční i netradiční turistické cíle – za první vyhlídkou Belvedér v Českém Švýcarsku se umístil pivovar Kocour z Varnsdorfu a třetí místo obsadil hrad Hazmburk. Mezi oceněnými jsou další zajímavé turistické cíle, jako například zámek Červený Hrádek, hora Říp nebo Litoměřický hrad. Na regionálního vítěze čeká v průběhu roku 2012 nadstandardní prezentace a publicita na akcích agentury CzechTourism.
 
Nejúspěšnější aktivity v regionu Severozápadní Čechy:
Nejstarší a jednou z nejhezčích upravených vyhlídek v Národním parku České Švýcarsko je vyhlídka Belvedér, která dříve sloužila jako místo pro koncerty, kam se jezdila bavit česká šlechta. Ze skalního ochozu se otevírá fascinující výhled na kaňon řeky Labe a stolové hory v Německu. Vychutnat to pravé „O fous lepší pivo“ můžete v prvním minipivovaru Kocour ve Varnsdorfu, kde se gurmánům nabízí pestrá škála pivních speciálů. V Českém středohoří rozhodně nemůžete minout hrad Hazmburk postavený na čedičovém vrchu, který nebyl nikdy dobyt. Nejznámější hradní legendy mluví o skrytých sklepeních se sudy vynikajícího vína, nebo o pokladu, který na hradě schovalo francouzské vojsko po Napoleonově porážce v Rusku.
 
Celkové pořadí aktivit v regionu Severozápadní Čechy:
Belvedér – nejhezčí vyhlídka na České Švýcarsko                                 864
Ochutnejte varnsdorfského Kocoura                                                    616
Hrad Hazmburk                                                                                      588
Za historií hory Říp                                                                                564
Prohlídky i odpočinek na zámku Červený hrádek                                  563
Dobrodružství na labských vlnách                                                         470
Svět Krušných hor                                                                                 461
Minipivovar Labuť v Litoměřicích                                                            460
Litoměřický hrad – svatostánek českého vinařství                                453
Léčení v Teplicích, nejstarších lázních v ČR                                           450

O soutěži Ceny Kudy z nudy 2011
Všechny turistické aktivity zaregistrované na portálu www.kudyznudy.cz prošly v květnu a červnu 2011 prvním, neveřejným kolem soutěže. V něm odborníci z cestovního ruchu vybrali v každém ze 17 turistických regionů deset aktivit, které nominovali do druhého kola. Systém hlasování byl jednoduchý – stačilo od 20. června do 30. září vyplnit interaktivní hlasovací formulář na www.cenykudyznudy.cz. To udělalo 11 000 lidí, kteří odevzdali 95 216 hlasů – o více než 30 tisíc hlasů více než v minulém roce. V soutěži bojovaly nabídky ve třech kategoriích – tradiční cíl, novinka sezóny a podnikatelský počin. Absolutním vítězem soutěže a zároveň vítězem kategorie Tradiční cíl se stalo Skalní město u Adršpachu (890 hlasů), vítězem kategorie Novinka sezóny se stal DinoPark Harfa Praha (793 hlasů), a nejlepší v kategorii Podnikatelský počin byl Wellness Horal (778 hlasů).

Pivovar Kocour – objevte pestrý svět piva

Pivovar Kocour – objevte pestrý svět piva

Vychutnat to pravé "O fous lepší pivo" můžete v prvním minipivovaru v Ústeckém kraji, v severočeském městě Varnsdorf, kde se pivo vaří teprve od roku 2008. Pivovar nabízí po celý rok kromě posezení v pivovarské restauraci také řadu akcí pro celé rodiny s dětmi.

Vyhlídka Belvedér – nejhezčí vyhlídka do údolí řeky Labe

Vyhlídka Belvedér – nejhezčí vyhlídka do údolí řeky Labe

Nejstarší a jednou z nejhezčích upravených vyhlídek v CHKO Labské pískovce je vyhlídka Belvedér. Je z ní krásný výhled do 130 m hlubokého kaňonu řeky Labe a na stolové hory Zirkelstein a Kaiserkrone na německé straně hranice.

Hrad Házmburk – perla Českého středohoří

Hrad Házmburk – perla Českého středohoří

Pokud se při svých toulkách vypravíte do Českého středohoří, nemůžete Hazmburk minout – jeho silueta se dvěma věžemi, horní hranolovitou a dolní kulatou, je vidět ze všech světových stran na desítky kilometrů daleko.