Úvod > Aktuality > Vydejte se za uměním do Moravské galerie v Brně
Vydejte se za umením do Moravské galerie v Brne
"> Vydejte se za umením do Moravské galerie v Brne "> V brnenském Umeleckoprumyslovém muzeu Moravské galerie koncí tento víkend hned tri významné výstavy "> Daniel Balabán: Zpráva 2013
Kultura

Vydejte se za uměním do Moravské galerie v Brně

  • Vydáno26. července 2013
Máte již plány na víkend? Pokud stále přemýšlíte, kam vyrazit za uměním, nenechte si ujít zajímavé výstavy Moravské galerie v Brně. Některé z výstav tento víkend můžete vidět naposledy – například k výstavě Odstup, a jsi blíž v Uměleckoprůmyslovém muzeu proběhne v neděli komentovaná prohlídka s ukázkou přípravy čaje.
V GaleriiV brněnském Uměleckoprůmyslovém muzeu Moravské galerie končí tento víkend hned tři významné výstavy. Nenechte si ujít poslední příležitost prohlédnout si tvorbu malířů He Jinweie a Tomáše Císařovského na výstavě Odstup, a jsi blíž. V neděli 28. července vás od 15 hodin výstavou provede její kurátor. V rámci derniéry výstavy Moravská galerie ještě připravila od 15 do 17 hodin ukázku přípravy čaje v tradičním čínském stylu Kung Fu Cha a filmové projekce – film Opičí císař dostává zbraň v paláci dračího císaře a poté Ozvěny Anifestu 2013.

Ujít si nenechte také výstavu Jan Calábek: Věda, film a umění k potěše včel, básníků a botaniků o práci průkopníka vědecké kinematografie. A milovníkům fotografie připomínáme výstavu českého fotografa Karla Nováka, vyznavače naturismu a amerického fotografa Jocka Sturgese Přirozeně, která také končí již tuto neděli.

V Pražákově paláci MG naopak začala výstava nová. Rozsáhlá výstava Daniel Balabán: Zpráva 2013 představuje tvorbu laureáta Ceny Michala Ranného za rok 2012. Daniel Balabán patří k nepřehlédnutelným osobnostem současné umělecké scény, zvláště pak k autorům, kteří soustavně a cíleně prověřují hranice možností klasického média malby.
Moravská galerie v Brně – druhé největší muzeum umění v České republice

Moravská galerie v Brně – druhé největší muzeum umění v České republice

Moravská galerie v Brně je druhé největší muzeum umění v České republice. Je výjimečná šíří svého záběr – jako jediné muzeum umění v Česku se zabývá výtvarnou kulturou zcela komplexně. Vlastní čytči architektonicky objekty: Pražákův palác, UMPRUM, Místodržitelský palác a Jurkovičovu vilu.

Uměleckoprůmyslové muzeum v Brně

Uměleckoprůmyslové muzeum v Brně

Originální současný design najdete v novém Uměleckoprůmyslovém muzeu Moravské galerie v expozici Art Design Fashion. Ve sbírkovém a výstavním rozsahu je největší v Česku. Muzeum otevřelo po rekonstrukci v listopadu 2021.

Další aktuality

29.9.
2022
7 věcí, které nevíte o… T. G. Masarykovi

7 věcí, které nevíte o… T. G. Masarykovi

Jihomoravský kraj | Zážitky
24.9.
2022
Moravská vína sklízejí úspěchy doma i ve světě

Moravská vína sklízejí úspěchy doma i ve světě

Jihomoravský kraj | Gurmánská turistika
20.9.
2022
Oskorušobraní bude o víkendu opět na Travičné

Oskorušobraní bude o víkendu opět na Travičné

Jihomoravský kraj | Gurmánská turistika