!

Upozornění: Vzhledem k aktuálním vládním opatřením jsou akce a provoz turistických cílů omezeny. Doporučujeme před vlastní návštěvou ověření u organizátora.

Úvod > Aktuality > Vydejte se na zimní výlet na hrad Okoř
Vydejte se na zimní výlet na hrad Okoř
"> "> "> "> "> "> "> "> Na výlet na hrad Okor okor.jpg
Letní sporty

Vydejte se na zimní výlet na hrad Okoř

  • Vydáno1. ledna 2022
Svátek Tří králů můžete se svými ratolestmi oslavit sportovně, třeba při pochodu na středočeský hrad Okoř. Od základní školy ve Vokovicích startuje v sobotu 8. ledna 2022 ráno 54. ročník pochodu Tříkrálová Okoř. Vybrat si můžete ze tří různě dlouhých tras a během pochodu si prohlédnete zříceninu hradu, občerstvíte se u kaple v Číčovicích a cíl je v Roztokách u Prahy.
hrad OkořOkoř je v současnosti oblíbeným výletním cílem výletníků i cyklistů. Každoročně se také stává dějištěm několika akcí a hudebního festivalu.

Z dolního hradu z konce 15. století se zachovala část opevnění, bašta a zbytky první prány. Lépe zachovány zůstaly části starší stavby, tzv. horního hradu. Lze z něj vidět obvodové zdivo refektáře, východní část bývalé pětipatrové hranolové věže a zbytky gotické kaple v přízemí. Obdélné stavby obou paláců jsou také dobře zachovány a jsou na nich patrné stopy renesančních úprav. Z období baroka se nedochovalo téměř nic.

Pochod startuje v sobotu 8. ledna 2022 od 7:30 do 9:00 hodin u základní školy, ul. V Nových Vokovicích, ve Vokovicích – Veleslavíně v Praze 6.
Buštěhradský hrad – fragmenty stavby včleněné do dnešní zástavby

Buštěhradský hrad – fragmenty stavby včleněné do dnešní zástavby

Fragmenty kdysi rozsáhlého buštěhradského hradu, které jsou dnes začleněné v pozdější domovní zástavbě, můžete nalézt v části města, která je dodnes nazývána "Starý hrad". Domy čp. 11, 13 a 25 jsou zapsány na seznamech Státní památkové péče ČR.

Poznávací vycházky po Praze s průvodcem

Poznávací vycházky po Praze s průvodcem

Tematické vycházky po Praze. Po Praze s průvodcem. Výklad v ČJ, AJ, NJ, FR, RJ. Dějiny, současnost, umění, kultura, památky, parky, zahrady a podobně. Velký výběr ze dvou až pětihodinových okruhů. Jednotlivé okruhy se dají spojovat ve větší a časově i delší celky. Termíny si určujete sami.

Zřícenina hradu Okoř – oblíbený výletní cíl nedaleko Prahy

Zřícenina hradu Okoř – oblíbený výletní cíl nedaleko Prahy

Zřícenina hradu Okoř je oblíbeným cílem výletníků i cyklistů a zároveň jednou z našich nejzobrazovanějších hradních zřícenin. V letních měsících se zde konají šermířská vystoupení či výpravné bitvy a prostranství před hradem se stává dějištěm festivalů a koncertů.