Úvod > Aktuality > Vydejte se s dětmi za Příběhem Pražského hradu
Kultura

Vydejte se s dětmi za Příběhem Pražského hradu

  • Vydáno6. dubna 2014
Máte chuť projít si Pražský hrad jako pomocník umělce, řemeslníka, hradního strážce, služebníka, kronikáře, učence, rádce nebo kněze? Stát se na chvíli historickou postavou, prožít vzrušující dobrodružství jejího života, čelit nejrůznějším nástrahám a ovládnout Hrad jako nejmocnější panovníci z jeho dávné minulosti? Příběh Pražského hradu vám tyto možnosti nabídne. Speciální prohlídkový program pro děti je jedním ze základních doprovodných programů expozice.

Poznejte celý Příběh Pražského hraduDěti se stanou přímými účastníky Příběhu prostřednictvím zvláštních úkolů, k jejichž úspěšnému splnění je nezbytné absolvovat i procházku Hradem. Program má osm variant – čtyři trasy pro první a čtyři pro druhý stupeň ZŠ.

Příběh Pražského hradu je výstava, která si klade za cíl přiblížit domácím a zahraničním návštěvníkům tisíciletou historii Pražského hradu. Expozice je rozdělena do dvou částí. První chronologicky přibližuje význačné představitele českého státu, zásadní události a stavební vývoj hradního areálu. Druhou částí jsou tematické odbočky, které rozvíjejí nejrůznější témata spojená s Pražským hradem. Příběh můžete prožít denně v čase 9.00 – 17.00 hodin.

V Příběhu Pražského hradu je nově vystavena konzervovaná zbroj sv. Václava

Přilba, zbroj a meč sv. Václava (součást Chrámového pokladu) byly v poslední době podrobeny rozsáhlému průzkumu a také byly nově konzervovány. Meč je nyní prezentován ve stálé expozici Pokladu, přilba v Příběhu Pražského hradu.  Nyní se do Příběhu Pražského hradu vrací i zbroj, která bude umístěna společně s přilbou ve vitríně věnované hlavnímu českému patronovi. I vitrína prošla poslední dobou rekonstrukcí, bylo vyměněno osvětlení a byla upravena tak, aby její parametry vyhovovaly nárokům na dlouhodobé umístění těchto vzácných předmětů.

Příběh Pražského hradu – stálá expozice ve Starém královském paláci

Příběh Pražského hradu – stálá expozice ve Starém královském paláci

Příběh hlavního hradního komplexu v ČR a lidí s ním spojených, tedy panovníků a prezidentů přes šlechtice a dvořany, proslulé umělce, stavitele, architekty či vědce až po řemeslníky a služebnictvo, vám představí expozice Příběh Pražského hradu ve Starém královském paláci na Pražském hradě.

Stálá expozice Svatovítského pokladu na Pražském hradě

Stálá expozice Svatovítského pokladu na Pražském hradě

Do zrekonstruované kaple sv. Kříže na II. nádvoří Pražského hradu se po 20 letech opět vrátil Svatovítský poklad. Výstava představuje 139 předmětů vysoké historické a umělecké ceny. K nejvzácnějším patří půlmetrový zlatý relikviářový kříž, který se používal při korunovacích.