Úvod > Aktuality > Večerníček slaví 50 let na zámku Ctěnice
Večerníček slaví 50 let na zámku Ctěnice
"> ">
Památky

Večerníček slaví 50 let na zámku Ctěnice

  • Vydáno23. dubna 2016
Výstava Večerníček slaví 50 let připravená pro Zámecký areál Ctěnice představí původní kulisy z večerníčků a další cenné náčrty, kresby a fotky. Navíc interaktivní pohádkové zážitky, možnost reálně vstoupit do Krakonošovy zahrádky či třídy Macha a Šebestové, svést se na Hvězdném drakovi ze seriálu Rákosníček a hvězdy a třeba i skočit do klobouku Boba a Bobka. Výstavu „Večerníček slaví 50 let“ můžete navštívit od 24. 4. do 30. 10. 2016 v Zámeckém areálu Ctěnice ve Vinoři.
Nosnými tématy celé výstavy jsou prožitek, dětský svět a svět fantazie, ale také důležité informace k pozadí tvorby večerníčků a prezentace odkazu české animované tvorby pro děti jako jednoho z pokladů české kultury. Představí zde i nejznámější autory, animátory, dabéry, režiséry a skladatele hudby.
 
Výstavu obohatí víkendové doprovodné programy a nabídka programů pro skupiny děti z mateřských a základních škol či letní příměstské tábory.
 
V rámci výstavy jsou připraveny také doprovodné programy:
  • 15. 5. Květinová dílna víly Amálky (Květinový jarmark)
  • 11. 6. Když Večerníček nejde spát (Pražská muzejní noc)
  • 17. 9. Koulelo se jablíčko (Jablkobraní)

Výstava bude na zámku Ctěnice k vidění až do 30. října 2016.
Jezdecká škola Ctěnice

Jezdecká škola Ctěnice

Jezdecká společnost Ctěnice poskytuje ucelenou klasickou výuku jízdy na koni pod vedením zkušených trenérů a cvičitelů od samých počátků až po zvládnutí středního stupně sportovní výkonnosti.

Zámek Ctěnice – romantika na okraji Prahy

Zámek Ctěnice – romantika na okraji Prahy

Ve Ctěnicích, na severovýchodním okraji Prahy, najdete romantický zámecký areál, který je ideálním cílem pro cyklisty a rodiny s dětmi. V areálu zámku najdete také romantické ubytování v bývalé sýpce.