Úvod > Aktuality > Vydejte se se strážcem k Pravčické bráně
Vydejte se se strážcem k Pravčické bráně
"> "> ">
Příroda

Vydejte se se strážcem k Pravčické bráně

  • Vydáno16. července 2017
Správa Národního parku České Švýcarsko připravila na vybrané prázdninové dny exkurze pro milovníky turistiky a přírody. Nahlédnout tak můžete do práce profesionálních a dobrovolných strážců přírody národního parku, v jejichž doprovodu navštívíte známé turistické cíle národního parku.
Pravčická bránaVyužijte zajímavé možnosti nahlédnout do práce profesionálních i dobrovolných strážců přírody národního parku, a projděte se přitom v jejich doprovodu zdejší krásnou přírodou. Nejbližší termín exkurze je v úterý 18. července.

Trasa exkurze vede z Mezní louky na Pravčickou bránu, tedy zhruba 6 kilometrů. Předpokládaná doba trvání exkurze je 4 hodiny. Trasa z Mezní louky je navíc čerstvě zrekonstruovaná.

Pravčická bránaPravčická brána je považována za nejkrásnější přírodní útvar Českého Švýcarska a tvoří symbol celé oblasti. Návštěvníci mohou obdivovat její krásu z okolních vyhlídek nebo posedět přímo pod tímto pískovcovým gigantem. Rozpětí oblouku u dna je 26,5 m, výška otvoru 16 m, šířka 7-8 m, minimální tloušťka 3 m, vrcholová plošina brány je 21 m nad jejím dnem. K Pravčické bráně také neodmyslitelně patří výletní zámeček Sokolí hnízdo. Vybudován byl roku 1881 na místě chatrče z dubové kůry, která sloužila jako výčep.

Místo srazu: Mezní Louka – před informačním střediskem
Čas srazu: 10:00
Trasa: Mezní Louka – Pravčická brána – Tři prameny
Kontakt: r.sanda@npcs.cz (737 276 979)
Národní park České Švýcarsko – patří k nejkrásnějším místům v Evropě

Národní park České Švýcarsko – patří k nejkrásnějším místům v Evropě

Prozatím nejmladším národním parkem v České republice je Národní park České Švýcarsko, vyhlášený dne 1.1.2000 na celkové rozloze 79 km². Leží v Ústeckém kraji a přiléhá ke státní hranici, kde na něj navazuje Národní park Saské Švýcarsko (Nationalpark Sächsische Schweiz).