Úvod > Aktuality > Vyhlášení ankety Zlatý kuchař proběhne již tento týden

Vyhlášení ankety Zlatý kuchař proběhne již tento týden

Vydáno 23. dubna 2018 Gurmánská turistika
Bude to již popáté, kdy krásnou sošku, „kuchařského Oskara“, tentokrát v novém kabátku, převezmou na slavnostním galavečeru 26. dubna 2018 v Royal Theatre v Praze nejlepší kuchaři z České republiky. Večerem nás opět provede moderátorka Markéta Hrubešová.
KuchařAnketa Zlatý kuchař je výjimečnou anketou v tom, že kuchařské osobnosti v několika kategoriích volí porota – komise složená z gastronomických odborníků (letos jich odevzdalo své hlasy 37) – jsou to novináři píšící o gastronomii, hodnotitelé restaurací a také foodblogeři.

Nicméně se před dvěma lety ozvaly hlasy, které volaly, aby se anketa otevřela veřejnosti. Letos, stejně jako v předchozích dvou ročnících, si také veřejnost mmohla zvolit svého oblíbeného kuchaře v kategorii – Volba veřejnosti. Loňské výsledky, a hlavně počet došlých hlasů v této kategorii napovídá, že u kuchařů je tato kategorie prestižní a u laické veřejnosti, resp. restauračních hostů velmi oblíbená. Je to také jeden z mála způsobů, jak podpořit a zpropagovat svého oblíbeného kuchaře a dát vědět o jeho restauraci. A zároveň tak vzdát hold tvrdě pracujícím kuchařským týmům, kteří dlouhodobě usilují o pozvednutí úrovně české gastronomie.


Slavnostní vyhlášení v Theatre Royal na Vinohradech

kuchařiObhájí loňské prvenství Petr Erin Kováč nebo se na pomyslný vrchol dostane někdo jiný? Odpověď na tuto otázku se dovíte na slavnostním galavečeru, kde budou výsledky ankety Zlatý kuchař 2017 vyhlášeny. Pokud máte zájem můžete se i vy zúčastnit tohoto gastronomického svátku, neboť letos se poprvé otevírá tento večer nejen pro VIP hosty, ale i pro všechny milovníky dobré gastronomie. Ovšem počet vstupenek je omezený, takže si pospěšte. Slavnostní večer se koná 26. dubna v Theatre Royal na pražských Vinohradech od 19 hodin.

Další aktuality

12.11.
2018
Čokoládový festival provoní opět pražskou Galerii Harfa

Čokoládový festival provoní opět pražskou Galerii Harfa

Praha | Gurmánská turistika
8.11.
2018
V neděli přijede svatý Martin na Jiřák

V neděli přijede svatý Martin na Jiřák

Praha | Gurmánská turistika
6.11.
2018
Botanická zahrada láká 11. listopadu na mladá vína

Botanická zahrada láká 11. listopadu na mladá vína

Praha | Gurmánská turistika